Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkurs z języka angielskiego

12.04.2013

W dniu 9 kwietnia 2013 r. uczniowie z kl. II i III (Zuzanna Wiśniewska, Emilia Tyszer, Kacper Dembiński) wzięli udział w Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Olsztynku. W konkursie uczestniczyło 22 uczniów z różnych szkół. Kacper Dembiński zajął 6 miejsce i tym samym osiągnął najwyższy wynik spośród uczniów z naszej szkoły. Każdy z uczestników otrzymał dyplom. Uczniów do konkursu przygotował Marcin Konopka - nauczyciel jęz. angielskiego.

Konkurs z języka angielskiego
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Światowy Dzień Zdrowia

08.04.2013

Dnia 8 kwietnia 2013 r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Pedagog szkolny przedstawiła zgromadzonej społeczności szkolnej hasło i tematykę tegorocznego Dnia Zdrowia. Następnie uczniowie pod opieką Pani Bogumiły Jabłonka i Doroty Czarnik przygotowali inscenizację pod nazwą „Odżywiaj się zdrowo”. Nad oprawą muzyczną czuwali: Pani Marta Jasińska i Pan Marcin Konopka- chórek szkolny odśpiewał piosenkę „Witaminki”.

Światowy Dzień Zdrowia
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowości Świąt Wielkanocnych

08.04.2013

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Gminnym Konkursie Rękodzieła „Obrzędowości Świąt Wielkanocnych” organizowanym przez GOK w Samborowie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia bieżącego roku w GOK w Samborowie. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia
w różnych kategoriach:

Pisanki i kraszanki: wyróżnienie Przedszkole w Tyrowie, Julia Gliszczyńska kl. VI

Palmy Wielkanocne: III m- ce Aleksandra Łużyńska kl. III

Hafty: wyróżnienie Oliwia Olszewska kl. III

Baranki Wielkanoce: wyróżnienie Jessica Wróbel grupa O

Kategorie inne: III m- ce Dominka Szulc kl. II

W dniu 8 kwietnia 2013 r. podczas apelu wręczono nagrody.

Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowości Świąt Wielkanocnych
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Razem w zabawie i nauce

28.03.2013

Na przełomie lutego i marca bieżącego roku dzieci 3-4-5 letnie wzięły udział w IV Ogólnopolskim konkursie „Razem w zabawie i nauce” pt.”Koszałkowe opowieści”. Tematem fotoreportażu był cykl zajęć o Marii Konopnickiej. W trakcie realizacji tematu dzieci miały okazję zapoznać się z postacią M. Konopnickiej, zarysem epoki w której żyła oraz twórczością tej niezwykłej pisarki i poetki. Ponadto dzieci uczyły sie dostrzegać wątki humorystyczne, przyrodnicze, patriotyczne w poezji Konopnickiej, recytowały wiersze, bawiły sie w teatr biorąc udział w przedstawieniu „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną w celu wypożyczenia książki „Na jagody”, która zainspirowała nas do ugotowania kaszki z jagodami. Codziennie obcowały z poezją M. Konopnickiej słuchając czytanie nauczycieli oraz odwiedzając „Kąciki czytelnicze” w naszych salach przedszkolnych.

Razem w zabawie i nauce
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Wiosny

26.03.2013

W dniu 21 marca 2013r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie odbyła się uroczystość powitania wiosny. Na początek wręczona została nagroda za samodzielnie napisany wiersz o tematyce wiosennej. Następnie maluchy z przedszkola oraz uczniowie z klasy II przedstawili montaż słowno- muzyczny. Klasa III zaśpiewała piosenkę na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Kolejnym punktem był konkurs na najpiękniejszą postać wiosny. Reprezentanci każdej z klas i grup przedszkolnych przebierali się za Wiosnę. Jury przyznało nagrody w postaci zdrowych, owocowych paczek. Licznie zgromadzonym rodzicom rozdane zostały gazetki wiosenno-wielkanocne przygotowane na zajęciach realizowanych w ramach projektu. Najbardziej oczekiwanym punktem programu był korowód wiosenny, na czele z Marzanną, który przemaszerował przez  wieś Tyrowo.

Dzień Wiosny
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Marchewki

18.03.2013

14 marca 2013 r. odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki” – zajęcia z udziałem dzieci i rodziców zorganizowane przez nauczycielki Mariolę Maciejewską i Beatę Garstkowiak. Tego dnia dzieci i panie przyszły ubrane na pomarańczowo. Rodzice mieli okazję obserwować swoje pociechy podczas zajęć, a nawet w nich uczestniczyć. Dzieci poprzez zabawę, zdobyły wiele cennych informacji na temat marchewki i jej walorów odżywczych. Przedszkolaki rysowały, kolorowały, tańczyły i dziarsko śpiewały marchewkowy hymn:„...Dbaj o naturę i chroń marchewki smak...”. Przysłowiowym „gwoździem” programu było chrupanie marchewki i picie „kubusiowego” soku.

Dzień Marchewki
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Kubusiowi Przyjaciele Natury

18.03.2013

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim, edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który ma na celu realizację zagadnień edukacyjnych. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja „Partnerstwo dla środowiska”, a organizatorem programu znana marka naszego ulubionego soku „Kubuś”. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest Mariola Maciejewska i Beata Garstkowiak.

Kubusiowi Przyjaciele Natury
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka na Policję

15.03.2013

Dnia 15 marca 2013 r. dzieci z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie z grupy Krasnali odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Ostródzie. Przedszkolaki mogli bliżej poznać pracę w policji. Z zaciekawieniem słuchały asp. Pana Janusza Karczewskiego, który oprowadzał dzieci i opowiadał im o pracy swojej i kolegów. Dzieci mogły pobrać odciski palców, wejść do radiowu i zobaczyć psa policyjnego. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni. Część dzieci zadeklarowała, że w przyszłości chce zostać policjantem lub policjantką.

Wycieczka na Policję
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Kobiet

10.03.2013

Jak co roku w naszej szkole obchodzone jest święto wszystkich kobiet. Samorząd uczniowski pod opieką Doroty Grzeli oraz zespół muzyczny pod opieką Marty Jasińskiej i Marcina Konopka przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji tego szczególnego dnia. W tym dniu, każda „kobietka” dostała słodką niespodziankę.

Dzień Kobiet
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Przedstawienie - Brzechwa Dzieciom

01.03.2013

Dnia 28.02.2013 r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie dzieci z grupy Zuchów pod opieką Jolanty Brzózki przedstawiły montaż słowno - muzyczny pod hasłem „Brzechwa Dzieciom”. Podczas występu dzieci zaprezentowały nie tylko umiejętności artystyczne, ale także piękne stroje. Na przedstawienie zaproszeni byli rodzice występujących dzieci, przedszkolaki z młodszych grup oraz uczniowie kl. I - III.

Przedstawienie - Brzechwa Dzieciom