Gmina

Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028 – edycja 2024

04.03.2024

Informujemy, że Gmina Ostróda realizuje w 2024 roku wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028.

Transmisja LXXXI Sesji Rady Gminy Ostróda

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXXI Sesji Rady Gminy Ostróda

Gala Sportu, Kultury i Edukacji Gminy Ostróda

28.02.2024

Rok 2023 obfitował w szereg sukcesów edukacyjnych, kulturalnych i sportowych w naszej gminie. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bogdanem Bartnickim, Przewodniczącym Rady Gminy Ostróda Januszem Sadowskim, Starostą Ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim podczas uroczystej gali wyróżnił osoby, które odnosiły sukcesy w dziedzinie edukacji, sportu i kultury w roku 2023, promując tym samym gminę Ostróda na skalę województwa i całego kraju.

Gala Sportu, Kultury i Edukacji Gminy Ostróda

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27.02.2024
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych! ????To czas, aby docenić ogromny wkład wszystkich organizacji pozarządowych w budowanie lepszego świata.

Dziękujemy za trud i oddanie w codziennej pracy na rzecz społeczności lokalnej.
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 29 lutego 2024 r. o godz. 10.00 odbędzie się LXXXI Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

22.02.2024

Zawiadomienie

19.02.2024

W związku ze stwierdzeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy w stadzie indyków w gospodarstwie zlokalizowanym w miejscowości Ławice gm. Iława, informuję że zgodnie ze zmianą rozporządzenia nr 3 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, w gminie Ostróda teren zagrożony zostanie znaczony w następujący sposób: "w granicach administracyjnych miejscowości Gierłoż na zachód od linii poprowadzonej przez miejscowości Pomierki i Wiewiórka".

Zawiadomienie
Gmina

Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych w czasie ćwiczeń pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.

Szanowni Państwo,

Od 12 lutego 2024r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem *STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24*, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Za utrudnienia przepraszamy.

*Zwracamy się również z  apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń!

*Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

***

*W I połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). *W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.

STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Przekazane przez:

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Gmina

Decyzja o umorzeniu postępowania administracyjnego w sprawie budowy biogazowni w Lubajnach

15.02.2024

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wydał decyzję o umorzeniu postępowania administracyjnego w sprawie
budowy biogazowni w Lubajnach.

Przyjaciół się nie wyrzuca

13.02.2024

????Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Przyjaciół się nie wyrzuca”, którego celem było nagłośnienie problemu porzucania zwierząt przez ich opiekunów. Organizatorem akcji była FUNDACJA IM. PIOTRA POLESKIEGO przy współorganizacji Stowarzyszenia Twórców Warmii i Mazur i Gminy Ostróda.

Przyjaciół się nie wyrzuca

W przypadku napotkania wilka

12.02.2024
W przypadku napotkania wilka skontaktuj się z Urzędem Gminy w Ostródzie wskazując lokalizację, jeżeli jest taka możliwość prześlij zdjęcie lub film:
tel. 896760728 tel. kom. 603 966 866
gcrjankiewicz@gminaostroda.pl