Warsztaty plastyczne

27.02.2013

21 lutego 2013r. w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych. Już po raz drugi do szkoły przyjechali profesjonaliści z Gdańska, którzy prowadzą zajęcia plastyczne, polegające na samodzielnym przygotowywaniu przez dzieci odlewów gipsowych. Dzieciaki bardzo entuzjastycznie podchodzą do takiej działalności, ponieważ to jest taki warsztat, na którym każdy okazuje się utalentowany. Tego typu zajęcia pozwalają nie tylko rozwijać się tym, którzy maja rzeczywiście talent, ale także pomagają uwierzyć we własne siły tym wszystkim dzieciom, które na ogół mają trudności z wykonywaniem prac plastyczno- technicznych.

Warsztaty plastyczne

Urodziny w przedszkolu

22.02.2013

W przedszkolu w ZPS w Tyrowie obchodzimy urodziny dzieci i Pań - wspólnie śpiewamy 100 lat, składamy życzenia i częstujemy się cukierkami.

Urodziny w przedszkolu

Konkurs walentynkowy w przedszkolu

18.02.2013

Dnia 14.02.2013 r. nasze przedszkolaki, pod opieką swoich pań Beaty Garstkowiak i Marioli Maciejewskiej, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez miesięcznik „Wychowanie w przedszkolu”. Tematem konkursu była „Walentynka dla mamy i taty”.

Dzieci wywalczyły atrakcyjne nagrody, a konkursowe zdjęcia zostały opublikowane na facebookowej stronie „Wychowanie w przedszkolu”.

Konkurs walentynkowy w przedszkolu

17.02.2013

W środę 13.02.2013r. odbył się apel z okazji Dnia Świętego Walentego. Uczennice klasy VI- Sabina Konopińska i Aleksandra Roznerska przybliżyły ideę tego święta. Przeprowadziły również krótki konkurs dotyczący znajomości bajkowych, zakochanych par. Na koniec cała szkoła zaśpiewała piosenkę „Ja uwielbiam ją”. Opiekę nad oprawą słowno - muzyczną pełnili nauczyciele: Marta Jasińska i Marcin Konopka.

Jak co roku 14 lutego w naszej szkole działała "Poczta Walentynowa". Do specjalnej skrzynki, uczniowie wrzucali kartki z życzeniami do wybranej osoby. Tego dnia panował miły nastój, każdy chodził uśmiechnięty. Uczniowie, aby podkreślić charakter święta ubrali się na czerwono.

Teatrzyk w przedszkolu

17.02.2013

12 lutego 2013 r. na zaproszenie nauczycielki z przedszkola Marioli Maciejewskiej, przyjechał do przedszkola Teatr rodziny Korzunowiczów. Dzieci obejrzały monodram - „Najprawdziwsza opowieść o śpiącej królewnie”. Tę znaną baśń grimmowską przedstawiono w bardzo ciekawy sposób, wymagający od dzieci zaangażowania i uwagi.

Teatrzyk w przedszkolu

Zabawa choinkowa

02.02.2013

Dnia 18 stycznia 2013 r. w naszym Zespole odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyły zarówno dzieci jak i nauczyciele. W trakcie zabawy odbyły się konkursy taneczne klas, którym przewodziła w efektownym stroju Jolanta Brzózka w przebraniu czarownicy. Odbył się również konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Dzieci z przedszkola odwiedził Mikołaj wręczając wszystkim paczki. Na pamiątkę wszystkie dzieci miały zrobione zdjęcie z przesympatycznym gościem. Nad oprawą muzyczną czuwali chłopcy z klasy VI, natomiast nad całością piecze sprawowała nauczycielka Grażyna Śmilgin - Dmytryszyn.

Zabawa choinkowa

02.02.2013

W dniach 15,16,17 stycznia 2013 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Panie zapoznały Dziadków z założeniem kampanii „Postaw na rodzinę”, podkreślając bardzo ważną rolę Babci i Dziadka w życiu rodziny i w wychowaniu wnuków.
Przedszkolaki inscenizacjami, wierszami, piosenkami i tańcami wyraziły swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie do Babci i Dziadka. Dzieci wręczyły Dziadkom laurki i zaprosiły do wspólnych zabaw i tańców.
Uwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek.

Bezpieczne ferie

30.01.2013

W dniu 14.01.2013r. na zaproszenie pedagoga szkolnego, odwiedził przedszkolaków i uczniów Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie policjant Pan Janusz Karczewski, który przygotował prelekcję dla dzieci na temat bezpiecznych ferii. Policjant podczas spotkania z dziećmi przypomniał jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz mówił o bezpieczeństwie podczas zjazdu sankami, o zakazie doczepiania sanek do samochodów, czy ciągnika, o korzystaniu ze sztucznych lodowisk i bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Policjant przypomniał również młodym słuchaczom, jak ważne są odblaski umieszczone na odzieży podczas poruszania się drogą po zmroku, zwłaszcza na terenach wiejskich.

Bezpieczne ferie

Impreza środowiskowa w Tyrowie

31.12.2012

Dnia 17 grudnia 2012r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie po zajęciach lekcyjnych, odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem ,,Wspólna wigilia”. Inicjatorką spotkania wigilijnego była sołtys wsi Tyrowo, Pani Elżbieta Tomczyk. Dzięki funduszowi sołeckiemu oraz ofiarności niektórych mieszkańców Tyrowa udało się przygotować bogato zastawiony świąteczny stół. W przygotowanie tak pięknej uroczystości włączyli się nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie ZP-S przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny. Oprawę muzyczną zapewnili Marta Jasińska i Marcin Konopka. Dekorację świąteczną przygotowała Marzena Bracka, Dorota Czarnik oraz pracownicy szkoły. Imprezę uświetnił występ dziewcząt z zespołu ,,FART”, z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie. Dziewczyny przepięknie zaśpiewały i wprowadziły wszystkich w radosny i świąteczny nastrój.

Impreza środowiskowa w Tyrowie

Wycieczka do kina

11.12.2012

W dniu 11.12.2012 r. zrealizowany został projekt pod hasłem „Ja i mój czas wolny - mam wybór”. Celem projektu było propagowanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę uczniów z nauczycielami.

Wycieczka do kina