Projekt w ZPS Tyrowo - Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda

Spektakl teatralny -O rybaku i złotej rybce -w ramach projektu Kreatywne Przedszkolaki Gminy Ostróda.

07.11.2018

„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”

31 października przedszkolaki pojechały do Olsztyna na spektakl teatralny "O rybaku i złotej rybce" Wycieczka została w całości ufundowana przez organizatorów projektu "Kreatywne Przedszkolaki Gminy Ostróda". Obejrzana bajka, to pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina.

Przedstawienie bardzo się podobało dzieciom. Były grzeczne i w skupieniu obejrzały całe, zabawne, pełne humoru przedstawienie.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonalds`a, gdzie czekały na nas zestawy z niespodzianką. To był bardzo miły dzień :)

Projekt w ZPS Tyrowo - Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda

Spektakl teatralny - Tygrys Pietrek- wycieczka przedszkolaków do Teatru Lalek w Olsztynie

14.06.2018

29 maja przedszkolaki pojechały do Olsztyna na spektakl teatralny "Tygrys Pietrek". Wycieczka została w całości ufundowana przez organizatorów projektu "Kreatywne przedszkolaki gminy Ostróda". Bajka opowiadała o małym tygrysku, który bał się wszystkiego. Jego brak odwagi doprowadził do tego, że utracił swoje piękne tygrysie pręgi. Historia  tygryska była bardzo pouczająca, ponieważ wszyscy czasem jesteśmy takimi "Pietrkami". Okazuje się jednak, że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych, a nie o sobie.  Spektakl został zrealizowany w konwencji lalkowo - maskowej.  To widowisko, bardzo przypadło dzieciom do gustu. Podczas spektaklu były bardzo grzeczne i w skupieni obejrzały całe przedstawienie.

Dodatkowa atrakcja naszej wycieczki był McDonalds`a gdzie czekały na nas zestawy z niespodzianką.

To był bardzo miły dzień :)

Harmonogram zajęć

14.04.2018

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Harmonogram zajęć

WITAJ WIOSNO ZIELONA !

31.03.2018

Zgodnie z tradycją, 21 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę. Uroczystości rozpoczęły się króciutka pogadanką i dwiema inscenizacjami, które dzieci przygotowały na zajęciach teatralno - artystycznych: "Kwiatuszki z puszki" - 5 , 6 l oraz " A tulipan śpi" - 3, 4 l . Następnie dzieci wyruszyły, w kolorowym pochodzie ulicami Tyrowa. Śpiewały piosenki i hałasowały na instrumentach perkusyjnych, by przepłoszyć zimę i zimne dni.

WITAJ WIOSNO ZIELONA !

Zajęcia artystyczno - teatralne w przedszkolu

- Robienie prac na konkurs o złotej rybce

- Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka - malowanie serduszek z  masy porcelanowej oraz zabawa w teatr - "Czerwony Kapturek"

- "Jasełka" - próba przed występem - 3-4 latki

-"Labirynt" - uświadomienie różnych znaczeń przestrzeni w działaniu – tworzenie labiryntu z własnych ciał, na płaszczyźnie podłogi, na stelażu
(w pionie). Tworzenie instalacji „Labirynt”- praca w grupach."O Ariadnie i Tezeuszu" –  , wysłuchanie i omówienie (gałązka logiczna). „Ariadna
i Tezeusz” – obraz Bambini Piccolo – wczuwanie się w role. ‘Labirynt” – rysowanie kredkami.

Zajęcia artystyczno - teatralne w przedszkolu

Zajęcia taneczne

04.01.2018

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych.

Zajęcia taneczne

Teatr Lalek w Olsztynie

02.10.2017

21 września przedszkolaki pojechały do Olsztyna na spektakl teatralny "O królewnie Wełence". Wycieczka została w całości ufundowana przez organizatorów projektu "Kreatywne przedszkolaki gminy Ostróda". "Bajka O królewnie Wełence powstała z inspiracji baśnią Marii Krüger pt. Apolejka i jej osiołek. To opowieść o miłości, która pokonuje wiele przeciwności. To udziana na drutach bajka o poszukiwaniu szczęścia i bliskości. Bo przecież trudno żyć w pojedynkę, we dwoje jest weselej, a każdy zły czar pryska, gdy się kocha i jest się kochanym".

Teatr Lalek w Olsztynie

Zajęcia plastyczne w przedszkolu

04.07.2017

W ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Beatę Garstkowiak. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, bawiły się w teatr. Podczas zajęć wkorzystywano narzędzia TOC.

Zajęcia plastyczne w przedszkolu

Zajęcia taneczne w przedszkolu

22.06.2017

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych. Podczas zajęć odbywały się zabawy rytmiczne, muzyczno-ruchowe, improwizacje do muzyki. Przedszkolaki uczyły się różnych tańców, które można było następnie zobaczyć na uroczystościach przedszkolnych.. Zajęcia został bardzo pozytywnie przyjęte przez dzieci i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zajęcia taneczne w przedszkolu

Wycieczka przedszkolaków do Teatru Lalek w Olsztynie

26.05.2017

16 maja, przedszkolaki pojechały do teatru Lalek w Olsztynie. Wycieczka była zorganizowana i  sfinansowana w ramach projektu Kreatywne Przedszkolaki Gminy Ostróda. Pierwszym punktem podróży był McDonald. Dzieci tam zjadły i ruszyły w stronę teatru. W teatrze obejrzały spektakl pt: "Czarodziejski koncert".

Wycieczka przedszkolaków do Teatru Lalek w Olsztynie