Odcinek drogi Miłomłyn-Ostróda Północ otwarty dla kierowców

19.12.2016

Odcinek nowej drogi S7 Miłomłyn-Ostróda Północ został już uroczyście otwarty. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał m. in. Jerzy Szmit - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski,Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, Burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Odcinek drogi Miłomłyn-Ostróda Północ otwarty dla kierowców

Wspólne spotkanie opłatkowe trzech samorządów!

16.12.2016

W sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku miało miejsce wspólne spotkanie opłatkowe trzech samorządów: Powiatu, Miasta i Gminy Ostróda. Gospodarzami wspólnej wigilii byli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz i Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Licznie zebrani goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostródzie.

Wspólne spotkanie opłatkowe trzech samorządów!

Zimowisko dla dzieci rolników z woj. podlaskiego i warm.-maz. w Zakopanem!

15.12.2016

Zimowisko dla dzieci rolników z woj. podlaskiego i warm.-maz. w Zakopanem!

Wesołych Świąt!

14.12.2016

Wesołych Świąt!

Gmina Ostróda wysoko w rankingu rozwoju społeczno-gospodarczego

12.12.2016

Prof. dr hab. Eugeniusz Sobczak, wykładowca na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej - jest twórcą rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Według Serwisu Samorządowego PAP ranking ten ma na celu monitorowanie zróżnicowanego rozwoju społeczno-ekonomicznego wszystkich gmin i regionów w Polsce oraz ich promocję na bazie opracowanych wzorców-dobrych praktyk.

Gmina Ostróda wysoko w rankingu rozwoju społeczno-gospodarczego

Specjały Gminy Ostróda nagrodzone

19.11.2016

W dniach 15 – 16 listopada 2016 r., podczas konferencji „Inicjatywy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Warmii i Mazur”, odbył się konkurs „Skarby Europy zaklęte w szkle”. Celem konkursu jest promocja przetworów domowych wykonanych z surowców zebranych/wyprodukowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Wiele nagród zdobyły specjały przygotowane przez mieszkańców Gminy Ostróda.

Specjały Gminy Ostróda nagrodzone

Camping Kątno na podium w konkursie "Mister Camping 2016"

17.11.2016

Camping Kątno zajął 3. miejsce w konkursie "Mister Camping 2016" co roku organizowanym przez Polską Federację Campingu i Caravaningu w kategorii do 150 miejsc noclegowych.

Camping Kątno na podium w konkursie "Mister Camping 2016"

Nowy nieoznakowany radiowóz

16.11.2016

Do Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie dzięki staraniom Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie oraz Wójtowi Gminy Ostróda, który współfinansował zakup samochodu trafił nowoczesny samochód Opel Astra, który bedzie służył funkcjonariuszom jako nieoznakowany radiowóz. Dzisiaj kluczyki do radiowozu przekazał komendantowi nadkom. Marcinowi Danowskiemu Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Nowy nieoznakowany radiowóz