Dotacja na nowe przedsięwzięcie w Klonowie

08.11.2017

Gmina Ostróda pozyskała dotację celową w kwocie 8 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w sołectwie Klonowo poprzez budowę siłowni zewnętrznej”, całkowity koszt inwestycji to 12 681,30 zł.

Dotacja na nowe przedsięwzięcie w Klonowie

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

07.11.2017

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 2 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo Krystyna i Jan Chęcińscy z Brzydowa oraz Państwo Agnieszka i Jan Kałwa z Grabina zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Apel Ku Czci Pomordowanych w Zawadach Małych

26.10.2017

W Zawadach Małych odbył się uroczysty Apel ku czci pomordowanych jeńców. W styczniu 1945 roku hitlerowcy rozstrzelali w pobliskim lesie 120 więźniów konwojowanych z obozu koncentracyjnego w Działdowie. Na cmentarzu w Zawadach Małych znajduje się pomnik i obelisk, upamiętniający ofiary tego straszliwego mordu. Apel ku czci pomordowanych organizowany jest co roku przez Gminę Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

Apel Ku Czci Pomordowanych w Zawadach Małych
Gmina

Restauracje z Gminy Ostróda na liście 100. najlepszych restauracji w Polsce. Gratulujemy!

24.10.2017

Restauracja  Pałacowa  Hotelu Anders w Starych Jabłonkach oraz Restauracja   Romantyczna  Hotelu  SPA  Dr  Irena  Eris  na  Wzgórzach Dylewskich   znalazły  się  na  liście  100.  najlepszych  restauracji w  Polsce  w  VII  edycji plebiscytu Poland 100 Best Restaurants 2017. Nagroda  Poland  100  Best  Restaurants  to  potwierdzenie  jakości  i podkreślenie znaczenia restauracji z regionu na arenie ogólnopolskiej.

Na Wzgórzach Dylewskich odkryto smaki regionu warmińsko-mazurskiego

23.10.2017

W miniony weekend zakończyło się nowe wydarzenie kulinarne na terenie gminy Ostróda pn. „Tasty Stories, czyli opowiedziane smakiem”, które miało miejsce w Hotelu SPA dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. To nowy, unikatowy projekt kulinarny zainspirowany ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki.  Podczas tego spotkania każdy miał okazję spotkać, wysłuchać opowieści  i spróbować specjałów m.in. młynarzy, rybaków oraz producentów owczych serów i doskonałej wołowiny z obszaru objętego programem Natura 2000. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich z Pietrzwałdu, które uraczyły gości swojskimi wyrobami.

Na Wzgórzach Dylewskich odkryto smaki regionu warmińsko-mazurskiego
Gmina

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu warmińsko-mazurskiego na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories

12.10.2017

Tasty Stories, czyli opowiedziane smakiem w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie to nowy, unikatowy projekt kulinarny zainspirowany ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki. Weekend 20-22 października br. w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi,  jest zaproszeniem do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego. Przewodnikiem po regionie będzie Łukasz Wojtas Szef Kuchni Restauracji Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Podczas tej podróży kulinarnej spotkamy niezwykłych ludzi – m.in. młynarzy, rybaków oraz producentów owczych serów i doskonałej wołowiny z obszaru objętego programem Natura 2000, jak również posłuchamy historii opowiedzianych smakiem „TASTY STORIES”.  Partnerem wydarzenia jest Gmina Ostróda. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Tłumy gości na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie

01.10.2017

Ziemniaki na sto sposobów. Smacznie i zdrowo. To wszystko było w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas jubileuszowej edycji X Mazurskiego Dnia Ziemniaka, która została wpisana w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tłumy gości na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie

Miejsce warte uwagi

30.09.2017

Europejskie Dni Dziedzictwa narodziły się w Hiszpanii. Miały one być kontynuacją zainicjowanych rok wcześniej w 1984 roku Dni Otwartych Zabytków we Francji. Wówczas pierwszy raz bezpłatnie udostępniono zwiedzającym obiekty do których dostęp wcześniej był ograniczony. W Polsce w woj.W-M również wytypowano miejsce do wspólnego spotkania. Glaznoty.. I to właśnie w Gminie Ostróda w “Centrum Kultury Pamięci w Glaznotach. Powrót do Kręgu Wspólnoty Kultur”  miało miejsce podsumowanie lipcowego pleneru artystycznego, malarskiego i rzeźby w kamieniu. Podczas spotkania powołana został także Rada Kręgu Wspólnoty Kultur. Ponadto odbyła się promocja książki “Muzeum krajobrazów Wzgórz Dylewskich”. Spotkanie wzbogaciła oprawa muzyczna w postaci minikoncertu we wnętrzu gotyckiego kościoła wiejskiego.

Miejsce warte uwagi
Gmina

Uwaga! Od poniedziałku rozpoczynają się bezpłatne zajęcia fitness!

28.09.2017

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Ostróda  na darmowe zajęcia fitness w Gminie Ostróda. Zajęcia rozpoczną się począwszy od 2 pażdziernika 2017 r.. Prosimy zabrać ze sobą maty do treningu.

Uwaga! Od poniedziałku rozpoczynają się bezpłatne zajęcia fitness!