Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Święto Szkoły w ZPS Tyrowie

17.10.2019

16 października to  niezwykle ważna data, bo tego dnia nie tylko świętujemy Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi -Janowi Pawłowi II, ale również obchodzimy Święto Szkoły. Dnia 16 października 2019 r. społeczność   Zespołu  Przedszkolno- Szkolnego  w Tyrowie obchodziła  uroczyście pierwszą rocznicę nadania imienia naszej placówce,  otrzymania sztandaru oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy.  Obchody zainaugurowała msza święta. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie dokonano uroczystego  odsłonięcia tablicy  pamiątkowej.  Dalsza część  uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, w której zaproszeni goście mogli obejrzeć  piękny występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zwieńczeniem całości  było ślubowanie uczniów klasy I.  Pierwszaki popisały się nie tylko umiejętnością recytowania i śpiewania, ale także wiedzą o Ojczyźnie. Od teraz, nową tradycją związaną z obchodami Święta Szkoły,  będzie ślubowanie kolejnych klas I.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście:

p. Andrzej Pęziński – przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego  

p.Andrzej Wiczkowski- Starosta Ostródzki

p. Grzegorz Kastrau- zastępca  Wójta Gminy Ostróda

p. Ewa Malinowska –kierownik Referatu Oświaty  UG w Ostródzie

p. Elżbieta Tomczyk – sołtys wsi Tyrowo

ks. Leszek Nowak –proboszcz Parafii Św. Wojciecha

Nie zabrakło też byłych dyrektorów naszej placówki- p. Bogumiły Drobisz oraz p. Wandy Tkaczyk.

Uczestniczyli również obecni dyrektorzy placówek w  Samborowie, Brzydowie, Starych Jabłonkach, Szyldaku, Zwierzewie, Durągu ,  Lipowie,  Pietrzwałdzie oraz Idzbarku.

Gościliśmy również prezesa ZNP Oddziału Ostróda, p. Arkadiusza Łopatowskiego, p. Martę Żeberek , Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego  w Samborowie oraz p. Wiolettę Kolasińską
z Biblioteki w Tyrowie.

Nie zabrakło również przyjaciół szkoły, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.

W uroczystości wzięły udział  p. Wioletta Wiśniewska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawicielki Rady p. Wioletta Rzymowska i p. Iwona Trzęślewicz.

Licznie przybyli również rodzice, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku, za co gorąco dziękujemy.

Po zakończeniu uroczystości na uczniów czekała słodka niespodzianka. Rada Rodziców ufundowała nie tylko piękny, ale również przepyszny tort.  Wygląd i smak to zasługa  cukierni ,,Lubawianka”. 

 

„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta….”

 

Niech te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II będą podsumowaniem naszej uroczystości.

Święto Szkoły w ZPS Tyrowie
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka kl. VI do kina

15.10.2019

Dnia 30 września klasy szóste wraz  z wychowawcami wybrały się do kina Helios w Olsztynie na film „Był sobie pies 2”. Tę wzruszającą opowieść uczniowie oglądali z zainteresowaniem i łzami w oczach (zwłaszcza dziewczyny), a do nastroju dopasowała się pogoda. Spacer po Olsztynie i powrót do pociągu odbywał się w deszczu, przy płaczącym niebie. Na szczęście po powrocie, już na peronie w Ostródzie, humory dopisywały i wszyscy uśmiechnięci bezpiecznie wrócili do domu.

Wycieczka kl. VI do kina
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień chłopaka w kl. VII

29.09.2019

27 września w piątek klasa VII bawiła się z okazji „ Dnia Chłopaka” w kręgielni.

Dzień chłopaka w kl. VII
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień chłopaka

29.09.2019

Dnia 27.09.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs wiedzy o życiu dziewczyn. Okazało się, że chłopcy niewiele wiedzą o dziewczynach. Zwycięzcą konkursu został Szymon Fanslau. Chłopcy walczyli o nagrodę główną, czyli taniec z najpiękniejszą dziewczyna w szkole- „Mają”.  Wolontariuszki przygotowały dla chłopców z tej okazji laurki. Wszyscy się świetnie bawili.

