Informacja o zmianie miejsc głosowania w dniu wyborów samorządowych

Informacja o zmianie miejsc głosowania w dniu wyborów samorządowych

Wydarzenia rekreacyjne w Gminie Ostróda

03.04.2024

Gmina Ostróda jest miejscem, gdzie nie brakuje wydarzeń rekreacyjnych, promocyjnych oraz tych, które promują bogactwo naszego dziedzictwa kulinarnego. Z roku na rok nasze imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem! Zapraszamy na kolejną serię tegorocznych wydarzeń, które pozwalają nam na celebrowanie naszej lokalnej kultury, tradycji oraz pasji. Gmina Ostróda jest miejscem tradycji, integracji i smaków!

Wydarzenia rekreacyjne w Gminie Ostróda

27.03.2024

Podziękowanie dla Fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie za wieloletnią współpracę oraz za zrealizowanie w 2023 r. na terenie Gminy Ostróda akcji ograniczania bezdomności zwierząt w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminę Ostróda.

Transmisja LXXXII Sesji Rady Gminy Ostróda

27.03.2024

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXXII Sesji Rady Gminy Ostróda

Krok naprzód w komunikacji Gminy Ostróda z mieszkańcami

27.03.2024

Dzięki zrealizowanym projektom i pozyskanym środkom zewnętrznym w Gminie Ostróda wprowadziliśmy szereg nowoczesnych rozwiązań, które przynoszą wymierne korzyści naszym mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz samej administracji publicznej.

Krok naprzód w komunikacji Gminy Ostróda z mieszkańcami

Dobroczynny Kiermasz Wielkanocny

24.03.2024
Za nami Dobroczynny Kiermasz Wielkanocny, podczas którego mieszkańcy naszej gminy wspólnie wsparli zbiórkę na rehabilitację Piotrusia Żmijewskiego – mieszkańca Samborowa. Razem możemy więcej! Podczas wydarzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz Członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bogdanem Bartnickim oraz Dyrektorem GCKB Samborowo Martą Żeberek wręczyli nagrody laureatom gminnego konkursu rękodzieła „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych”. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje pomocy!
Dobroczynny Kiermasz Wielkanocny

Samorządowe Forum Sołtysa na Warmii i Mazurach

22.03.2024

Z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa Warmii i Mazur około tysiąca gospodarzy sołectw spotkało się olsztyńskiej w hali Urania, aby wspólnie świętować niedawny Dzień Sołtysa. Dzień Sołtysa to coroczne święto, którego główne obchody wyznaczono na 11 marca. Oczywiście nie zabrakło na tym wydarzeniu sołtysów z terenu gminy Ostróda wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem oraz Z-cą Wójta Gminy Ostróda Grzegorzem Kastrau. Podczas uroczystości Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński wręczył wyróżnienia Sołtysom, angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych i inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego. Wśród sołtysów z terenu Gminy Ostróda wyróżnieni zostali:

Samorządowe Forum Sołtysa na Warmii i Mazurach
Gmina

Budowa Amfiteatru Leśnego – zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad jeziorem w miejscowości Lichtajny - etap III

21.03.2024

To już trzeci etap kompleksowego zagospodarowania plaży nad urokliwym jeziorem Lichtajny. W ramach programu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla” przy aktywnym udziale mieszkańców udało się już: zamontować leżaki betonowe, stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablicę informacyjną o osobliwościach historyczno-przyrodniczych miejscowości, tablicę informacyjną o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i zachowania na plaży z poszanowaniem środowiska naturalnego, tablicę kierunkową, uzupełniono piasek w celu powiększenia plaży, zaimpregnowano pomost, wzdłuż drogi dojazdowej nasadzono lipy, wyznaczono parking i odgrodzono plażę. W poprzednim roku wykonano przebieralnie, stoły i ławy drewniane, kosz na świeci w kształcie studni, palenisko z rusztem oraz nasadzenia, wszystko w stylu średniowiecznego grodziska, które znajdowało się w pobliżu.

XVI Mazurski Dzień Ziemniaka

21.03.2024

Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego zadecydował o przyznaniu dotacji na „XVI Mazurski Dzień Ziemniaka” w ramach konkursu pn. „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną”.

XVI Mazurski Dzień Ziemniaka
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 27 marca 2024 r. o godz. 14:00 odbędzie się LXXXII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

20.03.2024