Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 39 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Oświata

Szkolna Akademia Przyszłości – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI

27.04.2017

Jednym z celów projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia u dzieci. Dlatego też bardzo ważnym elementem projektu jest cykl szkoleń dla nauczycieli polegający na doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki z nauczania opartego na metodzie eksperymentu. W ośmiodniowym szkoleniu udział biorą wszyscy nauczyciele matematyki i przyrody ze szkół objętych projektem (SP w Zwierzewie, Brzydowie, Szyldaku i Tyrowie), w sumie 12 osób. Jest to bardzo ważny element cyklu projektowego, ponieważ to od nauczycieli w dużej mierze zależy jakość edukacji oraz postrzeganie nauki przez społeczeństwo.

Szkolna Akademia Przyszłości – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI
Gmina

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r.

26.04.2017

Zapraszamy na XVII Rajd Rowerowy Dylewska Góra pn. „Rodzina na TAK”!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 700 rowerzystów. Rajd Rowerowy „Dylewska Góra” stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Zaproście przyjaciół i razem przyjedźcie do Gminy Ostródy.

W celu sprawnej i szybkiej rejestracji rowerzystów zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowego,
który znajduje się na stronie internetowej

www.superczas.pl/dylewskagora

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r.
Sport

I Runda Pucharu Wójta Gminy Ostróda w Cross Country – 6 maja 2017r.

26.04.2017

Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji  na I Rundę Pucharu Wójta Gminy Ostróda w Cross Country. Tym razem rozegrane  zostaną biegi motocykli, jak również quadów. Impreza odbędzie się w nowym miejscu na terenie gminy Ostróda, które każdy fan off – roadowych kółek kojarzy z trasami enduro, a mianowicie między miejscowością Kajkowo, a miejscowością Górka (teren byłego poligonu). Wydarzenie zaplanowane jest w formie pikniku z atrakcjami dla dzieci, gastronomią i dobra zabawą. Wstęp bezpłatny. Zawodników zachęcamy do wcześniejszej rejestracji oraz rezerwacji numerów startowych. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres amk_drweca@wp.pl

I Runda Pucharu Wójta Gminy Ostróda w Cross Country – 6 maja 2017r.
Sport

Gmina Ostróda na czele w rozgrywkach Ekstraliga.pl

25.04.2017

Tempa w rozgrywkach Ekstraliga.pl nie zwalnia drużyna Gminy Ostróda. Nasza drużyna wygrywa mecz za meczem i jest absolutnym liderem. Tym razem z kwitkiem została odprawiona drużyna TREC BUD Grabinek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gminy 10:4 po czterech bramkach Marcina Kostioka oraz trzech trafieniach Adriana Sadowskiego i Michała Solisa.

Gmina Ostróda na czele w rozgrywkach Ekstraliga.pl
Gmina

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r.

24.04.2017

RUSZYŁY ZAPISY na XVI Rajd Rowerowy Dylewska Góra pn. „Rodzina na TAK”!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 600 rowerzystów. Rajd Rowerowy „Dylewska Góra” stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Zaproście przyjaciół i razem przyjedźcie do gminy Ostródy. Serdecznie zapraszamy.

W celu sprawnej i szybkiej rejestracji rowerzystów zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowego,
który znajduje się na stronie internetowej

 

www.superczas.pl/dylewskagora

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r.
Sport

Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Gminie Ostróda

24.04.2017

W miniony weekend tylko A-klasowicze zdobyli komplety punktów. Płomień Turznica pewnie pokonał 4:1 Burzę Słupy, a LKS Tyrowo 3:1 Leśnik Nowe Ramuki. Jedyny przedstawiciel gminy w klasie okręgowej Koromoran Zwierzewo odniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepsza od zawodników Krzysztofa Lipińskiego okazała się olsztyńska Warmia. W klasie B bezbramkowo zremisowała Iskra Smykówko z GKS Szymbark, a Mewa Smykowo przegrała 2:5 z LZS Jamielnik.

Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Gminie Ostróda
Organizacje pozarządowe - Konkursy

Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2017r.

20.04.2017

Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 38/2017 Wójta Gminy Ostróda na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2017 r. rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817).

Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2017r.
Gmina

OGŁOSZENIE

18.04.2017

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Ostróda Nr 28/2017 z dnia 24 marca 2017 r.

w dniu 2 maja 2017 r. Urząd Gminy Ostróda będzie nieczynny.

Wprowadza się dodatkowy dzień pracy dla pracowników
Urzędu Gminy Ostróda – sobota, 20 maja 2017 r.

W dniu 20 maja 2017 r. Urząd Gminy Ostróda będzie czynny w godz. 730 – 1530.

OGŁOSZENIE
Gmina

Wesołych Świąt Wielkanocnych

14.04.2017

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary i nadziei oraz radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

życzą

Przewodniczący Rady Gminy                                        Wójt Gminy Ostróda
    Janusz Sadowski                                                       Bogusław Fijas

Wesołych Świąt Wielkanocnych
Organizacje pozarządowe - Konkursy

Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2017r.

14.04.2017

Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 38/2017 Wójta Gminy Ostróda na posiedzeniu w dniu 12 kwietnia 2017 r. rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817).

Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2017r.
Inwestycje unijne

Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda – umowy już podpisane

12.04.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowy na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Remont i adaptacja 5 świetlic wiejskich w Gminie Ostróda na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej”. Wykonawcy zadania zostali wyłonieni w drodze przetargu nieograniczonego:

Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda – umowy już podpisane
Gmina

Jubileusz 100 - lecia urodzin Pana Albina Klimowicza

10.04.2017

 Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odwiedził mieszkańca Gminy Ostróda Pana Albina Klimowicza z miejscowości Stare Jabłonki z okazji jubileuszu 100-lecia urodzin, składając gratulacje i życzenia w imieniu własnym oraz całej wspólnoty samorządowej Gminy Ostróda. Przekazał również Jubilatowi list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Beaty Szydło.

Jubileusz 100 - lecia urodzin Pana Albina Klimowicza
Sport

Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Gminie Ostróda

10.04.2017

Zwycięstwo, remis i porażka to bilans spotkań drużyn piłkarskich z terenu Gminy Ostróda w miniony weekend. Płomień Turznica wygrał 3:2 na wyjeździe z KS Wojciechy, LKS Tyrowo zremisowało 1:1  z GKS Błękitni/Korona Klewki, a Kormoran Zwierzewo przegrał 1:4 z Olimpią Olsztynek.

Podsumowanie piłkarskiego weekendu w Gminie Ostróda
Gmina

Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowość Świąt Wielkanocnych rozstrzygnięty

10.04.2017

Komisja konkursowa oceniła prace uczestników gminnego konkursu „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych ” zorganizowanego przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 26  kwietnia 2017r. o godz. 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w DURĄGU.

Wyniki konkursu:

Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowość Świąt Wielkanocnych rozstrzygnięty

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda