Złote Gody

12.04.2019

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo Marianna i Józef Graczyk z Idzbarka, Państwo Helena i Jan Pastuszek z Grabina i Państwo Jadwiga i Czesław Różalscy ze Starych Jabłonek zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody

Koło Gospodyń Wiejskich Stare Jabłonki

10.04.2019

Koło Gospodyń Wiejskich Stare Jabłonki po raz pierwszy zainicjowało swoją formalną działalność statutową podczas spotkania w remizie strażackiej miejscowej jednostki OSP. Podczas spotkania zadeklarowano chęć współpracy ze społecznością lokalną Sołectwa Stare Jabłonki. Swoją działalność KGW Stare Jabłonki rozpoczęło od inicjatywy sprzątania Sołectwa przy współpracy z OSP Stare Jabłonki oraz mieszkańców.

Koło Gospodyń Wiejskich Stare Jabłonki

Gminny Konkurs Recytatorski

09.04.2019

W GCK-B Samborowo odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją". W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół z terenu Gminy Ostróda. Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Gałan, Joanna Trzebiatowska i Marta Żeberek oceniając interpretację, estetykę mówienia, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny przyznała:

Gminny Konkurs Recytatorski

Samorządowy Dzień Sołtysa

29.03.2019

Blisko 1,5 tys. sołtysów z regionu świętowało Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach. Dzień Sołtysa to coroczne święto, którego główne obchody wyznaczono na 11 marca. Tegoroczne uroczystości, które są okazaniem wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę, odbyły się w Expo Mazury w Ostródzie. Podczas uroczystości Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wręczył wyróżnienia Sołtysom, angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych i inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego. Wśród sołtysów z terenu Gminy Ostróda wyróżnieni zostali:

Samorządowy Dzień Sołtysa

Zachęcamy do udziału w konkursie

27.03.2019

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje ogólnopolski konkurs kulinarny pt. „Bitwa Regionów”,  w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

Zachęcamy do udziału w konkursie

Podziękowania i gratulacje dla Sołtysów

22.03.2019

Zakończyły się wybory sołtysów i członków rad sołeckich w Gminie Ostróda. Podczas VI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski podziękowali dotychczas urzędującym Sołtysom za współpracę. Wybranym Sołtysom życzyli natomiast zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków gospodarza wsi, przyjaznych relacji z jej mieszkańcami oraz licznych inicjatyw, służących dobru danej miejscowości i całej gminy.

Podziękowania i gratulacje dla Sołtysów
Gmina

Retransmisja VI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 22 marzec 2019 r. godz. 13.00

22.03.2019

Gmina

Zapraszamy na spotkanie z Kubą Kucharskim - autorem książki „W uścisku Katriny”

19.03.2019

Kuba Kucharski  w 2005 r. wspólnie z grupą studentów przeżył jeden z największych huraganów w historii USA- Katrinę i to opisał w swojej książce.

Spotkania organizowane przez GCK-B Samborowo odbędą się 28 marca 2019 r. w:
1. Gminnym Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie godz. 10:00,
2. Szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie godz. 12:30,
3. Bibliotece w Smykówku godz. 16:00.

Zapraszamy na spotkanie z Kubą Kucharskim - autorem książki „W uścisku Katriny”

Biblioteka w Pietrzwałdzie, GCK-B  Samborowo, KGW w Pietrzwałdzie
Sołtys, Rada Sołecka Pietrzwałd