Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy 'Razem dla Pokoju'

Sport 05.12.2019

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy pod nazwą "Razem dla Pokoju" . W zawodach wystąpiło sześć zespołów z: Samborowa, Lipowa, Brzydowa, Szyldaka, Zwierzewa i Durąga. Celem spotkania oprócz zmagań sportowych było szerzenie wiedzy wśród uczniów na temat wartości pokoju na świecie, wskazanie obszarów i omówienie sytuacji na terenach dotkniętych długotrwałym konfliktem zbrojnym oraz zbiórka pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej w Jemenie. 

 

Pierwszym etapem dzisiejszych zmagań była prezentacja informacji o wcześniej przydzielonym kraju w kolejności: Szyldak - Syria, Brzydowo - Ukraina, Zwierzewo - Neapol, Lipowo - Sudan Południowy, Samborowo - Nigeria, Durąg - Jemen. Zawodnicy obowiązkowo musieli wskazać położenie danego kraju, stolicę, walutę i religię. Ponadto każda drużyna za zadanie miała wykonać flagę otrzymanego państwa. Nie brakowało również charakterystycznych strojów dla danego kraju. Kolejnym punktem zmagań było podsumowanie zbiórki pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej w Jemenie. Przez 10 dni uczniowie w swoich placówkach prowadzili zbiórki na rzecz potrzebujących. 

 

Zwieńczeniem spotkania były wyścigi rzędów. Zawodnicy ambitnie rywalizowali o jak najlepszy wynik w 10 konkurencjach, a te były dosyć nietypowe i trzeba było wykazać się niemałym sprytem. Skoki przez ławkę, skoki w workach, ubieranie choinki na czas, wykonanie łańcuchów papierowych na choinkę, rysowanie Świętego Mikołaja, układanie puzzli, slalom z piłką - to tylko niektóre konkurencje z jakimi przyszło się mierzyć. Po wspaniałej zabawie i wielkich emocjach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Samborowie, przed SP Brzydowo i SP Szyldak. 

 

Klasyfikacja zespołowa (prezentacja zespołów, zbiórka pieniędzy, turniej sprawnościowy)

 

I miejsce SP Samborowo

II miejsce SP Brzydowo

III miejsce SP Szyldak

IV miejsce SP Zwierzewo

V miejsce SP Durąg

VI miejsce Lipowo

 

Po zakończonej rywalizacji organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestniczących atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W tym dniu nie było przegranych, wszyscy okazali się zwycięzcami!