Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka do Kamionki – garncarskiej wioski

21.05.2019

20 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V a , V b i VI  wzięli udział w wycieczce w ramach Projektu EFS „Szkolna Akademia Przyszłości”. W Kamionce uczniowie uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny. Każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonane naczynie lub inny przedmiot. Oglądali film przyrodniczy wyświetlany w specjalnej sali kinowej. Zwiedzali również zabytkową kuźnię oraz oglądali wyposażenie tradycyjnej mazurskiej chaty. Na ścieżce dydaktycznej rozpoznawali rodzaje skał, oglądali różne kamieni ozdobne i skamieniałości. Na zakończenie szukali skarbu w wielkim ogrodzie podzielonym na zakątki tematyczne. Dużą atrakcją było poszukiwanie bursztynów. Każdy z uczniów na pamiątkę otrzymał woreczek z kolorowymi kamieniami. Wycieczka zakończyła się obiadem w tutejszej karczmie oraz zakupem pamiątek. Była to bardzo udana wyprawa   zwłaszcza, że towarzyszyła nam piękna pogoda.

Dorota Czarnik

Wycieczka do Kamionki – garncarskiej wioski
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkurs języka angielskiego - ENGLISH CHALLANGE

21.05.2019

Dnia 17.05.2019 w Szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie odbył się konkurs języka angielskiego „ENGLISH CHALLANGE” dla uczniów klas VIII pod patronem Wójta Gminy Ostróda. Naszą szkołę godnie reprezentował Maciej Komuda, który zajął 2 miejsce. O zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica w  punktach. Maciej wrócił do szkoły z okazałymi nagrodami. Przygotowaniem ucznia do konkursu zajął się pan Marcin Konopka.

Konkurs języka angielskiego - ENGLISH CHALLANGE
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z native speakerem

21.05.2019

Dnia 15.05.2019 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z native speakerem. Pan Chris Chambers z Ipswich przygotował prezentację o zwyczajach, tradycjach oraz sławnych ludziach z Anglii. Opowiadał również o szkole i innych ciekawostkach związanych z Wielką Brytanią. Chętnie odpowiadał na pytania w języku angielskim. Starał się nawiązywać konwersacje z uczniami, które miały możliwość podszkolić język obcy pod czujnym okiem pana Marcina Konopka.

Spotkanie z native speakerem
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Doradztwo zawodowe - poznajemy zawód stolarza

20.05.2019

Dnia 16.05.2019r. klasa VIII wybrała się na lekcję doradztwa zawodowego do Tartaku w Tyrowie. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Depta uczniowie mogli poznać zawód stolarza. Pan Krzysztof oprowadził klasę po całym zakładzie. Opowiedział bardzo wyczerpująco o swojej pracy. Pokazał maszyny,  które są niezbędne w zakładzie. Zademonstrował sposób ich użycia. Bardzo dziękujemy za gościnność i dobre słowo.

Doradztwo zawodowe - poznajemy zawód stolarza
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18.05.2019

W dniu 17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostródzie odbył się Czwarty Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w którym udział wzięło 5 szkół z Miasta i Gminy Ostróda. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do  tego typu konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennice kl. VIII: Nikola Pasiut, Ola Janicka, Klaudia Kincel reprezentantki  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tyrowie pod opieką Bogumiły Jabłonka wykazały się znakomitą wiedzą o życiu i pontyfikacie Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II, zdobywając wysokie II miejsce.  

Gratulujemy!!!

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

XVII Warmińsko- Mazurskie Zawody Matematyczne

18.05.2019

16.05.2019 r. uczeń klasy VIII Maciej Komuda wziął udział w finale  XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych w Olsztynie. Organizatorem zawodów jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego  pod honorowym patronatem Rektora UWM oraz Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Uczniowie przez cały rok przygotowywali się do udziału w tym konkursie oraz przechodzili kolejne etapy eliminacji. W naszej szkole Maciek pracował pod opieką pana Miłosza Okrucińskiego.

