50 - lecie LKS Płomień Turznica

Sport 23.08.2021

W niedzielę z okazji 50 urodzin LKS Płomień Turznica odbyło się wydarzenie charytatywne, które miało na celu zebrać środki na pomoc w dalszym leczeniu małej Zuzi, mieszkanki Turznicy. Podczas niedzielnego popołudnia towarzyszyła pozytywna atmosfera, była piękna pogoda, bardzo duża frekwencja na trybunach - 400 osób i transmisja na żywo w internecie z kilku kamer. Podczas pikniku odbyły się zawody w przeciąganiu liny boso jednostek OSP o Puchar Wójta Gminy Ostróda, które wygrała Ochotnicza Straż Pożarna w Ornowie. Przez cały dzień w zamian za wrzucenie do puszek symbolicznej kwoty zebrani mogli korzystać z wszystkich atrakcji - był grill, hot dogi, hamburgery, dmuchańce, wata cukrowa i pyszne wypieki domowych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Turznicy. Zwieńczeniem wczorajszego wydarzenia był mecz Drużyna Wielkich Serc - Przyjaciele Płomienia Turznica, który rozstrzygnąć musiały rzuty karne, a te lepiej wykonywali zawodnicy Drużyny Wielkich Serc. W regulaminowym czasie padł remis 4:4. Oczywiście nie wynik był najważniejszy, a szczytny cel.