Złote Gody

23.02.2018

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo Wiesława i Stefan Dikunow z Szyldaka, Państwo Genowefa i Edward Ojdowscy  z Glaznot i Państwo Wanda i Zbigniew Szkudlarek z Wałdowa zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody

KONCERT CHARYTATYWNY - GRAMY DLA MAKSA

Zapraszamy na koncert charytatywny „Gramy Na Maksa!”
Sala kameralna Amfiteatru w Ostródzie
25 lutego 2018 r., godz. 1800
Zagrają: Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Agnieszka Skrycka z zespołem
Wstęp: 35zł

KONCERT CHARYTATYWNY - GRAMY DLA MAKSA

Zapraszamy na XIII Zimowy Narciarski Bieg Sasinów

16.02.2018

Wszystkich miłośników biegania na nartach i nie tylko zapraszamy w sobotę (17 lutego 2018 r.) do Wysokiej Wsi na XIII Zimowy Narciarski Bieg Sasinów. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.biegsasinow.com.pl

Zapraszamy na XIII Zimowy Narciarski Bieg Sasinów

100 lat Pani Maksymy z Gierłoży

31.01.2018

W imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa Sekretarz Gminy Cezary Wawrzyński odwiedził mieszkankę Gminy Ostróda Panią Maksymę Skolmowską z miejscowości Gierłoż z okazji jubileuszu 100-lecia urodzin, składając gratulacje i życzenia w imieniu własnym oraz całej wspólnoty samorządowej Gminy Ostróda. Przekazał również Jubilatce list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

100 lat Pani Maksymy z Gierłoży
Gmina

Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorstw - spotkanie informacyjne 22.01.2018 r.

18.01.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Elblągu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt.: Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorstw – aktualne nabory wniosków.

Gmina

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

Spotkanie Opłatkowe Gminy Ostróda

21.12.2017

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przywitał zebranych gości, a następnie złożył wszystkim życzenia świąteczno – noworoczne. Następnie Ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki poświęcił opłatek i wszystkim udzielił Bożego Błogosławieństwa na Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2018 Rok.

Spotkanie Opłatkowe Gminy Ostróda

Budżet Gminy Ostróda na rok 2018

21.12.2017

Rada Gminy Ostróda podczas XXVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018 uchwaliła budżet na rok 2018 zaproponowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Planowane dochody w roku 2018 wyniosą 77 735 130,04zł i będą o około 7 mln zł większe od planowanego wykonania w 2017r. Natomiast wydatki budżetowe będą kształtować się na poziomie 78 845 130,04zł w tym wydatki inwestycyjne 14 802 478,00zł. Wydatki budżetowe będą o ok. 5,5 mln zł większe od planowanego wykonania w 2017 roku.

Budżet Gminy Ostróda na rok 2018

Wspólne Spotkanie Opłatkowe

19.12.2017

W sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku miało miejsce wspólne spotkanie opłatkowe trzech samorządów: Powiatu, Miasta i Gminy Ostróda. Gospodarzami wspólnej wigilii byli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz i Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Licznie zebrani goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostródzie.

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to tradycyjnie okres składania życzeń. Wszyscy uczestnicy spotkania złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia. Błogosławieństwa udzielił Ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki.

Wspólne Spotkanie Opłatkowe