Gmina

XV NARCIARSKI BIEG SASINÓW na Wzgórzach Dylewskich - 20 lutego 2021 r.

15.02.2021
Wszystkich miłośników biegania na nartach i nie tylko zapraszamy w sobotę do Wysokiej Wsi na XV NARCIARSKI BIEG SASINÓW na Wzgórzach Dylewskich. Tegoroczne, bardzo dobre warunki śniegowe, utrzymują się już od kilku tygodni i zapowiada się, że przyszły weekend będzie równie mroźny i śnieżny. Zatem zapraszamy chętne osoby do wzięcia udziału w tegorocznym biegu, który odbędzie się 20 lutego 2021 r. w nieco zmienionej formule. Szczegóły w REGULAMINIE XV Narciarskiego Biegu Sasinów, który dostępny jest na stronie www.smwd.com.pl/zimowy/ Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.biegsasinow.com.pl
XV NARCIARSKI BIEG SASINÓW na Wzgórzach Dylewskich - 20 lutego 2021 r.

Transmisja XXXI Sesji Rady Gminy Ostróda - 12.02.2021 r. godz. 13:00

Transmisja XXXI Sesji Rady Gminy Ostróda - 12.02.2021 r. godz. 13:00
Gmina

Informacja dla mieszkańców miejscowości Lubajny i Zwierzewo dotycząca budowy sieci światłowodowej

11.02.2021
Firma IRIS TELECOMUNICATION POLAND Sp. z o. o. pragnie poinformować, że Gmina Ostróda objęta jest rządowym Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC). Założeniem tego programu jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju i likwidacja tzw. “białych plam NGA”, czyli obszarów, w których nie ma dostępu do bardzo szybkiego Internetu.
Gmina

NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH PRZEDŁUŻONY DO 16 LUTEGO 2021 R. ------------ Wójt Gminy Ostróda - Gminny Komisarz Spisowy w Ostródzie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

10.02.2021

Gmina

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie zaprasza do wzięcia udziału w inicjatywie Ludzie z pasją

08.02.2021

Gmina

Informacja Wojewody Warmińsko-Mazurskiego dot. rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19, pracowników instytucji opieki nad dziećmi oraz osób pracujących z dziećmi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

08.02.2021

Uprzejmie informuję, że w poniedziałek 8 lutego 2021 r. rozpocznie się rejestracja pracowników instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów) oraz osób pracujących z dziećmi w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, w regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych.

Dzięki inicjatywie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, szczepienia dla pracowników tych instytucji i placówek rozpoczną się w tym samym czasie, co szczepienia nauczycieli, czyli w drugim tygodniu lutego.

Rejestracja na szczepienia odbywać się będzie za pośrednictwem formularza, który w przyszłym tygodniu zostanie tym instytucjom/placówkom udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa https://rcb.gov.pl/. W formularzu tym dyrektorzy placówek zgłoszą na szczepienia chętnych pracowników danej instytucji.

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

29.01.2021
Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych:
Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości

27.01.2021

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się spotkanie z Doradcą Krajowego Zasobu Nieruchomości Panem Pawłem Krassowskim. Celem zebrania było przedstawienie założeń współpracy Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości w ramach wspólnej realizacji budowy mieszkań czynszowych na terenie gminy Ostróda.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 r. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, podpisał list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości w celu nawiązania współpracy w ramach realizacji budowy mieszkań na wynajem.

Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości

Urządzenie do sterylizacji powietrza dla Gminy Ostróda

21.01.2021

Przedstawiciele firmy Informed Med Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przekazali na ręce Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa w ramach umowy darowizny urządzenie do sterylizacji powietrza STERI AIR 3 w celu ochrony zdrowia związanego z przeciwdziałaniem i walką z COVID – 19. Serdecznie dziękujemy!

Urządzenie do sterylizacji powietrza dla Gminy Ostróda