Leczenie

16.10.2017

Alkoholizm to stale postępujące, przewlekłe schorzenie. Uzależnienie od alkoholu powoduje szereg groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Choroba alkoholowa jest w rzeczywistości znana ludzkości od tysięcy lat i ma swoje podłoże w czynnikach biologicznych np. genetycznych, psychologicznych, socjalnych oraz środowiskowych.

Działania jakie można podjąć w stosunku do osób nadużywających alkoholu reguluje Ustawa z dnia 26.10.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
(Dz. U. z 2016 r.poz.487z późn. zm.).

Leczenie
Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Półkolonie „BEZPIECZNE LATO 2017”

22.08.2017

W tegoroczne wakacje na terenie Gminy Ostróda odbyły się 10 - dniowe półkolonie dla dzieci pod hasłem „BEZPIECZNE LATO 2017” w miejscowościach: Lipowo, Pietrzwałd, Tyrowo i  Szyldak. W zajęciach wzięło udział 60 dzieci. Zajęcia odbywały się w szkołach i prowadzone były przez dwóch opiekunów. W ramach półkolonii prowadzone były zajęcia plastyczne, sportowe z możliwością wykorzystania sprzętu sportowego znajdującego się w szkołach, a także profilaktyczne o tematyce alkoholowej i narkotykowej. Poruszone były również zagadnienia związane między innymi z przemocą w rodzinie, prawidłowym zachowaniem, kształtowaniem umiejętności wspólnej zabawy, współpracy w zespole, wzajemnej życzliwości i asertywności.

Półkolonie „BEZPIECZNE LATO 2017”

Rodzina na TAK

20.05.2017

Tegoroczna edycja Rajdu Rowerowego na Dylewską Górę odbyła się pod hasłem przewodnim „RODZINA NA TAK!”. Na uczestników czekały liczne atrakcje, w tym namiot profilaktyczny zorganizowany przez Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Na specjalnie przygotowanym stanowisku na dzieci czekały różne gry i zabawy na temat życia rodzinnego, szkodliwego działania alkoholu, papierosów i narkotyków na zdrowie człowieka. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością pracy w grupie, a przygotowane quizy wymagały logicznego myślenia.

Rodzina na TAK