Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wszystkich Świętych - uczniowie odwiedzają cmentarz w Tyrowie

03.11.2019

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności odwiedzin mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz. Dlatego nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzali podczas zajęć groby na cmentarzu  w Tyrowie. Uczniowie modlili się oraz zapalali znicze na opuszczonych grobach. Pamiętaliśmy również o naszym zmarłym w lipcu koledze- Krystianie Rudnickim.

Wszystkich Świętych - uczniowie odwiedzają cmentarz w Tyrowie
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wizyta w Model Art w ramach doradztwa zawodowego

30.10.2019

Dnia 29.10.2019r. klasa VII pod opieką Marty Jasińskiej i Bogumiły Jabłonka  wyruszyła na wycieczkę do zakładu produkcyjnego MODEL- ART w Tyrowie. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć doradztwa zawodowego. Na miejscu spotkaliśmy się z miłą niespodzianką. Czekały na nas gorąca czekolada i smakołyki. Podczas spotkania wyświetlono prezentację, która w skrócie przedstawiała czym zajmuje się firma. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po salach produkcyjnych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Widzieliśmy etapy wykonywania rozmaitych łódek. Poznaliśmy ciekawe zawody tj.: szkutnik- montażysta, formierz tworzyw sztucznych, operator wózka widłowego, malarz, stolarz. Pokazano nam zabezpieczenia firmy m.in.. przed pożarem.  Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki, z których bardzo się ucieszyliśmy. Była to bardzo pouczająca  i w miłym towarzystwie wycieczka.

Wizyta w Model Art w ramach doradztwa zawodowego
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zebranie z Rodzicami

29.10.2019

Informujemy rodziców, że w dniu 06.11.2019 r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców.

Zebranie z Rodzicami
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Informacja dla rodziców

29.10.2019

 

Informujemy rodziców, że w dniu 05.11.2019 r. o godz. 16.00 odbędzie się  spotkanie wyłącznie dla rodziców uczestniczących w projekcie "Akademia Przyszłości".

Informacja dla rodziców
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Podsumowanie XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny

27.10.2019

Dnia 25.10.2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, pod hasłem „Małżeństwo- dobre relacje- silna rodzina”.  Organizatorem uroczystości był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego  w Olsztynie we współpracy z Radą ds. Rodzin Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Obok inicjatyw podkreślających wagę budowania i wzmacniania więzi rodzinnych, promowano XXV edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Absolwentka naszej szkoły Zuzanna Wiśniewska reprezentowała Gminę Ostróda. Podczas tej uroczystości Zuzia otrzymała dyplom oraz piękny upominek. 

Podsumowanie XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Program edukacyjny - Trzymaj formę

27.10.2019

W dniu 25.10.2019 r. pedagog szkolny Bogumiła Jabłonka przeprowadziła wśród uczniów kl. V, VII i VIII zajęcia edukacyjne w  ramach programu  zdrowotnego „Trzymaj Formę!”. Program ten, to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia, było przygotowanie przez uczniów zdrowych kanapek. Wszyscy zajadali je ze smakiem. 

Program edukacyjny - Trzymaj formę
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

22.10.2019

Niesamowity świat higieny jamy ustnej to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B®. Celem programu jest pomoc w kształceniu u dzieci 6- letnich i 7- letnich pozytywnych nawyków dbania o higienę jamy ustnej, które będą towarzyszyć im już przez całe życie.

 W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z klas 0- III Zespołu Przedszkolno- Szkolnego im. Jana Pawła II w Tyrowie, aktywnie uczestniczyły w programie: Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Koordynatorem projektu była pielęgniarka Halina Jarząbek.  Na zakończenie projektu wszystkie klasy wykonały plakaty Jednak laureatami konkursy i nagrody od organizatorów otrzymały najmłodsze dzieci czyli dzieci z zerówki. Serdecznie gratuluje dzieciom i Pani Klaudii Brodzińskiej.

 

                                                                             Pielęgniarka szkolna:  Halina Jarząbek

Niesamowity świat higieny jamy ustnej
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zbiórka Karmy dla bezdomnych zwierząt

22.10.2019

Jest już tradycją, że w październiku przedszkolaki i uczniowie z naszej placówki zbierają karmę, pieniądze oraz inne potrzebne rzeczy dla bezdomnych zwierząt. Cała akcja została zorganizowana przez uczennice klasy VII: Patrycję Wiśniewską, Darię Kołaczkowską, Oliwię Włodarczyk i Annę Gliszczyńską. Należą one do Klubu Ośmiu szkolnego wolontariatu. Cała społeczność przedszkolno- szkolna bardzo zaangażowała się w pomoc zwierzętom.

