Ogólnopolski dzień przedszkolaka

25.09.2013

20 września bieżącego roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Był wspaniały tort, konkursy i zabawy integracyjne. Wszystkie przedszkolaki czuły dumę, że wreszcie mają swoje święto.

Ogólnopolski dzień przedszkolaka

Wesoła nowina przedszkole się zaczyna

25.09.2013

Pierwsze dni w przedszkolu...

Wesoła nowina przedszkole się zaczyna
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z policjantem "Bezpieczna droga do szkoły"

14.09.2013

Jak co roku na zaproszenie pedagoga szkolnego, funkcjonariusz ostródzkiej policji Pan Janusz Karczewski odwiedził przedszkolaków i uczniów kl. I - III z naszego Zespołu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Rozmawiano również o sposobach reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. O wszystkich niebezpieczeństwach, które grożą dzieciom w drodze do szkoły, jak również w drodze powrotnej, policjant rozmawiał z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2013”. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Spotkanie z policjantem "Bezpieczna droga do szkoły"

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014

02.09.2013

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 2 września 2013r. Pierwszym  elementem tej uroczystości była Msza św., którą odprawił ks. Leszek Nowak, proboszcz tutejszej parafii. Po mszy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do budynku szkoły.
Pani Dyrektor Zespołu Bożena Bohdziewicz po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2013/2014, przywitała wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, a następnie omówiła organizację pracy w roku szkolnym.
Na zakończenie odczytane zostały listy skierowane do społeczności szkolnej: Pani Minister Edukacji Narodowej, Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Ostróda.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014

Zakończenie roku szkolnego 2012-2013

28.06.2013

W dniu 28 czerwca bieżącego roku w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie tradycyjnie Mszą św. oraz apelem podsumowany został rok szkolny 2012-2013. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, mieli możliwość obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu grupy „0”, a także występ absolwentów szkoły - klasy VI. Jak zawsze na koniec, za wybitne osiągnięcia w nauce, zostały wręczone nagrody książkowe i stypendia dla uczniów, a dla rodziców podziękowania. Na zakończenie dyrektor Zespołu życzyła wszystkim bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Zakończenie roku szkolnego 2012-2013

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu

27.06.2013

Dnia 27 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego grupy „O” Przedszkolaki wyrecytowały wierszyki oraz pięknie zatańczyły Poloneza. Następnie wychowawcy wraz z dyrektorem Zespołu, wręczyli dyplomy oraz nagrody wszystkim dzieciom, a także podziękowania dla rodziców. Po wręczeniu dyplomów wychowawcy zaprosili rodziców oraz dzieci na wspólny poczęstunek.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu

Pożegnanie Przedszkolaków

27.06.2013

26 czerwca bieżącego roku Maluchy pożegnały starszych kolegów i koleżanki, którzy odchodzą do I klasy. Dzieci powiedziały wierszyki, zatańczyły „Letnią poleczkę”, której nauczyła nas Dorota Gellner. Maluch podarowały Zuchom śliczne, własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Zuchy podziękowały paniom i pracownikom w przedszkolu i wręczyły etui z cukierkami. Na zakończenie wszystkie dzieci zjadły pyszne lody.

WESOŁYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI PRZEDSZKOLAKI!
A STARSZAKOM ŻYCZYMY POWODZENIA W SZKOLE!!!

Pożegnanie Przedszkolaków

Wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie

27.06.2013

25.06.2013 r. przedszkolaki z grupy Krasnali i Jagody pojechały do Olsztyńskiego Teatru Lalek na pełną humoru adaptację baśni Aleksandra Puszkina „O Rybaku i Złotej Rybce”. Przedstawienie zaczęło się od słów: „W pewnej wiosce była chatka, taka jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata....jakoś to się przędzie. A w tej chatce izba była dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła Rybak...jego żona”. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, gdyż łączył przepiękny teatr cieni z animacją dużych kukiełek. Oczywiście po takich przeżyciach powroty bywają męczące i za każdym razem wyglądają, jak na załączonych zdjęciach. A po powrocie???...dzieci zainspirowane, przez dwa dni bawiły się w teatr. Wniosek nasuwa się sam: Należy odwiedzać z dziećmi teatr, chociaż raz w roku!.

Wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie

Mama Martynki czyta

27.06.2013

1-8 czerwca bieżącego roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ogłoszonego przez fundację ABCXXI w Cała Polska Czyta Dzieciom, odwiedziła nasze przedszkole mama Martynki, która przeczytała dzieciom książeczkę pt. ”Zajączki, dzień z tatą”. Pani Agata czytała miłym, miękkim głosem co sprawiło, że nasze przedszkolaki zamieniły się, dosłownie we „Wczytywatki”. Zapartym tchem słuchały ślicznej bajki o przygodach małego zajaczka. Dziękujemy Pani Agacie, że zechciała wziąć udział w naszej akcji.

Mama Martynki czyta

Wycieczka do Gdańska

24.06.2013

Dnia 21 czerwca 2013 r. chętni uczniowie z klas I-VI pojechali na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO w Oliwie, tam też mieliśmy wykupiony obiad. Następnie odwiedziliśmy Westerplatte, symbol wybuchu II wojny światowej. Miejsca związane z polem bitwy o Westerplatte zostały wpisane 1 września 2003 roku na listę Pomników historii. Następnie poszliśmy spacerkiem na pobliską plażę. W tak upalny dzień, to była chyba największa frajda!

Wycieczka do Gdańska