Gminny Dzień Edukacji Narodowej

19.10.2015

Nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda spotkali się 16 października br. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, podczas uroczystych obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, święto tych, którzy w tak niełatwych czasach wkładają duży trud i zaangażowanie w sprawne funkcjonowanie placówek oświatowych, zajmują się wychowaniem dzieci i młodzieży, walcząc o to by przyszłość naszego kraju oparta była na pracy ludzi dobrze wykształconych oraz szanujących zdobytą wiedzę..

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

po raz ósmy spotkaliśmy się na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie

01.10.2015

W niedzielne popołudnie 27 września 2015r. do Kraplewa zawitały tłumy mieszkańców i gości, bowiem o godz. 13:30 rozpoczęły się uroczyste obchody VIII Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Tegoroczna edycja została wpisana w kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego. Uroczystego otwarcia dokonali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Prezes Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Franciszek Klim. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. Impreza przyciągnęła niemalże wszystkich mieszkańców, którzy jak sami przyznawali bawili się znakomicie. W programie znalazły się między innymi: występy zespołów z Gminnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Samborowie oraz Grupy AKUSTIK. Atrakcją tego popołudnia był występ LENY Z ZESPOŁEM. W czasie koncertu artyści zaprezentowali najsłynniejsze przeboje muzyki włoskiej.

po raz ósmy spotkaliśmy się na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie

Ogłoszenie o 10 Sesji Rady Gminy Ostróda

22.09.2015

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 30 września 2015 r. o godz. 10:00 odbędzie się X Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018

Ogłoszenie o 10 Sesji Rady Gminy Ostróda

Mazurski Dzień Ziemniaka

15.09.2015

27 września br. w Dworze Kraplewo odbędzie się już po raz VIII Mazurski Dzień Ziemniaka. Głównym punktem programu imprezy będzie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizować będą Sołectwa z Gminy Ostróda o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Zespołu AMORE ITALIANO. Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury i Powiśle” oraz bezpłatna degustacja wszelkich potraw z ziemniaka.

ZAPRASZAMY!!!
VIII MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA
DWÓR KRAPLEWO

start godz. 1330

Mazurski Dzień Ziemniaka

Społeczne udostępnienie Kręgu Wspólnoty Kultur w Glaznotach

12.09.2015

W sobotę 12 września 2015 roku, w niewielkiej miejscowości Glaznoty na Wzgórzach Dylewskich miało miejsce wydarzenie zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015, pod ogólnopolskim hasłem „Utracone Dziedzictwo”. Tego dnia udostępniono społeczności lokalnej kamienny Krąg Wspólnoty Kultur. Wydarzenie nazwano udostępnieniem, a nie otwarciem, ponieważ było to dobrowolne spotkanie wszystkich, którym zależy na zachowaniu pamięci kulturowej o ważnej przeszłości miejsc, zwykle pomijanych w debacie publicznej.

Społeczne udostępnienie Kręgu Wspólnoty Kultur w Glaznotach

11.09.2015

Pożar w Zajączkach. Prośba o wsparcie i pomoc !!

Dwie rodziny straciły dach nad głową. W Zajączkach częściowo spłonął dom wielorodzinny. Pożar wybuchł około godz. 15.00 w dniu 8 września br. Budynek, w którym mieszkały dwie rodziny, jest parterowy z użytkowym poddaszem.

Prosimy o wsparcie dla poszkodowanych rodzin i wpłacanie darowizn na konto depozytowe:

nr konta: 32 8300 0009 0000 1925 2000 0060

11.09.2015

nr konta: 32 8300 0009 0000 1925 2000 0060

Gminne Święto Plonów

09.09.2015

Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw.
Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów były Stare Jabłonki.
To były pierwsze rolniczo-leśne dożynki w gminie Ostróda

Dla każdej rodziny, mieszkającej na wsi wiosna i lato są okresem wytężonej pracy. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem pamiętamy o naszych żywicielach - polskich rolnikach, którym zawdzięczamy to, że na naszych polskich stołach jest pachnący chleb. Dziś dożynki są świętem dobrze wypełnionego obowiązku. Przybrały one inny charakter, ale nadal traktuje się je bardzo poważnie i gorliwie się do nich przykłada, darząc szacunkiem każdy zebrany kłos i ziarno.

Gminne Święto Plonów

Ogłoszenie o 9 Sesji Rady Gminy Ostróda

21.08.2015

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 28 sierpnia 2015 r. o godz. 12:00 odbędzie się IX Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018