Umowa na remont nawierzchni drogi wraz z chodnikiem w Międzylesiu już podpisana

24.05.2016

24 maja br. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. Remont nawierzchni drogi wraz z chodnikiem ul. Jeziorna, ul. Jagodowa i ul. Gajowa w miejscowości Międzylesie.

Umowa na remont nawierzchni drogi wraz z chodnikiem w Międzylesiu już podpisana

Przebudowa nawierzchni drogi w Wałdowie

10.05.2016

W dniu 10 maja komisja pod przewodnictwem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa dokonała odbioru końcowego zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa nawierzchni drogi - ulicy Kormorana w Wałdowie”.

Przebudowa nawierzchni drogi w Wałdowie
Inwestycje gminne

„Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”

09.05.2016

Wiejskie siłownie na wolnym powietrzu, sportowe kąciki, świetlice czy ogrody - to projekty realizowane w ramach ogłoszonego konkursu przez samorząd województwa pn.: „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”

Gmina Ostróda w ramach konkursu otrzymała 16 300 zł. wsparcia finansowego. W dniu 9 maja br. podpisaliśmy z samorządem województwa umowy na 2 projekty realizowane w miejscowościach Stare Jabłonki na kwotę 9 tyś. zł. i w miejscowości Turznica na kwotę 7 300 zł.

„Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”

Umowa na przebudowę nawierzchni drogi w Wałdowie już podpisana

19.01.2016

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez władze gminy. 19 stycznia br. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa nawierzchni drogi-ulicy Kormorana w Wałdowie – etap II z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów „ DROMO” Spółka z.o.o.

Umowa na przebudowę nawierzchni drogi w Wałdowie już podpisana
Inwestycje gminne

odbiór inwestycji tzw. opaski Ostródy wraz z siecią wodociągową Szafranki – Morliny

05.01.2016

29 grudnia 2015 roku dokonano odbioru inwestycji pn: Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej tj. budowa sieć kanalizacji tłoczno - grawitacyjnej Kajkowo - Szafranki - Morliny - oczyszczalnia Tyrowo tzw. opaska Ostródy wraz z siecią wodociągową Szafranki – Morliny. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych Gminy Ostróda. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 4mln. zł.

Budowa kanalizacji sanitarnej dla m. Worniny

05.01.2016

15 grudnia 2015 roku Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na wykonanie prac związanych z realizacją inwestycji pn: „Budowa kanalizacji sanitarnej dla m. Worniny” z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego - Iławskim Przedsiębiorstwem Instalacyjno – Budowlanym Sp. z o.o.

Budowa kanalizacji sanitarnej dla m. Worniny

Przebudowa nawierzchni drogi ulicy Kormorana w Wałdowie

12.11.2015

Aktualnie trwa realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa nawierzchni drogi ulicy Kormorana w Wałdowie etap I”. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizacji inwestycji z wykonawcą 29 października 2015r.

Przebudowa nawierzchni drogi ulicy Kormorana w Wałdowie

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górka

30.10.2015

27 października 2015r. dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Górka”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 630 000,00zł. Zadanie zostało zrealizowane przy zaangażowaniu środków z Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie w kwocie 176 500,00zł.

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górka

Kolejna „schetynówka” w Gminie Ostróda

27.10.2015

Zakończył się remont kolejnej drogi w Gminie Ostróda za rządowe pieniądze. 21 października 2015r. odbyło się uroczyste przekazanie do użytku inwestycji zrealizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych pn. Przebudowa nawierzchni wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i chodnika ulicy Przemysłowej i ulicy Zatorze w Samborowie. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Kolejna „schetynówka” w Gminie Ostróda

Budowa infrastruktury komunalnej Nowe Siedlisko

02.10.2015

Wójt Gminy Ostróda – Bogusław Fijas w imieniu Gminy Ostróda podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę ,,WODROL” w Dywitach Sp. z o.o. na realizację zadania Budowa infrastruktury komunalnej Nowe Siedlisko, obręb Lubajny. Wartość kontraktu wynosi 248.846,02zł.

Budowa infrastruktury komunalnej Nowe Siedlisko