XVII Warmińsko- Mazurskie Zawody Matematyczne
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zebranie z Rodzicami

15.05.2019

Zapraszamy na ostatnie w roku szkolnym 2018/2019 zebranie dla rodziców, które odbędzie się w dniu 16.05.2019 r. o godz.17.00.

Zebranie z Rodzicami
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Terminy dyżurów wakacyjnych oraz przerw w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda w lipcu i sierpniu 2019 r.

14.05.2019

Terminy dyżurów wakacyjnych oraz przerw w funkcjonowaniu przedszkoli
i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych

przez Gminę Ostróda w lipcu i sierpniu 2019 r.

 

Przedszkola publiczne i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z przerwą wakacyjną w lipcu lub sierpniu. Dyrektor danego przedszkola/oddziału przedszkolnego  w miesiącu wakacyjnym, w którym przedszkole/oddział przedszkolny  jest czynne, organizuje opiekę dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Opieka w miesiącach wakacyjnych organizowana jest tylko dla tych dzieci, których oboje rodzice pracują. Przedszkole/oddział przedszkolny dyżurujący, w lipcu lub w sierpniu, organizuje opiekę dla dzieci z danego przedszkola/ oddziału przedszkolnego oraz dla dzieci uczęszczających do innych, pobliskich przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych, które mają przerwę wakacyjną. 

Dyrektorzy wszystkich przedszkoli/szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne przyjmują od rodziców swoich wychowanków zgłoszenia na opiekę w miesiącach wakacyjnych przed zakończeniem zajęć lekcyjnych w szkołach.

Dyrektor danego przedszkola/ szkoły podstawowej, w której funkcjonuje  oddział przedszkolny podaje do wiadomości rodziców, na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej przedszkola/szkoły, w której funkcjonuje  oddział przedszkolny, z odpowiednim wyprzedzeniem, wykaz najbliższych dyżurujących przedszkoli/oddziałów przedszkolnych  oraz termin i sposób zgłaszania dzieci na miesiące wakacyjne.

Rodzice dokonują zgłoszenia dziecka na czas wakacyjny w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza w danym roku szkolnym. Dyrektor przedszkola/oddziału przedszkolnego, do którego dziecko uczęszcza, organizuje zgłoszonym dzieciom opiekę w swoim przedszkolu/oddziale przedszkolnym w czasie dyżuru oraz w miesiącu przerwy w innych przedszkolach w rejonie działania przedszkola, w uzgodnieniu z dyrektorami tych przedszkoli. 

W związku z powyższym Rodzice mają obowiązek:

 • Dokonać zgłoszenia dziecka w terminie ustalonym przez dyrektora przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do którego dziecko uczęszcza w danym roku szkolnym, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia;
 • Określić dokładny termin pobytu dziecka w przedszkolu/oddziale przedszkolnym
  w czasie, w którym przedszkole/oddział przedszkolny pełni dyżur;
 • Dokonać opłaty żywieniowej zgodnie z przyjętymi stawkami.

W przypadku, gdy rodzice nie dokonają zgłoszenia na opiekę w czasie dyżuru wakacyjnego  w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza, w terminie wyznaczonym przez dyrektora tego przedszkola/szkoły podstawowej - będą musieli sami zadbać o organizację opieki dla swojego dziecka w innym przedszkolu/oddziale, które pełni dyżur wakacyjny w danym miesiącu. Objęcie dziecka opieką będzie możliwe tylko w przypadku, gdy przedszkole/oddział będzie dysponowało jeszcze wolnym miejscem. 

Zamieszczony poniżej wykaz dyżurów przedszkoli/oddziałów przedszkolnych  w miesiącach wakacyjnych ma na celu ułatwienie Rodzicom planowanie urlopów lub znalezienie opieki dla swojego dziecka w czasie wakacji w szczególnych, wcześniej nieprzewidzianych przypadkach.  

