Dożynki Gminy Ostróda 2019 – czyli tradycyjnie, kolorowo, smacznie i wesoło!

07.09.2019

W miniony weekend Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw. Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów była miejscowość Reszki. Podsumowanie całorocznego trudu lokalnych rolników przyciągnęło do Reszek wielu gości. Gminne Święto Rolników zostało zorganizowane w ramach  bezzwrotnego wsparcia finansowego ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dożynki Gminy Ostróda 2019 – czyli tradycyjnie, kolorowo, smacznie i wesoło!

KGW „LUBA” Z LUBAJN NA 1 MIEJSCU W KONKURSIE „BITWA REGIONÓW 2019”

07.09.2019

Podczas XXVI Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” w Olsztynie odbył się konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów 2019”. Koła Gospodyń Wiejskich miały za zadanie przygotować tradycyjną dla danego regionu potrawę. Organizatorem konkursu był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Do drugiego etapu – Półfinału Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów” z terenu gminy Ostróda zakwalifikowały się następujące koła gospodyń:
•             Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach,
•             Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie.

KGW „LUBA” Z LUBAJN NA 1 MIEJSCU W KONKURSIE „BITWA REGIONÓW 2019”

06.09.2019
Informuję, że od dnia 9 września 2019 r. firma PTO Lipnicki sp. z o.o.  sp.j. uruchamia dwie nowe linie autobusowe
Komunikat Wójta Gminy Ostróda

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2019!

04.09.2019

W pierwszą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Reszki. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Reszkach, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy.

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2019!

03.09.2019

Zapraszamy na konferencję poświęconą problematyce „cukrzycy”, która odbędzie się w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie 11 września 2019 r. o godz. 18:00.  Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny!

Inwentaryzacja azbestu na terenie gminy Ostróda

03.09.2019

W związku z aktualizacją bazy wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Ostróda  przez firmę WGS84 Polska Sp. z o.o. informujemy, iż we wrześniu odbędzie się inwentaryzacja azbestu przeprowadzana przez pracowników firmy WGS84 Polska Sp. z o.o. na terenie Gminy Ostróda. Osoby te na podstawie imiennych upoważnień mają prawo do żądania pisemnych lub ustnych informacji związanych z przedmiotem kontroli.

Inwentaryzacja azbestu na terenie gminy Ostróda

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea

31.08.2019

Wygrana w konkursie stała się faktem i dzieci mogą już korzystać z Podwórka Talentów NIVEA w Kajkowie nieopodal plaży nad jeziorem Sajmino. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z dziećmi,  które brały udział w wygranym teledysku promującym akcję. Na otwarcie Podwórka Talentów Nivea przybyło mnóstwo dzieci i ich rodziców. Było radośnie i wesoło. W trakcie wydarzenia nie zabrakło dobrej zabawy oraz pozytywnej energii. Najmłodsi mogli wykazać swoją kreatywność, korzystać z zabaw z animatorami oraz z dmuchanego parku rozrywki.

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea

30.08.2019

Informuję, że od 1 września na terenie Gminy Ostróda zostaną uruchomione nowe linie autobusowe. Operator PTO Lipnicki Sp. z .o.o. Sp.j. obsługuje następujące miejscowości: Bałcyny, Brzydowo, Cibory, Durąg, Górka, Grabin, Kajkowo, Kraplewo, Lichtajny, Lipowo, Morliny, Naprom, Nastajki, Ornowo, Pietrzwałd, Reszki, Rudno, Ryński, Smykowo, Smykówko, Szyldak, Turznica, Tyrowo, Wirwajdy, Zajączki, Wyżnice.

Wyjazd wakacyjny do Zakopanego

29.08.2019

W dniach 23 – 29 sierpnia 2019 r. 16 dzieci i młodzieży z gminy Ostróda brały udział w wyjeździe wakacyjnym do Zakopanego. Dla uczestników zaplanowano 6 dni pełnych wrażeń. Dzieci zwiedziły Kraków, spłynęły tratwami przełomem Dunajca. Zorganizowano również górskie wycieczki: m.in. do Doliny Kościeliskiej, wspinaczkę na Sarnią Skałę a także wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Dzieci wjechały również na Gubałówkę a także skocznię Wielką Krokiew. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili obóz Koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Wyjazd był całkowicie bezpłatny. Organizatorem obozu było Stowarzyszenie Wieś Jabłkowych Smaków w Starych Jabłonkach, które pozyskało dofinansowanie z Fundacji. PZU. Wkład własny (finansowany) do projektu Stowarzyszenie otrzymało od Hotelu Anders oraz Nadleśnictwa Stare Jabłonki.

Wyjazd wakacyjny do Zakopanego