Premiera Filmu - Odwiedź Gminę Ostróda i odkryj jej tajemnicę

03.01.2024

Z ogromną radością prezentujemy Państwu film promocyjny "Odwiedź Gminę Ostróda i odkryj jej tajemnicę", przygotowany i sfinansowany przez Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki. To niezwykła podróż przez malownicze tereny, pełne bogatej historii i niezapomnianych widoków. Od zielonych krajobrazów po kulturowe skarby, Gmina Ostróda zachwyca swoją różnorodnością i serdecznością swoich mieszkańców.

Premiera Filmu - Odwiedź Gminę Ostróda i odkryj jej tajemnicę

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

29.12.2023

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

29.12.2023
Informujemy, że 2 stycznia 2024 r, Urząd Gminy Ostróda będzie nieczynny zgodnie z Zarządzeniem Nr 162/2023 Wójta Gminy Ostróda z dnia 1 grudnia 2023 r.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy ponownie w Nowym Roku od 3 stycznia.

Transmisja LXXVIII Sesji Rady Gminy Ostróda

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXVIII Sesji Rady Gminy Ostróda
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 28 grudnia 2023 r. o godz. 13:00 odbędzie się LXXVIII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

27.12.2023

Informujemy, że w dniu 28 grudnia (czwartek) zostanie skrócony czas przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego i pozostałych zdarzeń z obszaru dowodów osobistych do godziny 12:00. Powyższe wynika z konieczności zapewnienia bezpiecznego wdrożenia z dniem 29 grudnia 2023 br. rozwiązań technicznych umożliwiających świadczenie usług związanych z wnioskiem o dowód osobisty.

Gmina

Rządowy program wspierania rodziny - Asystent rodziny w 2023r.

27.12.2023

Gmina Ostróda otrzymała w ramach rządowego programu wspierania rodziny „Asystent rodziny w 2023r.” dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy w wysokości  10.480,36  zł do kosztów zatrudnienia Asystenta rodziny poniesionych przez gminę w listopadzie i grudniu 2023 roku.

Rządowy program wspierania rodziny - Asystent rodziny w 2023r.

Wesołych Świąt!

21.12.2023
Niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą radość, spokój i chwile pełne ciepła rodzinnych spotkań.
Niech każdy dzień będzie wyjątkowy, a atmosfera życzliwości towarzyszy przez cały Nowy Rok.

Życzymy, aby nadchodzący rok przyniósł wiele spełnionych marzeń, sukcesów osobistych oraz zdrowia i pomyślności.
Niech Święta będą czasem spokoju i refleksji, a Nowy Rok niech niesie ze sobą nowe możliwości i wyzwania.

Wesołych Świąt!

Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

19.12.2023
Na terenie remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w Starych Jabłonkach i Idzbarku, Gmina Ostróda realizowała przedsięwzięcie polegające na organizacji szkolenia zakończonego egzaminem w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej dla osób z miejscowości położonych na terenie Gminy Wiejskiej Ostróda. Mieszkańcy Gminy po odbyciu szkolenia będą przygotowani do udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej potrzebującym.
Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

15.12.2023
????????Dziś, w wyjątkowym klimacie świątecznym, miało miejsce spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda, które skupiło w sobie magię świąt i atmosferę wspólnoty. Wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas, serdecznie przywitał wszystkich zebranych gości, rozpoczynając wydarzenie pełne życzliwości i wspólnego dzielenia się radością świąt.????
Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda