Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Gmina

Zapraszamy na wernisaż poplenerowy w Glaznotach

17.10.2019

Wszystkich wędrowców, którzy pojawią się w niedzielę 20 października 2019 roku na Wzgórzach Dylewskich, zapraszamy o godz. 11.00 do Glaznot na wernisaż po trzecim już lipcowym plenerze malarstwa i rzeźby w kamieniu. Spotykamy się jak zwykle w starym średniowiecznym kościele. W trakcie spotkania, poza doznaniami estetycznymi w kontakcie z obrazami i rzeźbami, będzie można przyjrzeć się małemu misterium ogniowemu. Agata Markos rozpali piec ceramiczny, w którym wypalone zostaną prace uczniów ze szkoły w Samborowie, stworzone podczas wrześniowych warsztatów.

Zapraszamy na wernisaż poplenerowy w Glaznotach
Gmina

Bitwa regionów z udziałem KGW z Lubajn

17.10.2019

Przypominamy o bitwie regionów z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich z Lubajn.

Bitwa regionów z udziałem KGW z Lubajn
Gmina

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories - 18-20.10.2019r.

15.10.2019

Warmińsko-mazurski finał kulinarnego projektu Dr Irena Eris Tasty Stories to dwudniowe święto regionalnych specjałów. Podczas zorganizowanych przez Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie spotkań można będzie doświadczyć nie tylko smaku najlepszych produktów regionu, lecz również przygotowanych z nich dań, serwowanych podczas ekskluzywnej kolacji degustacyjnej. Weekend 18-20 października br. w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi,  jest zaproszeniem do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego.

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories - 18-20.10.2019r.
Oświata

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

W Hotelu  Sajmino w Kajkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej.  W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Zastępca Wójta Grzegorz Kastrau podziękował wszystkim pracownikom szkół za ich zaangażowanie i trud włożonyw codzienną pracę. Wręczył także w imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa nagrody przyznane nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

14.10.2019

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.), informujemy, że w dniu 14 października 2019 r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Ostróda na realizację zadania publicznego pn.: „Szkolenie dzieci i młodzieży z terenów Gminy Ostróda z zakresu piłki nożnej” z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO
Sport

SP Idzbark z Drużynowym Mistrzostwem Gminy Ostróda w Biegach Przełajowych!

10.10.2019

W Idzbarku odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. W deszczowy czwartkowy poranek najlepsi biegacze i biegaczki rywalizowali w malowniczych terenach gminy Ostróda. Zawodniczki i zawodnicy musieli wykazać się niemałą wytrzymałością, a także umiejętnym rozłożeniem sił. Sporym utrudnieniem była z pewnością urozmaicona pagórkami i wzniesieniami trasa. Do zawodów przystąpiło osiem szkolnych reprezentacji.

SP Idzbark z Drużynowym Mistrzostwem Gminy Ostróda w Biegach Przełajowych!
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

10.10.2019
Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.), informujemy, że w dniu 10 października 2019 r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Koła Gospodyń Wiejskich w Brzydowie na realizację zadania publicznego pn.: „Dzień Seniora w Brzydowie” z pominięciem otwartego konkursu ofert.
OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO
Gmina

W Idzbarku marzenia staną się rzeczywistością

10.10.2019

Dzięki zaangażowaniu Zbigniewa Babalskiego Posła na Sejm RP Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im.Józefa Piłsudskiego w Idzbarku. Łączna wartość dofinansowania wynosi 1913 200 zł. ( 2020 r. - 1400 000 zł, 2021 r. - 513 200 zł). Bardzo dziękujemy.


Protokół z oceny wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych
ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

W Idzbarku marzenia staną się rzeczywistością
Gmina

Transmisja XIV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 09 październik 2019 r. godz. 14.00

09.10.2019

Transmisja XIV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 09 październik 2019 r. godz. 14.00
Gmina

Transmisja XIII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 07 października 2019 r. godz. 13:30.

07.10.2019
Transmisja XIII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 07 października 2019 r. godz. 13:30.
Sport

Gminne Złotka ponownie Mistrzyniami Województwa!

06.10.2019

W Biskupcu zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Ludowych Zespółów Sportowych w  6 - osobowej piłce nożnej kobiet. Zawodniczki reprezentujące Gminę Ostróda po raz kolejny obroniły tytuł Mistrzyń Województwa nie dając żadnych szans rywalkom! 

Gminne Złotka ponownie Mistrzyniami Województwa!
Sport

Oliwia Czarnecka po debiucie w reprezentacji Polski!

06.10.2019

Mieszkanka Samborowa, która została powołana na dwumecz z reprezentacją Czech z pewnością do udanych zaliczy pierwsze spotkania w biało - czerwonych barwach. Oliwia Czarnecka w pierwszym zremisowanym 2:2 meczu w Nachodzie zaliczyła asystę, a w rewanżu w Wałbrzychu dwa razy umieściła piłkę w bramce rywalek, przyczyniając się do zwycięstwa reprezentacji Polski 3:1. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas składa gratulacje i życzy dalszych sukcesów!

Oliwia Czarnecka po debiucie w reprezentacji Polski!
Gmina

Koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua

04.10.2019
Zapraszamy na koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 14:30 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Zespół dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich.
 
Koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej