Gmina

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Ostróda!

17.04.2020

W ramach akcji Maseczki dla Polski Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odebrał od firmy Wipasz S.A. (sponsora akcji) maseczki ochronne dla mieszkańców naszej gminy. Dystrybucja wśród mieszkańców rozpocznie się już w ten weekend poprzez Sołtysów i Radnych Gminy Ostróda.

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Ostróda!

Laptopy i tablety dla uczniów z Gminy Ostróda

10.04.2020

Gmina Ostróda w ramach rządowego programu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” w dniu 8 kwietnia b.r. otrzymała 69 408,00zł. na sfinansowanie zakupu 48 sztuk laptopów. W najbliższym czasie zostaną bezpłatnie użyczone uczniom, którzy nie posiadają lub mają utrudniony dostęp do sprzętu, umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji według obowiązującej podstawy programowej. Dotychczas Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski przekazał tablety dla uczniów z terenu Gminy Ostróda, za które serdecznie dziękujemy.

Laptopy i tablety dla uczniów z Gminy Ostróda
Gmina

Jak funkcjonuje Urząd Gminy Ostróda w okresie wprowadzonego stanu zagrożenia epidemiologicznego

09.04.2020

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Transmisja XXII Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 20.03.2020 r. godz. 12:00

Transmisja XXII Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 20.03.2020 r. godz. 12:00

13.03.2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego
dot. przeciwdziałania Koronawirus SARS-CoV-2
zawiadamiamy, że:

od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania wstrzymuję się przyjęcia interesantów
w Urzędzie Gminy Ostróda

Szanowni Państwo,
na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteki publiczne, domy kultury oraz świetlice wiejskie na terenie gminy Ostróda zostaną zamknięte dla użytkowników i czytelników od 12 marca br. do odwołania.

11.03.2020

Szanowni Państwo, zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu wynikającymi z dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z koronawirusem i w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, uprzejmie informujemy, że wszystkie bezpłatne zajęcia fitness organizowane dla mieszkańców gminy Ostróda zostają ODWOŁANE od poniedziałku (16.03.2020 r.). Kolejny sezon zajęć ruszy w sezonie jesiennym.

Komunikat dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

Komunikat dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2