Otwarcie bibliotek

05.05.2020
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie w związku z ogłoszeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 informuje:

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, otwarcie placówek bibliotecznych powinno zostać uzgodnione z Organizatorem oraz Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.Podjęliśmy kroki w celu odpowiedniego przygotowania naszych placówek i zapewnienia Państwu bezpiecznego korzystania z naszych zbiorów.O otwarciu biblioteki  głównej oraz jej filii z zastosowaniem nowych zasad wypożyczania książek będziemy Państwa informować

Otwarcie bibliotek

KONKURS FOTOGRAFICZNY

05.05.2020

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym - Osobliwości przyrodnicze Gminy Ostróda w fotografii

KONKURS FOTOGRAFICZNY
Gmina

Informacja dotycząca segregacji odpadów komunalnych sporządzona przez Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego Czyste Środowisko

Gmina

Na wiosnę handel kwitnie!

30.04.2020

W nurcie nowych technologii WMODR powołał do życia platformę sprzedażową – wirtualny Bazarek, aby zapewnić ciągłość pracy lokalnym przedsiębiorcom, których codzienna działalność została ograniczona przez pandemię COVID-19.

Na wiosnę handel kwitnie!

Telekonferencja w sprawie możliwości przeciwdziałania kryzysowi ekonomicznemu

27.04.2020

W dniu dzisiejszym odbyła się zdalna telekonferencja Wójtów, Burmistrzów i Starosty Powiatu Ostródzkiego z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem. Na spotkaniu omówione zostały kwestie możliwości przeciwdziałania kryzysowi ekonomicznemu w związku z #Koronawirus. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas poruszył m.in. kwestię zamkniętego targowiska w Ostródzie. Niestety pomimo zaproszenia do uczestnictwa w telekonferencji skierowanego do wszystkich Wójtów i Burmistrzów Powiatu Ostródzkiego, Burmistrz Ostródy nie dołączył do telekonferencji.

Telekonferencja w sprawie możliwości przeciwdziałania kryzysowi ekonomicznemu

Transmisja XXIII Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 24.04.2020 r. godz. 09:00

Transmisja XXIII Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 24.04.2020 r. godz. 09:00
Gmina

Na co czeka Burmistrz Miasta Ostróda. Kiedy zostanie otwarte targowisko w Ostródzie?

23.04.2020

W imieniu rolników, producentów żywności oraz pozostałych podmiotów zajmujących się szeroko pojętym handlem Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zwrócił się do Burmistrza Miasta Ostróda z prośbą o uruchomienie targowiska w Ostródzie.

Gmina

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Ostróda!

17.04.2020

W ramach akcji Maseczki dla Polski Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odebrał od firmy Wipasz S.A. (sponsora akcji) maseczki ochronne dla mieszkańców naszej gminy. Dystrybucja wśród mieszkańców rozpocznie się już w ten weekend poprzez Sołtysów i Radnych Gminy Ostróda.

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Ostróda!

Laptopy i tablety dla uczniów z Gminy Ostróda

10.04.2020

Gmina Ostróda w ramach rządowego programu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” w dniu 8 kwietnia b.r. otrzymała 69 408,00zł. na sfinansowanie zakupu 48 sztuk laptopów. W najbliższym czasie zostaną bezpłatnie użyczone uczniom, którzy nie posiadają lub mają utrudniony dostęp do sprzętu, umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji według obowiązującej podstawy programowej. Dotychczas Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski przekazał tablety dla uczniów z terenu Gminy Ostróda, za które serdecznie dziękujemy.

Laptopy i tablety dla uczniów z Gminy Ostróda