Wizyta Sekretarza Stanu Wiceministra Sportu Jacka Osucha

30.09.2020

Z inicjatywy Posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego przybył dziś do Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa Wiceminister Sportu Jacek Osuch. Podczas wizyty odwiedził wybrane obiekty sportowe na terenie naszej gminy m.in. stadion piłkarski w Zwierzewie, budowaną nową salę gimnastyczną w Idzbarku, która powstaje dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu (1 913 000,20 zł) oraz Otwartą Strefę Aktywności w Szyldaku. Zaprezentowane zostały również miejsca, w których powstaną nowoczesne boiska wielofunkcyjne, a ich budowa ruszy w 2021 roku.

Wizyta Sekretarza Stanu Wiceministra Sportu Jacka Osucha
Gmina

Powszechny Spis Rolny jest prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez odpowiedzi:
1. w wywiadzie telefonicznym,
2. w wywiadzie bezpośrednim prowadzonym przez rachmistrza,
3. poprzez samospis internetowy na stronie internetowej GUSu https://spisrolny.gov.pl/

W Urzędzie Gminy Ostróda w Referacie Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej działa Gminne Biuro Spisowe, gdzie przygotowane jest stanowisko komputerowe dla rolników do samospisu internetowego. Tel. 89 676 07 95

Budowa mieszkań na wynajem na terenie Gminy Ostróda

23.09.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, podpisał list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości reprezentowanym przez Jarosława Pucka – Wiceprezesa KZN. Podpisanie porozumienia umożliwi współpracę pomiędzy instytucjami w celu wspólnej realizacji budowy mieszkań na wynajem na terenie Gminy Ostróda.

Budowa mieszkań na wynajem na terenie Gminy Ostróda

Zajęcia fitness w Kajkowie do 1 października br. odwołane

22.09.2020

Z przyczyn niezależnych od organizatora, informujemy, iż w terminie 23 września – 1 października br. nie odbędą się bezpłatne zajęcia fitness organizowane dla mieszkańców gminy Ostróda w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie.

Zajęcia fitness w Kajkowie do 1 października br. odwołane
Gmina

Samorząd Województwa WarmińskoMazurskiego informuje o konkursie informatycznym pt. „Szlakiem Mikołaja Kopernika, skierowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

21.09.2020

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowania tematyką nowych technologii, pogłębianiem wiedzy w zakresie informatyki przy wykorzystaniu narzędzi IT oraz pracy zespołowej. Motywuje uczestników do wykorzystywania i doskonalenia umiejętności z zakresu wykorzystania technologii cyfrowych, narzędzi informatycznych, a tym samym wspiera szkoły i placówki edukacyjne do podejmowania działań w kierunku wykorzystywania innowacyjnych narzędzi i technik w dydaktyce.

Ogólnopolski Konkurs Testowy Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

Ogólnopolski Konkurs Testowy Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

Mazurskie Pieczenie Chleba w Lubajnach

12.09.2020

Mazurskie Pieczenie Chleba w  100 lecie Bitwy Warszawskiej odbyło się w urokliwej  mazurskiej scenerii w miejscowości Lubajny. Poprzez organizację tego wydarzenia ukazane zostały narodowe tradycje oraz polski szacunek dla kromki chleba. Uczestnicy poczuli zapach i smak prawdziwego chleba. Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostróda (Warlity Wielkie, Durąg, Naprom, Grabinek i Lubajny) zaprezentowały swoje zdolności kulinarne w konkursie. Wydarzenie odbyło się w asyście 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Płk Bolesława Mościckiego, występów zespołów ludowych oraz pleneru wyrobów rękodzieła.  Rotmistrz Adam Sujecki prowadził pokaz i prezentację pn. "Konie w życiu człowieka od lat pięciu do stu pięciu".

Mazurskie Pieczenie Chleba w Lubajnach
Gmina

Transmisja XXVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 11 września 2020 r. godz. 11:00

11.09.2020

Gmina

Bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda.

Bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda.
Gmina

Gmina Ostróda - Transmisja na żywo - Posiedzenie Komisji Rady Gminy Ostróda w dniu 09.09.2020 r.

09.09.2020