Mazurskie Agro Show 2017

12.02.2017

W miniony weekend w Expo Mazury odbyły się największe targi branży agro - Mazurskie Agro Show Ostróda 2017. Wystawie maszyn i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej towarzyszyła Zagroda - targi hodowlane, Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Organizatorzy Mazurskiego Agro Show przygotowali również prelekcje związane z finansowaniem rolnictwa, unijnymi środkami. W tegorocznej edycji targów rolniczych udział wzięło ponad 200 wystawców w tym również Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie.

Mazurskie Agro Show 2017

Ogłoszenie o 27 sesji Rady Gminy Ostróda

10.02.2017
Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że  dnia 17 lutego 2017 r. o godz. 1300 odbędzie się XXVII  Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018
Ogłoszenie o 27 sesji Rady Gminy Ostróda

Konkurs biblioteczny: Czytasz ? Wygrywasz.

09.02.2017
Konkurs biblioteczny: Czytasz ? Wygrywasz.

XII Zimowy Narciarski Bieg Sasinów

04.02.2017

Tradycyjnie jak co roku w miejscowości Wysoka Wieś, tuż przy szczycie najwyższego Mazurskiego wzniesienia Dylewskiej Góry rozpoczął się kolejny już  XII Zimowy Narciarski Bieg Sasinów. W tym roku na starcie stanęło ponad 120 narciarzy z całej Polski i z zagranicy. Zawody zostały rozegrane na trasach  5km i 10km
Bieg Sasinów stał się już zimową tradycją regionu. Z amatorskiej imprezy, którą był w 2006 roku stał się profesjonalną imprezą sportową, która stała się ważnym punktem w zimowych kalendarzach biegaczy.

XII Zimowy Narciarski Bieg Sasinów

I Gminny Zjazd na Byle Czym! Oj działo się!

29.01.2017

Z masą śmiechu i dobrej zabawy upłynęła niedziela w gminie Ostróda. W Lichtajnach o godz. 1100 rozpoczął się I Gminny Zjazd na Byle Czym, czyli EcoSlide. Warunkiem uczestnictwa zgodnie z ideą imprezy był "byle jaki" pojazd lub sprzęt oraz „nie byle jaki” humor. Jako pierwszy z tzw. Lichtańskiej Górki zjechał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Śmiałków nie brakowało, bo na starcie stawiło się, aż jedenaście ekip zjeżdżających na najróżniejszym sprzęcie m.in. wanna, fotel, traktor, ciuchcia, dywan z ekipą Jasminy i Alladyna, pojazd OSP z Brzydowa, łódeczka z balonikami, skrzynia z Bąkami i inne. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i nie lada odwagą. Przy gorącym dopingu publiczności wszystkim zgłoszonym pojazdom udało się zjechać z górki. Zawodom towarzyszyły niesamowite emocje i przede wszystkim niesamowite pojazdy. Pomysłowość uczestników nie znała granic.

I Gminny Zjazd na Byle Czym! Oj działo się!

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW O DZIAŁANIACH PROW 2014-2020

18.01.2017

20 stycznia w Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego w Ostródzie odbędzie się szkolenie dla rolników na temat: „Bieżące informacje o poszczególnych działaniach PROW 2014-2020, w tym przygotowanie dokumentacji  merytorycznej i ekonomicznej”.

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW O DZIAŁANIACH PROW 2014-2020

MLKS Ostróda promuje gminę Ostróda w całej Polsce

25.12.2016

W połowie roku Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas i Radni Gminy Ostróda przekazali dla Międzygminnego Ludowego Klubu Sportowego Ostróda samochód - volkswagen transporter. „Na sprzedaży samochodu niewiele byśmy zyskali, a klubowi na pewno bardziej się przyda i jeszcze długo posłuży, ponieważ był na bieżąco serwisowany” - powiedział Wójt Gminy Ostróda. Tuż przed świętami Polska Grafika Samochodowa profesjonalnie okleiła w/w klubowy samochód i zaprojektowała logotyp klubu. Od teraz lekkoatletki z Ostródy będą promowały miasto i gminę Ostróda w całej Polsce.

źródło: www.ostroda.wm.pl

MLKS Ostróda promuje gminę Ostróda w całej Polsce

BUDŻET GMINY OSTRÓDA NA ROK 2017

22.12.2016

Rada Gminy Ostróda podczas XXVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018 uchwaliła budżet na rok 2017 zaproponowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. "Jest to budżet realny, taki który zabezpiecza funkcjonowanie samorządu we wszystkich niezbędnych obszarach, zabezpiecza środki na oświatę, drogi, gospodarkę komunalną" – mówi Bogusław Fijas, Wójt Gminy Ostróda. Planowane dochody w roku 2017 wyniosą 70 609 898,38zł i będą o około 5 mln zł większe od planowanego wykonania w 2016r. Natomiast wydatki budżetowe kształtują się na poziomie 68 804 898,38zł w tym wydatki inwestycyjne 9 234 721,00zł. Wydatki budżetowe będą o ok. 3 mln zł większe od planowanego wykonania w 2016 roku.

BUDŻET GMINY OSTRÓDA NA ROK 2017

Spotkanie Opłatkowe Gminy Ostróda

22.12.2016

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przywitał zebranych gości, a następnie złożył wszystkim życzenia świąteczno – noworoczne oraz przekazał Betlejemskie Światełko. Następnie Wicedziekan Ks. kan. Witold Palewski poświęcił opłatek i wszystkim udzielił Bożego Błogosławieństwa na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2017.

Spotkanie Opłatkowe Gminy Ostróda

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

22.12.2016

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2017!