Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Gmina

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

04.08.2020

Gmina Ostróda w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska, edycja 2020 otrzyma dofinansowanie na budowę boisk wielofunkcyjnych w Lipowie, Tyrowie i Szyldaku. Inwestycja zostanie dofinansowana z Ministerstwa Sportu, przy wsparciu i zaangażowaniu Wiceministra Sportu  Jacka Osucha oraz Posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego. Wartość dofinansowania opiewa na kwotę 951 900,00zł.

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda
Gmina

Rocznica Powstania Warszawskiego

01.08.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego uczcił honor pamięci ofiar i bohaterów powstania, składając kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP.

Rocznica Powstania Warszawskiego
Gmina

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

29.07.2020

Gmina Ostróda z lotu ptaka!
Gmina

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

27.07.2020

Z wielotygodniowym opóźnieniem wystartowała Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc. Najsilniejszy w gminie Ostróda Artur Wiśniewski Sołtys Sołectwa Wirwajdy nowy sezon zaczął od trzeciego miejsca. W kategorii Masters powojował też Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc
Sport

PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach

26.07.2020

Trzeci turniej PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach okazał się szczęśliwy dla GRU Juko Piotrków Trybunalski i Autoinwest SAS Gdańsk. Na plaży Hotelu Anders mistrzynie Polski odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu w tegorocznym cyklu, pokonując w finale poznańskie Pyrki. Z kolei gdańszczanie w końcu odnieśli pierwszą victorię, zwyciężając „czarnego konia” zawodów, czyli MKS Delfin Grudziądz.

PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach
Gmina

Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki

24.07.2020

Mazurska plaża, jezioro Szeląg Mały, malownicze otoczenie Hotelu Anders – już w najbliższy weekend piłka ręczna plażowa ponownie zagości w Starych Jabłonkach. W dniach 25-26 lipca odbędzie się tam 3. turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga 2020. W dwóch pierwszych zawodach żadnych szans rywalom nie dały szczypiornistki plażowe BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz zawodnicy BHT Petry Płock. Czy tak będzie i tym razem?

Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki
Inwestycje gminne

Nowy chodnik w miejscowości Ostrowin

24.07.2020

Gmina Ostróda wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie wykonała remont ok. 240 mb chodnika w m. Ostrowin. Stare betonowe płyty zostały zamienione na kostkę typu polbruk. Koszt zadania po stronie Gminy Ostróda wyniósł 26 000,00 zł (w tym 20 000,00 to środki z funduszu sołeckiego).

Nowy chodnik w miejscowości Ostrowin
Inwestycje gminne

Przebudowa zatoki i peronu autobusowego w Lubajnach

24.07.2020

W celu poprawy bezpieczeństwa w Gminie Ostróda wykonano peron autobusowy z kostki betonowej oraz postawiono wiatę autobusową w m. Lubajny w ciągu drogi powiatowej nr 1230N.

Przebudowa zatoki i peronu autobusowego w Lubajnach
Inwestycje gminne

Remont skrzyżowania w miejscowości Ornowo

23.07.2020

W gminie Ostróda zakończył się remont skrzyżowań dróg gminnych z drogą powiatową nr 1227N Ostróda-Brzydowo w miejscowości Ornowo. Zadanie polegało na położeniu nakładki z masy bitumicznej oraz wykonaniu poszerzenia zjazdu z kostki granitowej. Koszt zadania wyniósł 40 500,00 zł. Inwestycja przyczyni się to nie tylko do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi ,ale również estetyki wsi. 

Remont skrzyżowania w miejscowości Ornowo
Gmina

Dofinansowanie dla Lipowa i Lichtajn

21.07.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na dofinansowanie zadań w zakresie  programu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla“ oraz „Małe granty sołeckie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego“. Dofinansowanie z terenu gminy Ostróda otrzymają:

Dofinansowanie dla Lipowa i Lichtajn
Inwestycje gminne

Remont drogi w Smykówku

20.07.2020

W miejscowości Smykówko wykonano remont drogi, polegający na ułożeniu masy bitumicznej na odcinku o długości ok. 200 mb. Koszt zadania wyniósł 68 880,00 zł.

Remont drogi w Smykówku
Inwestycje gminne

Budowa infrastruktury komunalnej

17.07.2020

W gminie Ostróda dokonano odbioru zadania inwestycyjnego w zakresie infrastruktury komunalnej tj. Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w m. Lubajny za kwotę 806 800,04 zł. Wykonawcą w/w zadania było Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę „WODROL-OLSZTYN” w Dywitach Sp. z o.o.

Budowa infrastruktury komunalnej
OSP

Dofinansowanie dla OSP z terenu gminy Ostróda

13.07.2020

Osiem Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostróda zostało zakwalifikowanych do dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w konkursie "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” – Mały Strażak na łączną kwotę 169 303, 44 zł..

Dofinansowanie dla OSP z terenu gminy Ostróda
Gmina

Zapraszamy na wybory 12 lipca br.

09.07.2020

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Ostróda,
przed nami II tura wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Już 12 lipca 2020 r. będziemy decydować o dalszym rozwoju Polski i Gminy Ostróda. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich bowiem wysoka frekwencja w gminie pozwoli na zdobycie nowego wartego 800 000 zł samochodu strażackiego dla naszych druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
W okresie ostatnich pięciu lat Samorząd Gminy Ostróda był świadkiem realnego wsparcia rządowego poprzez realizację projektów, programów oraz inwestycji, które pozwoliły na dynamiczny rozwój gminy i bezpośrednie wsparcie każdej rodziny.   Gmina Ostróda w ramach rządowych programów w latach 2015 – 2020 otrzymała wsparcie finansowe w  wysokości ponad 76 milionów złotych.
W związku z powyższym pozwolę sobie przybliżyć Państwu dotychczasowe działania przy udziale i wsparciu środków rządowych, które zmieniły oblicze każdego Sołectwa w Gminie Ostróda.

Zapraszamy na wybory 12 lipca br.
Gmina

U W A G A !!! Zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda

09.07.2020
U  W A G A !!!
 
zmiana siedziby

Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15
w gminie Ostróda
 
         Postanowieniem Nr 532-25/2020 Komisarza Wyborczego w Elblągu II z dnia 18 czerwca 2020 r. na czas wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 12 lipca 2020 r., została dokonana  zmiana siedziby obwodowej komisji wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda;
 
na siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 wyznaczono:
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie
ul. 11-ego listopada 39, 14-100 Ostróda.
 
 
Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas
U W A G A !!! Zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej