03.09.2019

Zapraszamy na konferencję poświęconą problematyce „cukrzycy”, która odbędzie się w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie 11 września 2019 r. o godz. 18:00.  Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny!

Inwentaryzacja azbestu na terenie gminy Ostróda

03.09.2019

W związku z aktualizacją bazy wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Ostróda  przez firmę WGS84 Polska Sp. z o.o. informujemy, iż we wrześniu odbędzie się inwentaryzacja azbestu przeprowadzana przez pracowników firmy WGS84 Polska Sp. z o.o. na terenie Gminy Ostróda. Osoby te na podstawie imiennych upoważnień mają prawo do żądania pisemnych lub ustnych informacji związanych z przedmiotem kontroli.

Inwentaryzacja azbestu na terenie gminy Ostróda

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea

31.08.2019

Wygrana w konkursie stała się faktem i dzieci mogą już korzystać z Podwórka Talentów NIVEA w Kajkowie nieopodal plaży nad jeziorem Sajmino. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z dziećmi,  które brały udział w wygranym teledysku promującym akcję. Na otwarcie Podwórka Talentów Nivea przybyło mnóstwo dzieci i ich rodziców. Było radośnie i wesoło. W trakcie wydarzenia nie zabrakło dobrej zabawy oraz pozytywnej energii. Najmłodsi mogli wykazać swoją kreatywność, korzystać z zabaw z animatorami oraz z dmuchanego parku rozrywki.

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea

Komunikat Wójta Gminy Ostróda

30.08.2019

Informuję, że od 1 września na terenie Gminy Ostróda zostaną uruchomione nowe linie autobusowe. Operator PTO Lipnicki Sp. z .o.o. Sp.j. obsługuje następujące miejscowości: Bałcyny, Brzydowo, Cibory, Durąg, Górka, Grabin, Kajkowo, Kraplewo, Lichtajny, Lipowo, Morliny, Naprom, Nastajki, Ornowo, Pietrzwałd, Reszki, Rudno, Ryński, Smykowo, Smykówko, Szyldak, Turznica, Tyrowo, Wirwajdy, Zajączki, Wyżnice.

Komunikat Wójta Gminy Ostróda

Wyjazd wakacyjny do Zakopanego

29.08.2019

W dniach 23 – 29 sierpnia 2019 r. 16 dzieci i młodzieży z gminy Ostróda brały udział w wyjeździe wakacyjnym do Zakopanego. Dla uczestników zaplanowano 6 dni pełnych wrażeń. Dzieci zwiedziły Kraków, spłynęły tratwami przełomem Dunajca. Zorganizowano również górskie wycieczki: m.in. do Doliny Kościeliskiej, wspinaczkę na Sarnią Skałę a także wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Dzieci wjechały również na Gubałówkę a także skocznię Wielką Krokiew. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili obóz Koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Wyjazd był całkowicie bezpłatny. Organizatorem obozu było Stowarzyszenie Wieś Jabłkowych Smaków w Starych Jabłonkach, które pozyskało dofinansowanie z Fundacji. PZU. Wkład własny (finansowany) do projektu Stowarzyszenie otrzymało od Hotelu Anders oraz Nadleśnictwa Stare Jabłonki.

Wyjazd wakacyjny do Zakopanego
Gmina

Retransmisja X Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 26 sierpnia 2019 r. godz. 9.00

26.08.2019

Gmina

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE PODWÓRKA NIVEA W KAJKOWIE!

22.08.2019

W sobotę 31 sierpnia br. w Kajkowie przy ulicy Jeziornej zostanie uroczyście otwarte nowe Podwórko Talentów NIVEA. Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy i miasta wraz z rodzicami do wspólnej zabawy!!! W programie: animacje dla dzieci, gry i konkursy, malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchańce. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE PODWÓRKA NIVEA W KAJKOWIE!

Zakopane - obóz szkoleniowo-kondycyjny dla członków MDP z Gminy Ostróda

20.08.2019
W dniach 03.08-12.08.2019 grupa 45 uczestników z MDP z terenu Gminy Ostróda przebywała w Zakopanem na obozie szkoleniowo- kondycyjnym. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z MSWiA, KG PSP, Gminy Ostróda, Zarządu Gminnego OSP.
Zakopane - obóz szkoleniowo-kondycyjny dla członków MDP z Gminy Ostróda

INFORMACJA!

14.08.2019

Wójt Gminy Ostróda informuje, że w okresie od 19.08.2019 r. do 30.08.2019 r. nastąpi zmiana kursów na liniach tras autobusów Ostróda - Warlity Wielkie oraz Ostróda - Międzylesie (Osiedle Leśne), w dni robocze z planowaną ilością 1275 kilometrów oraz w dni wolne od pracy z planowaną ilością 136 kilometrów.

INFORMACJA!