Budżet Gminy Ostróda na rok 2018

21.12.2017

Rada Gminy Ostróda podczas XXVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018 uchwaliła budżet na rok 2018 zaproponowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Planowane dochody w roku 2018 wyniosą 77 735 130,04zł i będą o około 7 mln zł większe od planowanego wykonania w 2017r. Natomiast wydatki budżetowe będą kształtować się na poziomie 78 845 130,04zł w tym wydatki inwestycyjne 14 802 478,00zł. Wydatki budżetowe będą o ok. 5,5 mln zł większe od planowanego wykonania w 2017 roku.

Budżet Gminy Ostróda na rok 2018

Wspólne Spotkanie Opłatkowe

19.12.2017

W sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku miało miejsce wspólne spotkanie opłatkowe trzech samorządów: Powiatu, Miasta i Gminy Ostróda. Gospodarzami wspólnej wigilii byli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz i Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Licznie zebrani goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostródzie.

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to tradycyjnie okres składania życzeń. Wszyscy uczestnicy spotkania złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia. Błogosławieństwa udzielił Ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki.

Wspólne Spotkanie Opłatkowe

Prośba o wsparcie

08.12.2017

Szkoła Podstawowa w Szyldaku zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe dla Maksymiliana Wróbla - ucznia klasy IV.  Pieniądze, które Państwo przekażecie będą wykorzystywane na leczenie i dalszą rehabilitację Maksa, który jest pod opieką Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. J. Pelczarskiej w Ostródzie. U Maksa zdiagnozowano chorobę nowotworową.  Od września przebywa w szpitalu i wymaga ciągłej opieki. Jest w trakcie chemioterapii. Ostatnio rodzinę spotkała dodatkowa tragedia - spłonęła im część domu i 6- osobowa rodzina pozostała bez dachu nad głową. Aby Maks mógł wyjść na przepustkę do domu wymagane jest stworzenie mu jak najbardziej sterylnych warunków. Rodziców nie stać w chwili obecnej na wyremontowanie domu  i zapewnienie odpowiednich warunków dla syna. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Szkoła Podstawowa w Szyldaku  i rodzice Maksa apelują o wsparcie - liczy się każdy datek!

Prośba o wsparcie

Zapraszamy!

Zapraszamy! Kiermasz Świąteczny Żywności Regionalnej i Tradycyjnej!
9 - 10 grudnia 2017 r.
Hala Widowiskowo-Sportowa OCSiR w Ostródzie

Zapraszamy!

Wczesnośredniowieczny skarb z Lubajn w Muzeum w Ostródzie

23.11.2017

30 listopada o godzinie 18.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie odbędzie się prezentacja wczesnośredniowiecznego skarbu z Lubajn.

Wczesnośredniowieczny skarb z Lubajn w Muzeum w Ostródzie

Dzień Pracownika Socjalnego

21.11.2017

W  związku z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas spotkał się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie.

To trudny, ale też satysfakcjonujący zawód – tak mówią o swojej pracy pracownicy socjalni. Wspieranie ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej to zadanie wymagające niejednokrotnie szczególnego zaangażowania.

Dzień Pracownika Socjalnego

Gmina Ostróda wsparta funduszami KOWR

21.11.2017

Budowa infrastruktury w Gminie Ostróda ze środków KOWR

Gmina Ostróda wsparta funduszami KOWR

Camping Kątno 3. najlepszy w Polsce!

14.11.2017

Polska Federacja Campingu i Caravaningu w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce "Mister Camping 2017" przyznała III miejsce "Camping Kątno". Konkurs organizowany jest co roku przez PFCC we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

Camping Kątno 3. najlepszy w Polsce!