Dzień chłopaka
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” z Ostródy i okolic

29.09.2019

Dnia 27.09.2019r. o godzinie 13:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” z Ostródy i okolic. Oliwia i Nikola Drożdż również uczestniczyły w spotkaniu w roli gospodarzy ZPS w Tyrowie. Młodzież miała okazję poznać współczesne problemy zdrowotne młodzieży, tj.: e- papierosy, suplementy diety, napoje energetyzujące. Problem ten omówił pan R. Gruss, który jest kierownikiem Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE w Olsztynie. Pani Jolanta Dakowska Warmińsko- Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu przedstawiła kalendarz działań na rok 2019/2020. Razem z panią Joanną Glezman omówiono wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Olsztynie. Oczywiście nie zabrakło przepysznych słodkości i herbatki. 

Spotkanie wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” z Ostródy i okolic
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wizyta w Bibliotece w Tyrowie w ramach doradztwa zawodowego

29.09.2019

Dnia 25.09.2019r. w ramach doradztwa zawodowego klasa VIII wybrała się do Gminnej Biblioteki  w Tyrowie. Pani Wioletta przyjęła nas bardzo miło. Z wielkim entuzjazmem opowiadała o swojej pracy. Przedstawiła pozytywne i negatywne strony pracy w bibliotece. Dowiedzieliśmy się również jak można zostać bibliotekarzem. Była to bardzo fajna lekcja.

Wizyta w Bibliotece w Tyrowie w ramach doradztwa zawodowego
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień

26.09.2019

23 września uczniowie klasy VI a odwiedzili uczniów klasy I. Mieli przygotowaną dla nich niespodziankę. Były to doświadczenia i zabawy. Głównym punktem programu były lody, samodzielne wykonane przez chłopców z szóstej klasy. Pierwszaki chętnie próbowały tak przygotowany deser. Następnie dzieci bawiły się własnoręcznie przygotowanym telefonem. Była również „ winda wodna” ze świeczkami a na zakończenie zabawa z robotami. Lekcja minęła bardzo szybko i wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze będzie okazja do wymiany doświadczeń.

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Informacja dla rodziców

24.09.2019

Uprzejmie informujemy, że dnia 23.09.2019 r. odbyło się zebranie Rady Rodziców, na którym została ustalona składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2019-2020. 

W szkole - 30 zł na każde dziecka

W przedszkolu - 60 zł na każde dziecko (płatne w dwóch ratach po 30 zł na semestr)

Ubezpieczenie w kwocie 32 zł , prosimy wpłacać jak najszybciej do wychowawców klas. 

Dzieci ubezpieczone prywatnie proszone są o dostarczenie kopii polisy ubezpieczenia do sekretariatu.

Rada Rodziców 

Informacja dla rodziców
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

23.09.2019

„Od malucha, aż do starszaka wszyscy świętują dziś Dzień Przedszkolaka” Celem uroczystości było dostarczanie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem; integrowanie się i nawiązywanie bliższego kontaktu między dziećmi i paniami z przedszkola oraz kształtowanie świadomości przynależności do „przedszkolnej rodziny” 19 września był bardzo radosnym dniem. Dzieci otrzymały kolorowy list od pani Jesieni. Wesoło bawiły się i uczestniczyły w zawodach sprawnościowych. Pozowały do zabawnych zdjęć w fotobudce, Punktem kulminacyjnym był wielki tort z płonącymi racami. Tort został spałaszowany ze smakiem. Szkoda, że na zdjęciach nie widać, jak niektórym trzęsły się uszy. Mniammm :D

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Międzynarodowy Dzień Kropki

23.09.2019

Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ

Międzynarodowy Dzień Kropki