PASOWANIE NA UCZNIA 2012/2013

09.10.2012

Dnia 9 października br. w Szkole Podstawowej w Szyldaku odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia. Odświętnie ubrani i przy dźwięku ręcznego dzwonka uczniowie pierwszej klasy, w towarzystwie swoich nauczycielek, dziarskim krokiem weszli na salę gimnastyczną, gdzie czekali już na nich starsi uczniowie, nieco stremowani rodzice oraz Dyrektor Szkoły Robert Pestkowski wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogdanem Bartnickim.

PASOWANIE NA UCZNIA 2012/2013

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SPRZĘTU JEDNOSTKOM OSP

08.10.2012

3 października 2012 r. miało miejsce przekazanie sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach oraz OSP Turznica. Uroczystego przekazania dokonali Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki oraz Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SPRZĘTU JEDNOSTKOM OSP

POSIEDZENIE GMINNEGO ZESPOŁU KRYZYSOWEGO

08.10.2012

14 września br. o godz. 9°° w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce posiedzenie Gminnego Zespołu Kryzysowego w sprawie oddziaływania i zagrożenia na ludność, zwierzęta i środowisko naturalne poprzez nagromadzenie odpadów komunalnych w miejscowości Morliny.

POSIEDZENIE GMINNEGO ZESPOŁU KRYZYSOWEGO

VII Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

08.10.2012

W Kaczorach na terenie Klubu Strzeleckiego GARDA 29 września 2012r. odbyły się już VII Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawicieli firm i instytucji, współpracujących z Gminą Ostróda.

VII Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

VII EDYCJA KONKURSU „SMAKI WARMII, MAZUR ORAZ POWIŚLA NA STOŁACH EUROPY”

08.10.2012

Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, szkoły, organizacje oraz koła gospodyń wiejskich  do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy". Organizatorami konkursu są: Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Warmińsko- Mazurska Izba Rolnicza oraz Centrum Informacji Europe Direct Warmia i Mazury. Celem konkursu jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko- mazurskiego, a następnie opublikowanie ich w broszurze „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” oraz promocja jedynych w swoim rodzaju potraw i produktów specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

VII EDYCJA KONKURSU „SMAKI WARMII, MAZUR ORAZ POWIŚLA NA STOŁACH EUROPY”

XXVII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014

08.10.2012

Dnia 5 października 2012r. o godz. 13³° w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014 zgodnie z następującym porządkiem obrad:

XXVII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014

Wyniki I tury wyborów na Wójta Gminy Ostróda

08.10.2012

Wyniki głosowania pierwszej tury przedterminowych wyborów na Wójta Gminy Ostróda, przeprowadzonych w dniu 7 października 2012r., przedstawione w formie zbiorczego protokołu Gminnej Komisji wyborczej sporządzonego w dniu 8 października 2012r.

1. Antochowski Jan - 630 głosów

2. Bartnicki Bogdan - 796 głosów

3. Fijas Bogusław - 938 głosów

4. Stankiewicz Zofia - 482 głosów

5. Wiczkowski Andrzej - 684 głosów

Zbiorcza frekwencja - 29,01%

Zbiorczy protokół Gminnej Komisji Wyborczej dostepny w tym linku

Zgodnie z wynikami i ogłoszeniem Gminnej Komisji Wyborczej, zostanie przeprowadzona II tura wyborów na Wójta Gminy Ostróda. Do wyboru w ponownym głosowaniu dopuszczeni zostali dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów:

1. Bartnicki Bogdan

2. Fijas Bogusław

Wyniki I tury wyborów na Wójta Gminy Ostróda

V Mazurski Dzień Ziemniaka

02.10.2012

30 września 2012 roku rozpoczęły się uroczyste obchody V Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki, Prezes Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Franciszek Klim, Jan Rećko Dyrektor Oddziału Szyldak, Dyrektor Generalny Acus Consulting Lucyna Sołtanowicz. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. O godzinie 11:30 rozpoczęła się konferencja popularno – naukowa, podczas której naukowcy mówili między innymi o wartościach odżywczych i użytkowych ziemniaka.

V Mazurski Dzień Ziemniaka

V MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA