100 lat Pani Maksymy z Gierłoży

Gmina 31.01.2018

W imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa Sekretarz Gminy Cezary Wawrzyński odwiedził mieszkankę Gminy Ostróda Panią Maksymę Skolmowską z miejscowości Gierłoż z okazji jubileuszu 100-lecia urodzin, składając gratulacje i życzenia w imieniu własnym oraz całej wspólnoty samorządowej Gminy Ostróda. Przekazał również Jubilatce list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

Była to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Pani Maksymie dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Tak sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.