Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

16.06.2017

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja Mama” zorganizowanego przez panią z biblioteki w Tyrowie. W konkursie wzięły udział przedszkolaki z obydwu grup. Prace bardzo się podobały. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Dziękujemy bardzo.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

DZIEŃ MAMY - KRASNALE

13.06.2017

Na wysokim drzewie - może ktoś z was nie wie? - wyrosły serduszka jak smaczne jabłuszka. A te serduszka dla mojej mamy, bo my się z mamą bardzo kochamy. 29 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przygotowały program artystyczny, niespodzianki dla mam, uściski, całusy, najserdeczniejsze życzenia i słodki poczęstunek. Po występach mamy, miały okazję obserwować swoje dzieci podczas zajęcia otwartego. Przedszkolaki bardzo się napracowały i dzielnie wytrzymały do końca zajęcia. Mamusie zaś musiały popisać się talentem plastycznym rysując portret swojej córeczki/ syneczka. W ten oto sposób powstała, w szatni przedszkola przeurocza wystawa pod hasłem "Dziecko rysuje mamę - Mama rysuje dziecko” zabawa była bardzo udana. Dziękujemy mamusiom za pomoc w upieczeniu ciast a także za to, że tak licznie przybyły na naszą uroczystość.

DZIEŃ MAMY - KRASNALE
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „BEZPIECZNE WAKACJE”

12.06.2017

Dnia 08.06.2017r. odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego „BEZPIECZNE WAKACJE”.  Organizatorem konkursu było Expo Mazury S.A w Ostródzie. W konkursie wzięło udział wiele szkół również miejskich. Mimo to talent naszej uczennicy został zauważony. Zuzanna Szymon otrzymała wyróżnienie i jesteśmy z niej bardzo dumni. GRATULUJEMY!

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „BEZPIECZNE WAKACJE”

Wycieczka do Filharmonii w Olsztynie

12.06.2017

Dnia 06.06.02017r. odbyła się wycieczka do Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć arcydzieło gatunku i największy hit scen muzycznych na całym świecie „Skrzypka na dachu”. Musical zachwycił całą publiczność, a owacjom nie było końca. Wycieczkę zorganizował ksiądz Leszek Nowak i jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Wycieczka do Filharmonii w Olsztynie

IX OLIMPIADA ZDROWIA

12.06.2017

W dniu 06.06.2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostródzie odbyła się IX OLIMPIADA ZDROWIA. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia. W uroczystości uczestniczyły Szkoły Promujące Zdrowie z terenu Gminy Ostróda oraz Miasta Ostróda, posiadające Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

IX OLIMPIADA ZDROWIA

Dzień Dziecka w Tyrowie

07.06.2017

Dnia 1 czerwca 2017 roku Zespół Przedszkolno- Szkolny w Tyrowie był najwspanialszym miejscem na ziemi. Dzieciaki z okazji swojego święta otrzymały piękne prezenty ufundowane przez pana Józefa Wiśniewskiego, radnego ze wsi Tyrowo. Do tego placówka zadbała o wszechstronny rozwój swoich wychowanków.

Dzień Dziecka w Tyrowie

Dzień Matki - Przedszkole grupa Zuchy

07.06.2017

Dziś Święto Mamy piękny czas,
niech zabrzmi radość pośród nas

Niech nucą ptaszki w cieniu drzew
dla Ciebie Mamuś jest ten śpiew....

Tymi słowami dzieci z grupy Zuchy przywitały w dniu 26.05.2017r. swoje mamy na uroczystości z okazji ich święta. Były wiersze i piosenki by uczcić ten szczególny dzień. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Następnie odbyły się konkursy i zabawy dla mam i ich pociech. Zabawa była bardzo udana.
Dziękujemy wszystkim mamom za przybycie i jeszcze raz w imieniu dzieci składamy najserdeczniejsze życzenia :)

Dzień Matki - Przedszkole grupa Zuchy

Stypendium Równe szanse - ruszyła kolejna edycja

02.06.2017

NIE ZWLEKAJ !

STYPENDIUM „RÓWNE SZANSE” CZEKA

JUŻ OD 1 CZERWCA MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK STYPENDIALNY ON-LINE:
www.e-stypendysta.frrl.org.pl

Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 31 lipca

Stypendium Równe szanse - ruszyła kolejna edycja
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Szkolna Akademia Przyszłości - rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI

02.06.2017

Rekrutacja do projektu "Szkolna Akademia Przyszłości" - rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI trwa! Zakończenie 30 czerwca 2017 r. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów, którzy w przyszłym roku będą uczyć się w klasach IV - VI. Rozpoczynamy obozem w górach. Szczegóły wkrótce!

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Finał XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej pod hasłem - Aleje drzew i ich mieszkańcy.

01.06.2017

Finał konkursu odbył się 25 maja br.  w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie (ZPKPI i WD). Jego uczestnicy o drzewach tworzących aleje oraz o ich mieszkańcach wiedzieli naprawdę wiele! Potrafili bezbłędnie  rozpoznawać gatunki, oznaczać gatunki drzew po liściach, owocach, rozumieli  co zagraża mieszkańcom alej i  jak należy je chronić. Znali gatunki owadów, które przetrwają dzięki alejom.