Zajęcia taneczne w przedszkolu

22.06.2017

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych. Podczas zajęć odbywały się zabawy rytmiczne, muzyczno-ruchowe, improwizacje do muzyki. Przedszkolaki uczyły się różnych tańców, które można było następnie zobaczyć na uroczystościach przedszkolnych.. Zajęcia został bardzo pozytywnie przyjęte przez dzieci i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zajęcia taneczne w przedszkolu

Cała Polska czyta dzieciom

22.06.2017

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkole nawiązało współpracę z Biblioteką Publiczną w Tyrowie. Panie odwiedzały nas na wspólne czytanie bajek. Dziś spotkały się z przedszkolakami na „czytaniu na trawce”. Przy pięknej pogodzie i sprzyjających warunkach dzieci miały możliwość  obejrzeć książki przniesione przez Panie z biblioteki, a następnie posłuchać ciekawych bajek i zagadek. Było to bardzo sympatyczne spotkanie.

Cała Polska czyta dzieciom

Zielona noc w przedszkolu

22.06.2017

Dnia 12.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się „Zielona noc”. Dzieci, które kończą przedszkole, wyposażone w śpiwory i dobry humor zostały po zajęciach w przedszkolu. Na początku naszej przygody dzieci złożyły uroczystą przysięgę, którą przypieczętowały odciskiem swojego palca. Następnie samodzielnie zrobiły sobie kolorowe kanapki, żeby mieć siłę przed wyprawą w teren i zabawę w podchody.

Zielona noc w przedszkolu

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policją

21.06.2017

Jak co roku do naszej placówki zapraszamy przedstawicieli Policji z Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie, aby przekazać dzieciom informację na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie wakacji. Funkcjonariusze policji zwrócili uwagę uczniów na zagrożenia, które mogą pojawić się w czasie przerwy wakacyjnej, m.in. bezpiecznego wypoczynku na wodzie, w górach i w lesie. Poinformowali również uczniów o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wspólnie omawiane zasady cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Życzymy wszystkim  dzieciom bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policją

Wycieczka rowerowa

20.06.2017

Dnia 14.06 2017 roku odbyła się wycieczka rowerowa do ośrodka wypoczynkowego Rataj w Samborowie. W rajdzie brali udział uczniowie klas IV – VI posiadający kartę rowerową. Wyruszyliśmy o godzinie 8:00. Na miejscu czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Korzystaliśmy z walorów przyrodniczych rzeki Drwęca oraz okolicy. Do szkoły powróciliśmy koło godziny 13:30. Wycieczkę zorganizowali p. Janusz Letkiewicz oraz p. Marcin Konopka.

Wycieczka rowerowa

Pożegnanie przedszkolaków

20.06.2017

Dnia 20 czerwca Krasnale i Zuchy pożegnały  się ze sobą w przedszkolu.  Krasnale wyruszą już niebawem na zasłużone wakacje. 6 latki z grupy Zuchów po wakacjach pójdą do I klasy. Na zakończenie wspólnych zabaw i dni spędzonych w przedszkolu razem, dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wymieniły między sobą niespodzianki. Wesołych i bezpiecznych wakacje Krasnale i Zuchy.

Pożegnanie przedszkolaków

Wycieczka do Parku Dinozaurów w Malborku

20.06.2017

Dnia 14.06.2017r. przedszkolaki z Tyrowa wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Malborku. Dzieci miały tam możliwość  spacerować po ścieżce edukacyjnej, gdzie witały je  ruchome smoki i dinozaury. Łącznie dzieci zobaczyły około 40 dinozaurów, które przeprowadziły je przez poszczególne okresy w dziejach ziemi. Podziwialiśmy także różne zwierzęta spotkane w mini zoo. Udało nam się także zobaczyć występ iluzjonisty. Po zwiedzaniu parku dzieci miały możliwość wyszaleć się na placu zabaw, gdzie świetnie się bawiły. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka do Parku Dinozaurów w Malborku

Spacery Zuchów

20.06.2017

Co robić w piękne słoneczne dni? Z pewnością nie siedzieć i się nudzić. Wiedzą o tym przedszkolaki z grupy Zuchów, które korzystały gdy tylko mogły z pięknej pogody. Poza spacerami odbywały się zajęcia w terenie, gimnastyka a także pikniki :)

Spacery Zuchów

Program - Czyste powietrze wokół nas

20.06.2017

W marcu nasze przedszkole przystąpiło do realizacji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” przygotowanego  przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Ostródzie.  Założeniem programu było radzenie sobie w sytuacjach gdy inni palą papierosy.

Program - Czyste powietrze wokół nas

I miejsce w biegach na 400 m naszej uczennicy

19.06.2017

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Anna Gliszczyńska zajęła I miejsce w kategorii kl. III – IV w biegu na dystansie 400 m dziewcząt
w XXVII Biegach Ulicznych zorganizowanych w Ostródzie w dniu 17.06.2017 r.

Aniu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I miejsce w biegach na 400 m naszej uczennicy