XVI Mazurski Dzień Ziemniaka

21.03.2024

Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego zadecydował o przyznaniu dotacji na „XVI Mazurski Dzień Ziemniaka” w ramach konkursu pn. „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną”.

XVI Mazurski Dzień Ziemniaka
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 27 marca 2024 r. o godz. 14:00 odbędzie się LXXXII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

20.03.2024
Gmina

Projekt „Nasz sąsiad bocian” w Gminie Ostróda. Śledźcie z nami bociana białego.

18.03.2024
Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości oraz wiedzy ekologicznej wśród uczniów i dorosłych mieszkańców Gminy Ostróda. Wspólnie poznawać będziemy życie jednego z symboli przyrody Warmii i Mazur tj. bociana białego.

Projekt „Nasz sąsiad bocian” w Gminie Ostróda. Śledźcie z nami bociana białego.

XXI Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

18.03.2024

Zapraszamy właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych do udziału w jubileuszowym Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

XXI Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Gmina

V Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

18.03.2024

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

18.03.2024

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów

18.03.2024
Ponad 200 szachistów ♟️♟️♟️bierze udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Partnerem wydarzenia jest Gmina Ostróda. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło młode talenty szachowe z całego kraju.
Hotel Anders w Starych Jabłonkach gości zarówno młodych szachistów, jak i wszystkich pasjonatów szachów, którzy chcą śledzić zmagania najzdolniejszych juniorów.
Udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów

Rodzinne Bieganie

18.03.2024

Dzisiaj w Lubajnach odbyło się Rodzinne Bieganie, które przyciągnęło miłośników sportu. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w rekreacyjnym biegu na 5 i 10 km, a na mecie każdy z nich uhonorowany został medalem pamiątkowym. Koło Gospodyń Wiejskich LUBA z Lubajn przygotowało pyszny poczęstunek, dzięki czemu atmosfera imprezy była jeszcze bardziej rodzinna i przyjazna.

Rodzinne Bieganie

Podsumowanie Kadencji Rady Gminy 2018-2024

15.03.2024

Szanowni Państwo, zapraszamy do lektury niniejszego Podsumowania Kadencji Rady Gminy Ostróda 2018 -2024,
które prezentuje główne zmiany i inwestycje dokonane w Gminie Ostróda.

Podsumowanie kadencji 2018-2024 - link do pobrania

Podsumowanie Kadencji Rady Gminy 2018-2024
Gmina

Podpisanie umowy na remont ulicy Zdrojki w Idzbarku.

15.03.2024

Dzisiaj Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau w obecnosci Radnego Gminy Ostróda Witolda Bojara podpisał umowę na remont ulicy Zdrojki w Idzbarku. Koszt zadania wyniesie 155.179,36 zl. W ramach zadania zostanie wykonana nawierzchnia z masy bitumicznej na długości okolo 345 mb. Wykonawca robót będzie Firma Usługi Drogowo-Budowlane As-Drog Sp. z o.o. z Olsztyna.

Podpisanie umowy na remont ulicy Zdrojki w Idzbarku.