Podsumowanie zbiórki:

Puszki dla psów- 13,725 kg

Puszki dla kotów 1,660 kg

Saszetki dla psów 800 g

Saszetki dla kotów 1200 g

Karma batony  2,7 kg

Kasze i makarony 5,05 kg

Sucha karma dla kotów 8,850 kg

1 pasztet, 1 przysmak, 1 żwirek

Razem 36,4 kg karmy

Pieniądze 322,35 zł

Inne potrzebne rzeczy: koce, pościele, ręczniki, poduszki

Organizatorki bardzo dziękują wszystkim, którzy są wrażliwi na los zwierząt.

Dziękujemy również Paniom Wioletcie Wiśniewskiej i Dorocie Włodarczyk za przewiezienie wszystkich tych rzeczy do Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.

Opiekun zbiórki Dorota Czarnik

Zbiórka Karmy dla bezdomnych zwierząt
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Informacja dla rodziców

21.10.2019

Dzień otwarty - w każdą środę

Bezpłatne konsultacje dla Rodziców i Nauczycieli

Dyrektor i Pracownicy Zespołu Placówek Pedagogicznych zapraszają
Rodziców i Nauczycieli!

Informujemy, że od 2 października 2019 roku

w każdą środę w godzinach 15.30-17.30

bez uprzedniego umawiania terminu

na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

udzielane będą bezpłatne konsultacje dla Rodziców i Nauczycieli.

 

Jeśli potrzebujecie Państwo:

- rozmowy, gdyż coś niepokoi Was w zachowaniu dziecka,

- wskazówek jak wspierać dziecko, które przeżywa trudny czas,

- porady na szkolne niepowodzenia dziecka,

- konsultacji dotyczącej wyboru szkoły,

- analizy wydanych przez Poradnię dokumentów – opinii lub orzeczenia,

zapraszamy do kontaktu i korzystania z pomocy specjalistów – pracowników Poradni ZPP.

Obowiązuje kolejność przyjścia, brak możliwości rezerwacji. Każdorazowo przyjmuje jeden specjalista z danej dziedziny (psycholog, pedagog, logopeda, doradca zawodowy, terapeuta integracji sensorycznej).

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Sportowa 1
14-100 Ostróda
tel. 89 646 65 98

Informacja dla rodziców
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Święto Szkoły w ZPS Tyrowie

17.10.2019

16 października to  niezwykle ważna data, bo tego dnia nie tylko świętujemy Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi -Janowi Pawłowi II, ale również obchodzimy Święto Szkoły. Dnia 16 października 2019 r. społeczność   Zespołu  Przedszkolno- Szkolnego  w Tyrowie obchodziła  uroczyście pierwszą rocznicę nadania imienia naszej placówce,  otrzymania sztandaru oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy.  Obchody zainaugurowała msza święta. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie dokonano uroczystego  odsłonięcia tablicy  pamiątkowej.  Dalsza część  uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, w której zaproszeni goście mogli obejrzeć  piękny występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zwieńczeniem całości  było ślubowanie uczniów klasy I.  Pierwszaki popisały się nie tylko umiejętnością recytowania i śpiewania, ale także wiedzą o Ojczyźnie. Od teraz, nową tradycją związaną z obchodami Święta Szkoły,  będzie ślubowanie kolejnych klas I.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście:

p. Andrzej Pęziński – przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego  

p.Andrzej Wiczkowski- Starosta Ostródzki

p. Grzegorz Kastrau- zastępca  Wójta Gminy Ostróda

p. Ewa Malinowska –kierownik Referatu Oświaty  UG w Ostródzie

p. Elżbieta Tomczyk – sołtys wsi Tyrowo

ks. Leszek Nowak –proboszcz Parafii Św. Wojciecha

Nie zabrakło też byłych dyrektorów naszej placówki- p. Bogumiły Drobisz oraz p. Wandy Tkaczyk.

Uczestniczyli również obecni dyrektorzy placówek w  Samborowie, Brzydowie, Starych Jabłonkach, Szyldaku, Zwierzewie, Durągu ,  Lipowie,  Pietrzwałdzie oraz Idzbarku.

Gościliśmy również prezesa ZNP Oddziału Ostróda, p. Arkadiusza Łopatowskiego, p. Martę Żeberek , Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego  w Samborowie oraz p. Wiolettę Kolasińską
z Biblioteki w Tyrowie.

Nie zabrakło również przyjaciół szkoły, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.

W uroczystości wzięły udział  p. Wioletta Wiśniewska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawicielki Rady p. Wioletta Rzymowska i p. Iwona Trzęślewicz.

Licznie przybyli również rodzice, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku, za co gorąco dziękujemy.

Po zakończeniu uroczystości na uczniów czekała słodka niespodzianka. Rada Rodziców ufundowała nie tylko piękny, ale również przepyszny tort.  Wygląd i smak to zasługa  cukierni ,,Lubawianka”. 

 

„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta….”

 

Niech te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II będą podsumowaniem naszej uroczystości.

Święto Szkoły w ZPS Tyrowie