Gmina

Informacja Wojewody Warmińsko-Mazurskiego dot. rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19, pracowników instytucji opieki nad dziećmi oraz osób pracujących z dziećmi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

08.02.2021

Uprzejmie informuję, że w poniedziałek 8 lutego 2021 r. rozpocznie się rejestracja pracowników instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów) oraz osób pracujących z dziećmi w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, w regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych.

Dzięki inicjatywie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, szczepienia dla pracowników tych instytucji i placówek rozpoczną się w tym samym czasie, co szczepienia nauczycieli, czyli w drugim tygodniu lutego.

Rejestracja na szczepienia odbywać się będzie za pośrednictwem formularza, który w przyszłym tygodniu zostanie tym instytucjom/placówkom udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa https://rcb.gov.pl/. W formularzu tym dyrektorzy placówek zgłoszą na szczepienia chętnych pracowników danej instytucji.

29.01.2021
Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych:

Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości

27.01.2021

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się spotkanie z Doradcą Krajowego Zasobu Nieruchomości Panem Pawłem Krassowskim. Celem zebrania było przedstawienie założeń współpracy Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości w ramach wspólnej realizacji budowy mieszkań czynszowych na terenie gminy Ostróda.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 r. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, podpisał list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości w celu nawiązania współpracy w ramach realizacji budowy mieszkań na wynajem.

Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości

Urządzenie do sterylizacji powietrza dla Gminy Ostróda

21.01.2021

Przedstawiciele firmy Informed Med Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przekazali na ręce Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa w ramach umowy darowizny urządzenie do sterylizacji powietrza STERI AIR 3 w celu ochrony zdrowia związanego z przeciwdziałaniem i walką z COVID – 19. Serdecznie dziękujemy!

Urządzenie do sterylizacji powietrza dla Gminy Ostróda

18.01.2021

1. Ochrona praw człowieka
2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu
3. Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym
4. Wsparcie rozwoju sektora społecznego

Nabór w ramach pierwszego konkursu planowany jest od 17 marca br.

Gmina

Infolinia dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2 z terenu gminy Ostróda

14.01.2021

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Ostróda od dnia 15 stycznia 2021 r. funkcjonuje infolinia w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00 dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, w tym osób niepełnosprawnych. Pod numerem telefonu 89 676 07 25  osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat transportu osób zarejestrowanych w danym dniu na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Gmina

UWAGA – KONKURS FOTOGRAFICZNY!

13.01.2021

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków gminy Ostróda do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Gmina Ostróda w obiektywie zimową porą". Tematem przewodnim konkursu są krajobrazy i obiekty gminne w wersji zimowej. Obiekty, rośliny, zwierzęta, zjawiska atmosferyczne - wszystko jest dozwolone; ważne, aby było ukazane w wersji zimowej. Życzymy powodzenia!

UWAGA – KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Wyróżnienie - Gala Złote Żarówki 2020

29.12.2020

W tegorocznym konkursie Złote Żarówki 2020 kapituła konkursowa przyznała wyróżnienie dla Pani Anny Lewandowskiej w kategorii Społecznik/Społeczniczka Roku 2020. W naszym regionie, podobnie jak w całej Polsce działa społecznie wiele aktywnych osób i organizacji. Ten konkurs jest doskonałą okazją, żeby podziękować tym wszystkim, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz nominowanym osobom i organizacjom!

Wyróżnienie - Gala Złote Żarówki 2020
Gmina

Zdrowych i Spokojnych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
zdrowia, spokoju, odpoczynku przy rodzinnym stole,
wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym
oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

Zdrowych i Spokojnych Świąt!