Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

04.08.2020

Gmina Ostróda w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska, edycja 2020 otrzyma dofinansowanie na budowę boisk wielofunkcyjnych w Lipowie, Tyrowie i Szyldaku. Inwestycja zostanie dofinansowana z Ministerstwa Sportu, przy wsparciu i zaangażowaniu Wiceministra Sportu  Jacka Osucha oraz Posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego. Wartość dofinansowania opiewa na kwotę 951 900,00zł.

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

Rocznica Powstania Warszawskiego

01.08.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego uczcił honor pamięci ofiar i bohaterów powstania, składając kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP.

Rocznica Powstania Warszawskiego
Gmina

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

29.07.2020

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

27.07.2020

Z wielotygodniowym opóźnieniem wystartowała Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc. Najsilniejszy w gminie Ostróda Artur Wiśniewski Sołtys Sołectwa Wirwajdy nowy sezon zaczął od trzeciego miejsca. W kategorii Masters powojował też Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki

24.07.2020

Mazurska plaża, jezioro Szeląg Mały, malownicze otoczenie Hotelu Anders – już w najbliższy weekend piłka ręczna plażowa ponownie zagości w Starych Jabłonkach. W dniach 25-26 lipca odbędzie się tam 3. turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga 2020. W dwóch pierwszych zawodach żadnych szans rywalom nie dały szczypiornistki plażowe BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz zawodnicy BHT Petry Płock. Czy tak będzie i tym razem?

Zapraszamy 25-26 lipca br. Stare Jabłonki

Dofinansowanie dla Lipowa i Lichtajn

21.07.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na dofinansowanie zadań w zakresie  programu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla“ oraz „Małe granty sołeckie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego“. Dofinansowanie z terenu gminy Ostróda otrzymają:

Dofinansowanie dla Lipowa i Lichtajn
Gmina

Zapraszamy na wybory 12 lipca br.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Ostróda,
przed nami II tura wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Już 12 lipca 2020 r. będziemy decydować o dalszym rozwoju Polski i Gminy Ostróda. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich bowiem wysoka frekwencja w gminie pozwoli na zdobycie nowego wartego 800 000 zł samochodu strażackiego dla naszych druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
W okresie ostatnich pięciu lat Samorząd Gminy Ostróda był świadkiem realnego wsparcia rządowego poprzez realizację projektów, programów oraz inwestycji, które pozwoliły na dynamiczny rozwój gminy i bezpośrednie wsparcie każdej rodziny.   Gmina Ostróda w ramach rządowych programów w latach 2015 – 2020 otrzymała wsparcie finansowe w  wysokości ponad 76 milionów złotych.
W związku z powyższym pozwolę sobie przybliżyć Państwu dotychczasowe działania przy udziale i wsparciu środków rządowych, które zmieniły oblicze każdego Sołectwa w Gminie Ostróda.

Zapraszamy na wybory 12 lipca br.
Gmina

U W A G A !!! Zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda

U  W A G A !!!

zmiana siedziby

Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15
w gminie Ostróda

Postanowieniem Nr 532-25/2020 Komisarza Wyborczego w Elblągu II z dnia 18 czerwca 2020 r. na czas wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 12 lipca 2020 r., została dokonana  zmiana siedziby obwodowej komisji wyborczej Nr 15 w gminie Ostróda;

na siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 15 wyznaczono:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie
ul. 11-ego listopada 39, 14-100 Ostróda.

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas

Zmarł Honorowy Obywatel Gminy Ostróda – Edmund Kajetanek

09.07.2020

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Honorowego Obywatela Gminy Ostróda – Edmunda Kajetanka. Swoim życiem, pracą i społecznym działaniem dla dobra wspólnego śp. Edmund Kajetanek wniósł trwałe zasługi dla Gminy Ostróda. Był wspaniałą osobą, życzliwą i otwartą na sprawy ludzkie, dla której najważniejszy był drugi człowiek. Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Samborowie 11 lipca br. o godz. 1000

Zmarł Honorowy Obywatel Gminy Ostróda – Edmund Kajetanek

2 miliony złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

08.07.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odebrał od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego bon na ponad 2 miliony złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne. To środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

2 miliony złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych