Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie

Oświata 31.03.2011

Gmina Ostróda włączyła sie w akcję pomocy dla polskich szkół na Litwie pod hasłem „Z polskiej szkoły dla polskich szkół” zorganizowaną przez Związek Piłsudczyków RP i Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie. Polska oświata na Litwie jest niedofinansowana, w szkołach brakuje podstawowych środków czystości, kredy, pomocy dydaktycznych.

Gmina Ostróda, znając sytuację polskiej oświaty na Litwie czynnie włączyła się w zbiórkę darów wszelakich artykułów piśmienniczych, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród placówek oświatowych na terenie naszej gminy. Zebrane dary zostaną przesłane do siedziby Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie, skąd trafią do najbardziej potrzebujących pomocy i wsparcia polskich szkół na Litwie.