IX Edycja Złom Race o II Puchar Wójta Gminy Ostróda

05.10.2018

Zapraszamy na IX Edycję Złom Race o II Puchar Wójta Gminy Ostróda, która odbędzie się 7 października 2018 r. w Grabinku  na torze motocrossowym przy Pensjonacie Barbarosa. Jest to ostatnia IX Edycja a zarazem WIELKI FINAŁ WARMIŃSKIEJ LIGI WRAKÓW sezon 2018. Gośćmi honorowymi tej edycji będą: Mareczek "KRZYKACZ" wraz Edkiem oraz Kapitan Jawor. W czasie wyścigów nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

IX Edycja Złom Race o II Puchar Wójta Gminy Ostróda

Zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

05.10.2018

Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji  na zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country. Impreza odbędzie się w sobotę 6 września br.  na terenie gminy Ostróda w miejscu, które każdy fan off – roadowych kółek kojarzy z trasami enduro, a mianowicie między miejscowością Kajkowo, a miejscowością Górka (teren byłego poligonu). Wydarzenie zaplanowane jest w formie pikniku z gastronomią i dobrą zabawą. Wstęp bezpłatny. Zawodników zachęcamy do wcześniejszej rejestracji oraz rezerwacji numerów startowych.

Zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

XI edycja Mazurskiego Dnia Ziemniaka w Kraplewie

30.09.2018

Ziemniaki na sto sposobów. Smacznie i zdrowo. To wszystko było w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas XI edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka, która została wpisana w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

XI edycja Mazurskiego Dnia Ziemniaka w Kraplewie
Gmina

Wernisaż poplenerowy - Centrum Kultury Pamięci – w stronę Kordegardy Glaznockiej

29.09.2018

W sobotę w średniowiecznym kościele wiejskim w Glaznotach odbył się wernisaż po drugim plenerze artystycznym malarstwa i rzeźby w kamieniu. Podjęte w ubiegłym roku działania artystyczne w otoczeniu kościoła realizowane są w ramach dalekosiężnego projektu Centrum Kultury Pamięci w Glaznotach, wspieranego konsekwentnie przez Gminę Ostróda. Tytuł wernisażu nawiązuje do działań związanych z rewaloryzacją zrujnowanej remizy w centrum Glaznot, wzniesionej na początku XX wieku na fundamentach dawnej kuźni.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Lipowie

21.09.2018

W Lipowie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się odsłonięciem kamienia z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości. Następnie odbyła się msza na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lipowie.

Uroczystość w Lipowie była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Lipowie
Gmina

Zapraszamy! Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie – 30 września 2018 r. godz. 13:20

17.09.2018

Ziemniaki na sto sposobów. Smacznie i zdrowo. To wszystko odbędzie się  w niedzielę 30 września br. w Kraplewie, można będzie smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można będzie zobaczyć podczas XI edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Zespołu CHŁOPCY Z PLACU BRONI. Wstęp wolny!

Wydarzenie zostało wpisane w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gmina

Stoisko Gminy Ostróda najlepsze na Dożynkach Wojewódzkich!

16.09.2018

W Olsztynku odbyły się Dożynki Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Gminę Ostróda reprezentowali: Sołectwo Pietrzwałd ze stoiskiem wiejskim (zwycięzcy konkursu na najciekawsze stoisko wiejskie podczas Dożynek Gminnych Smykówko 2018) oraz Sołectwo Lubajny z pięknym wieńcem dożynkowym (zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Gminnych Smykówko 2018).

Stałym punktem dożynek powiatowych jest konkurs na najciekawsze stoisko oraz najładniejszy wieniec dożynkowy. Według ocen komisji to właśnie stoisko Gminy Ostróda z Sołectwa Pietrzwałd było tym najładniejszym, zaś wieniec Gminy Ostróda z Sołectwa Lubajny otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Stoisko Gminy Ostróda najlepsze na Dożynkach Wojewódzkich!

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Zwierzewie

12.09.2018

W Zwierzewie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą na sali gminastycznej Szkoły Podstawowej w Zwierzewie. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej wZwierzewie został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości.

Uroczystość w Zwierzewie była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Zwierzewie

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

10.09.2018

Zapraszamy do gminy Ostróda na wrześniowe uroczystości związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego