24.08.2020
Fundacja Rozwoju Regionu Łukta rozpoczyna nabór wniosków do kolejnej edycji „Stypendium Pomostowego”. Wnioski osób ubiegających się o „Stypendium Pomostowe” przyjmowane będą w wersji papierowej w biurze Fundacji mieszczącej się przy ulicy Mazurskiej 30 w Łukcie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny (89) 647-52-50 lub e-mail: ffrl@frrl.org.pl. Fundacja Rozwoju Regionu Łukta, ul. Mazurska 30, 14-105 Łukta, strona www: www.frrl.org.pl

Prezes Zarządu
Dyrektor Fundacji
Wanda Łaszkowska

Podpisanie umowy na budowę infrastruktury komunalnej w miejscowości Tyrowo

17.08.2020

17 sierpnia 2020 r. Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda podpisał umowę z Gustawem Markiem Brzezinem Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na budowę infrastruktury komunalnej dla zabudowy mieszkalno-usługowej na zachód od wsi Tyrowo–budowa sieci wodociągowej etap II na kwotę 187 726,00 zł. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w ramach drugiego naboru wniosków na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” PROW 2014-2020 z Wójtem Gminy Ostróda.

Podpisanie umowy na budowę infrastruktury komunalnej w miejscowości Tyrowo

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

04.08.2020

Gmina Ostróda w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska, edycja 2020 otrzyma dofinansowanie na budowę boisk wielofunkcyjnych w Lipowie, Tyrowie i Szyldaku. Inwestycja zostanie dofinansowana z Ministerstwa Sportu, przy wsparciu i zaangażowaniu Wiceministra Sportu  Jacka Osucha oraz Posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego. Wartość dofinansowania opiewa na kwotę 951 900,00zł.

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

Rocznica Powstania Warszawskiego

01.08.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego uczcił honor pamięci ofiar i bohaterów powstania, składając kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP.

Rocznica Powstania Warszawskiego
Gmina

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

29.07.2020

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

27.07.2020

Z wielotygodniowym opóźnieniem wystartowała Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc. Najsilniejszy w gminie Ostróda Artur Wiśniewski Sołtys Sołectwa Wirwajdy nowy sezon zaczął od trzeciego miejsca. W kategorii Masters powojował też Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki

24.07.2020

Mazurska plaża, jezioro Szeląg Mały, malownicze otoczenie Hotelu Anders – już w najbliższy weekend piłka ręczna plażowa ponownie zagości w Starych Jabłonkach. W dniach 25-26 lipca odbędzie się tam 3. turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga 2020. W dwóch pierwszych zawodach żadnych szans rywalom nie dały szczypiornistki plażowe BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz zawodnicy BHT Petry Płock. Czy tak będzie i tym razem?

Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki

Dofinansowanie dla Lipowa i Lichtajn

21.07.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na dofinansowanie zadań w zakresie  programu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla“ oraz „Małe granty sołeckie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego“. Dofinansowanie z terenu gminy Ostróda otrzymają:

Dofinansowanie dla Lipowa i Lichtajn
Gmina

Zapraszamy na wybory 12 lipca br.

09.07.2020

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Ostróda,
przed nami II tura wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Już 12 lipca 2020 r. będziemy decydować o dalszym rozwoju Polski i Gminy Ostróda. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich bowiem wysoka frekwencja w gminie pozwoli na zdobycie nowego wartego 800 000 zł samochodu strażackiego dla naszych druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
W okresie ostatnich pięciu lat Samorząd Gminy Ostróda był świadkiem realnego wsparcia rządowego poprzez realizację projektów, programów oraz inwestycji, które pozwoliły na dynamiczny rozwój gminy i bezpośrednie wsparcie każdej rodziny.   Gmina Ostróda w ramach rządowych programów w latach 2015 – 2020 otrzymała wsparcie finansowe w  wysokości ponad 76 milionów złotych.
W związku z powyższym pozwolę sobie przybliżyć Państwu dotychczasowe działania przy udziale i wsparciu środków rządowych, które zmieniły oblicze każdego Sołectwa w Gminie Ostróda.

Zapraszamy na wybory 12 lipca br.
Gmina

U W A G A !!! Zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda

09.07.2020
U  W A G A !!!

zmiana siedziby

Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15
w gminie Ostróda

Postanowieniem Nr 532-25/2020 Komisarza Wyborczego w Elblągu II z dnia 18 czerwca 2020 r. na czas wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 12 lipca 2020 r., została dokonana  zmiana siedziby obwodowej komisji wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda;

na siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 wyznaczono:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie
ul. 11-ego listopada 39, 14-100 Ostróda.

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas