Zapraszamy do udziału w Programie „Czyste Powietrze”

13.08.2019
Gmina Ostróda zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie dotyczące realizacji Programu Priorytetowego pod nazwą „Czyste Środowisko”. Jest to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń  powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program obejmuje wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych.
Zapraszamy do udziału w Programie „Czyste Powietrze”

I LETNI BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO W DURĄGU

09.08.2019
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH AMATORÓW BIEGANIA
 ORAZ MIŁOŚNIKÓW SPACEROWANIA Z KIJKAMI!!!
I LETNI BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO W DURĄGU

Rozpoczęła się budowa „Podwórka Talentów NIVEA” w Gminie Ostróda

29.07.2019

W związku z wygraną w konkursie „Podwórko Talentów NIVEA” informujemy iż rozpoczęły się już prace budowlane związane z powstaniem placu zabaw w Gminie Ostróda w Kajkowie. Już niebawem zobaczymy tam nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Koszt placu zabaw, który niedługo powstanie w Kajkowie to 250 tysięcy złotych. Będzie to miejsce ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców. Czas realizacji to ok. 2 tygodnie.

Rozpoczęła się budowa „Podwórka Talentów NIVEA” w Gminie Ostróda

Modernizacja domu przedpogrzebowego w Tyrowie

18.07.2019

W gminie Ostróda dobiegła końca modernizacja domu przedpogrzebowego w Tyrowie. Wójt Gminy Ostróda podpisał umowę z wykonawca zadania 27 czerwca br. Wartość zadania wyniosła ok. 60 000,00zł.

Modernizacja domu przedpogrzebowego w Tyrowie

Kampania pn. Zdrowe lato

12.07.2019

Kampania pn. Zdrowe lato

Podpisanie umów na realizację zadań w Turznicy, Starych Jabłonkach i Durągu

11.07.2019

W Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem i Członkiem Zarządu Województwa Sylwią Jaskulską podpisali umowy na realizację zadań w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” i „Małych Grantów Sołeckich Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Na podpisaniu umów obecni byli również sołtysi: Starych Jabłonek – Helena Boniecka, Turznicy – Grażyna Ostas oraz Durąga – Mariusz Ignatjuk. W ramach pozyskanych środków finansowych realizowane będą następujące zadania:

Podpisanie umów na realizację zadań w Turznicy, Starych Jabłonkach i Durągu

Dofinansowanie dla GCK-B w Samborowie

04.07.2019

Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie Marta Żeberek oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki Wanda Łaszkowska podpisały umowę o powierzenie grantu w zakresie: rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej na realizację projektu pn. Głosem na taśmę- przebudowa budynku i adaptacja pomieszczeń GCK-B w Samborowie w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Całkowita wartość projektu to 45 575,00zł., w tym współfinansowanie ze środków UE w kwocie: 28 999,00zł.

Dofinansowanie dla GCK-B w Samborowie

Zapraszamy!

04.07.2019

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zapraszają 12 lipca oraz 16 sierpnia br. na kolejną edycję kampanii pn. "Zdrowe lato". Miejsce spotkań - parking Urzędu Gminy Ostróda (ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie). Startujemy w godz. 13:00 - 17:00. W programie m.in.: pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego oraz medycznego; zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami; wata cukrowa oraz naturalne przekąski; pakiet badań profilaktycznych; instruktaż pierwszej pomocy z udziałem PCK; zajęcia fitness oraz porady dietetyka. Więcej informacji na plakacie.

Zapraszamy!

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

30.06.2019

Na terenie gminy i miasta Ostróda odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Dwudniowa impreza sprowadziła najlepszych kolarzy w Polsce, ale także kibiców. Było to kolarskie święto na terenie miasta i gminy Ostródy. Pogoda, mimo iż próbowała przeszkodzić, nie pokrzyżowała planów organizatorów i kibiców. Ci drudzy tłumnie dopingowali zawodników w strefie startu oraz na trasie Mistrzostw. Każdy, kto miał przyjemność przejeżdżać przez miejscowości znajdujące się na trasie mógł podziwiać niesamowicie przystrojone Lichtajny, Brzydowo i Ornowo. Mieszkańcom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za obecność i doping, a miejscowym jednostkom OSP za zabezpieczenie trasy rajdu.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

UTRUDNIENIA W RUCHU

27.06.2019

W najbliższy weekend ( 29 - 30.06.2019) na terenie gminy i miasta Ostródy odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. W związku z tym wydarzeniem przewidywane są utrudnienia w ruchu na trasie wy. Za wszelkie niedogodności w imieniu Głównego Organizatora Mistrzostw Polski przepraszamy.

UTRUDNIENIA W RUCHU