Terminy dyżurów wakacyjnych oraz przerw w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda w lipcu i sierpniu 2019 r.
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Bajkowy w ZPS w Tyrowie

10.05.2019

Dnia 9 maja br. w naszym zespole po raz pierwszy zorganizowany został „Dzień Bajkowy”. Był to bardzo udany dzień, obfitujący w wiele atrakcji! Dzieci miały okazję przebrać się za swoją ulubioną postać bajkową.Dzieciaki zostały wprowadzone w świat bajki, uczestnicząc w przedstawieniu, które zaprezentowali uczniowie z kl. V a, VI i VIII pod opieką pani Bogumiły Jabłonki i pani Doroty Czarnik. Urzekający śpiew Oliwii Drożdż z kl. VII, pozwolił nam na chwilę przenieść się do bajek H.CH. Andersena.

Po spektaklu kolejną niespodzianką dla przedszkolaków i uczniów był teatrzyk kamishibai, czyli teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Panie bibliotekarki z Gminnego Centrum Kulturalno -  Bibliotecznego w Samborowie wykorzystały technikę czytania/opowiadania, wywodzącą się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Po czytaniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Bajkowy Bohater”, który został zorganizowany przez pedagoga szkolnego i bibliotekarza we współpracy z GCKB w Samborowie. Wpłynęło aż 95 prac.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu nagrodzono:

Kl. VII – VIII

 1. Zuzanna Wiśniewska
 2. Kamil Piekarski
 3. Oliwia Drożdż

 

Wyróżnienie:

1.Paulina Kawiak

Kl. IV – VI

 1. Klaudia Sagan
 2. Anna Gliszczyńska

2.Martyna Krajewska

3. Wiktoria Rzymowska

Wyróżnienie:

 1. Zuzanna Orzechowska
 2. Jan Jasiński
 3. Anita Jaskorzyńska
 4. Oliwia Kurowska
 5. Zuzanna Kurowska
 6. Patrycja Wiśniewska
 7. Oliwia Włodarczyk

Kl. I – III

 1. Maja Rzymowska
 2. Ewelina Zawada
 3. Oskar Kawiak

Wyróżnienie:

 1. Lena Krajewska
 2. Amelia Jaskorzyńska
 3. Piotr Kołecki
 4. Maja Mówińska
 5. Laura Lenzkowska

Przedszkole grupa 5 – 6 latki

 1. Tomasz Chamera
 2. Anna Reda
 3. Wiktor Rudziński

Wyróżnienia:

 1. Anastazja Szabłowska
 2. Maria Rudnicka
 3. Zosia Balcerzak
 4. Bartosz Wnuk

Przedszkole 3- 4 latki

 1. Olek Gudyka

1.Carmen Olszewska

 1. Lidka Chmielewska

2.Aleksandra Wnuk

3. Nadia Małecka

3. Radek Marciszek

Wyróżnienia:

 1. Agata Jasik
 2. Miłosz Banacki
 3. Lena Gończ

Nagrody na konkurs, za które bardzo dziękujemy, zostały zasponsorowane przez Gminne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Samborowie.

Dzień Bajkowy w ZPS w Tyrowie
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z dietetykiem w ramach programu - Owoce i warzywa w szkole

10.05.2019

W dniu 10 maja br. naszą szkołę odwiedziła pani Agata Dereszewska, dietetyk i technolog żywności z Przetwórni Owoców i Warzyw w Lubawie. Przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia w kl. I – V w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Temat prelekcji „Kreatywny mózg – wiem, co jem”. Pogadanka dotyczyła promowania zdrowego stylu życia.

Pani Agata przeprowadziła również zajęcia w  starszych klasach w ramach doradztwa zawodowego, zapoznając młodzież z zawodem - dietetyk.

Spotkanie z dietetykiem w ramach programu - Owoce i warzywa w szkole