Dożynki wiejskie 2018 r.

23.09.2018

Dnia 22 września 2016r. odbyły się w Tyrowie dożynki lokalne. Imprezę zainaugurowała Msza święta. Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się na teren Zespołu Przedszkolno- Szkolnego. Tu pani sołtys przywitała wszystkich poświęconym chlebem i ciepłym słowem. Następnym punktem programu były występy artystyczne przedszkolaków i uczniów szkoły. Było na co popatrzeć. Dzieci z przedszkola uroczo wykonały swój taniec, natomiast dziewczyny ze szkoły mistrzowsko zatańczyły. Piękne też było wykonanie piosenek. Dla chętnych odbyły się zawody sportowe, które zawsze dostarczają wielu emocji. Nie zabrakło też czegoś dla ciała, pani sołtys i mieszkanki Tyrowa zadbały o to, aby nikt nie był głodny. Był catering z CDS a także pyszne ciasta, ciasteczka i inne smakołyki.  Dobrą   zabawę  zapewniła pani Agnieszka, która zajęła się oprawą muzyczną.  Impreza, jak zawsze, udała się wyśmienicie dzięki współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Dożynki wiejskie 2018 r.

Sprzątanie świata 2018

23.09.2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA 21.09.2018 r.

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbywała się pod hasłem
„AKCJA-SEGREGACJA!2XWIĘCEJ, 2X CZYŚCIEJ”

Celem tegorocznej edycji było  wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Przedszkolaki i uczniowie naszej placówki  jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Najmłodsi sprzątali ogródek przedszkolny, uczniowie klasy I teren boiska, natomiast starsi uczniowie całą wieś. Pracy sprzyjała piękna pogoda ostatniego dnia lata. Po pracy na dzieci czekał poczęstunek.

Sprzątanie świata 2018
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach projektu - Szkolna Akademia Przyszłości

16.09.2018

13 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem. Droga do Warszawy minęła bardzo szybko. Już o godzinie 10.20 weszliśmy do Centrum. Do godziny 13 uczniowie wykonywali doświadczenia i zwiedzali ekspozycje. Następnie przeszli do Planetarium, gdzie uczestniczyli w pokazie „ Jesteśmy Kosmitami”. Na zakończenie zjedli obiad i udali się w drogę powrotną do domu. O godzinie 18.30 byli już w Tyrowie skąd odebrali ich rodzice. Wycieczka była bardzo ciekawa, wszyscy wrócili zadowoleni.

Bezpieczna droga do szkoły

13.09.2018

Dnia 12 września ZPS w Tyrowie odbyło się spotkanie z  dzielnicowy asp. Krzysztof Rogowskim, który przeprowadził pogadankę  z dziećmi z przedszkola i klas I – III w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i bezpiecznego powrotu. Szczególną uwagę  zwrócił na widoczność dzieci na drodze. Zbliżająca się jesień ograniczy widoczność, wobec czego trzeba dzieci na to szczególnie uczulić. Atrakcją spotkania był przyjazd dwóch funkcjonariuszy policji na motorach z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie asp. Dariusza Pasierowskiego i asp. Krystiana Młynarkiewicza. Dzieciaki mogły wsiąść na motor policyjny i przez chwilę poczuć się jak przedstawiciele drogówki. Super atrakcja! Każdy uczestnik spotkania z kl. I – III otrzymał odblask ufundowany przez PZU.

Bezpieczna droga do szkoły
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Upominki z IPN dla uczniów kl. I z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

09.09.2018

W dniu  7 września Pani dyrektor z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 przekazała pierwszoklasistom zeszyty z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz długopisy z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia odzyskania niepodległości. Upominek ufundowany został przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach akcji przeprowadzonej w całej Polsce związanej z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zebranie z rodzicami

08.09.2018

Dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie serdecznie zaprasza rodziców na I zebranie z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019

w dniu 12.09.2018 r. (środa) o godz. 17.00

Zebranie z rodzicami

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

04.09.2018

W dniu 3 września br. uroczystą mszą św. w parafii św. Wojciecha w Tyrowie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018-2019.

Pani Dyrektor Zespołu przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły w nowym roku szkolnym.

Podczas uroczystości odczytano list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobytej wiedzy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Zapisy na obiady w szkole

31.08.2018

Od 10 września 2018 r.  w naszej szkole odbywać się będzie dożywianie uczniów. Proszę o  pisemne zadeklarowanie czy Państwa dziecko będzie odpłatnie spożywało posiłek (cena posiłku 3,00 zł. Miesięczny koszt to około 60-66 zł).

Proszę o przekazanie deklaracji dla Pani Małgorzaty Klimowskiej - intendentki przedszkola.

Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci skorzystały z pomocy GOPS- u w formie dożywiania winni zgłosić się do pracownika socjalnego z rejonu z podaniem i dochodami netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 771,00 zł. netto.

Zapisy na obiady w szkole

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018- 2019

29.08.2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 3 września 2018 r. o godzinie 9.00
w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie.
Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Świętą, która odbędzie się w kościele parafialnym św. Wojciech  o godzinie 8.00.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018- 2019

Wyprawka szkolna dla ucznia klasy I

15.08.2018

WYPRAWKA DO KL. I