Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet 2019 - II miejsce LZS Durąg

Sport 07.04.2019

W Barczewie odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej kobiet. W zawodach wystartowało 5 drużyn z gmin: Lubawa, Iława, Barczewo, Biskupiec i Ostróda. Reprezentacja Gminy Ostróda zajęła II miejsce, która przez ostatnie trzy lata okazywała się najlepsza w województwie. Mistrzostwo tym razem zdobyły przedstawicielki Gminy Biskupiec, które wyprzedziły naszą drużynę tylko dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek.

 

Zawodniczki z Gminy Ostróda rozgrywki zakończyły z dwoma pewnymi zwycięstwami i dwoma remisami.  Zawodniczki pewnie pokonały LZS Prątnica oraz Gminę Barczewo (oba mecze wygrane 3:0). Podziałem punktów zakończyły się pojedynki z Gminą Biskupiec i GKS LZS Wikielec (oba mecze 1:1). Po zakończeniu wszystkich spotkań okazało się, że reprezentacje Gminy Ostróda i Gminy Biskupiec zgromadziły tyle samo punktów. Bezpośredni pojedynek zakończył się remisem, więc o końcowej kolejności decydował bilans bramkowy. Korzystniejszy miały koleżanki z Biskupca i to one tym razem zdobyły sięgnęły po końcowy tytuł. Warto nadmienić, że najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Patrycja Kucharczyk. Gratulujemy! 


Mimo, że nasza reprezentacji kobiet przyzwyczaiła już do zdobywania medali ze złotego koloru to druga pozycja jest również świetnym wynikem. Od kilku lat nieprzerwanie zajmujemy najwyższe miejsca w województwie.

 

LZS Durąg wystąpił w składzie: Katarzyna Gutkowska, Dominika Dymczyk, Paulina Dutkowska, Magdalena Janczuro, Paulina Goszczyńska, Patrycja Kucharczyk, Emilia Nowicka, Dominika Dymczyk 

 

Tabela końcowa:

 

I miejsce Gmina Biskupiec - 8 pkt

II miejsce  LZS Durąg - Gmina Ostróda - 8 pkt

III miejsce LZS Prątnica - Gmina Lubawa - 6 pkt

IV miejsce GKS LZS Wikielec - Gmina Iława - 5 pkt

V miejsce Gmina Barczewo - 0 pkt

 

Naszym dzielnym i walecznym piłkarkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!