Dni Pola we Wrócikowie - 20.06.2018 r.

06.06.2018

Zapraszamy na organizowany corocznie Dzień  Pola który odbędzie  się  w  Stacji  Doświadczalnej Oceny  Odmian  we  Wrócikowie. W tym roku Wrócikowo zaprasza wszystkich zainteresowanych już 20 czerwca. Impreza zorganizowana jest na świeżym powietrzu przy poletkach doświadczalnych. Wydarzenie skierowane jest do rolników i osób związanych z rolnictwem chcących zapoznać się z nowymi odmianami roślin uprawnych.

Dni Pola we Wrócikowie - 20.06.2018 r.

Klubowe Mistrzostwa Europy w Starych Jabłonkach

03.06.2018

Było wszystko, czego można chcieć od takiej imprezy: piękna słoneczna pogoda, liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu oraz wielkie sportowe emocje. Klubowe Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej wygrali w Starych Jabłonkach Hiszpanie i Węgierki.

Klubowe Mistrzostwa Europy w Starych Jabłonkach

Uroczysta Sesja Trzech Samorządów

28.05.2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Kameralnej ostródzkiego zamku odbyła się uroczysta sesja trzech samorządów - Powiatu, Miasta oraz Gminy Ostróda. W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Miasta Ostróda Czesław Najmowicz, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz burmistrzowie, wójtowie i radni naszego regionu.

Uroczysta Sesja Trzech Samorządów

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

28.05.2018

Zapraszamy do gminy Ostróda na czerwcowe uroczystości związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Durągu

21.05.2018

W Durągu odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Następnie goście zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie szkoły przygotowali przedstawienie opowiadające o historii odzyskania niepodległości.

Uroczystość w Durągu była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Durągu

Tragiczny wypadek na Rajdzie Rowerowym

19.05.2018

Podczas dzisiejszego rajdu rowerowego na Dylewską Górą jeden z uczestników uległ tragicznemu wypadkowi. Mimo reanimacji niestety mężczyzna zmarł. Ponad siedmiuset uczestników rajdu złożyło hołd minutą ciszy zmarłemu mężczyźnie. Impreza ze względu na tragiczne okoliczności nie była kontynuowana. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Tragiczny wypadek na Rajdzie Rowerowym

Rajd Rowerowy Dylewska Góra - 19 maja 2018 r.

15.05.2018

Zapraszamy na XVIII Rajd Rowerowy Dylewska Góra!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 700 rowerzystów. Rajd Rowerowy „Dylewska Góra” stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego.

W celu sprawnej i szybkiej rejestracji rowerzystów zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowego,
który znajduje się na stronie internetowej
www.superczas.pl/dylewskagora2018

Rajd Rowerowy Dylewska Góra - 19 maja 2018 r.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Samborowie

30.04.2018

W Samborowie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po mszy przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie, w pasie zieleni nad rzeką Pobórzanką został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w swojej przemowie wspomniał, że takie monumenty znajdą się w każdym obwodzie szkolnym. Uroczystość wzbogacił program patriotyczno-artystyczny w wykonaniu młodzieży z GCK-B Samborowo oraz uczniów z Zespołu Szkół w Samborowie.

Uroczystość w Samborowie zainicjowała szereg wydarzeń, które odbędą się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Samborowie