Modernizacja nawierzchni drogi Lubajny – Nowe Siedlisko

22.07.2015

Zakończyła się już inwestycja pn. „Modernizacja nawierzchni drogi Lubajny Nowe Siedlisko”. Zakres robót obejmował częściowy remont istniejącej nawierzchni drogowej oraz położenie nowej nawierzchni z masy mineralno- asfaltowej wraz z poboczami z kruszywa naturalnego na długości 430 mb i szerokości 5,5 mb.

Modernizacja nawierzchni drogi Lubajny – Nowe Siedlisko

03.06.2015

W październiku ubiegłego roku Gmina Ostróda podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowanie zadania ,,Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014. Celem projektu jest Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych w gminie Ostróda oraz wzrost produkcji energii pochodzących ze źródeł odnawialnych prowadzącej do zmniejszenia emisji CO 2.Szacowany całkowity koszt projektu wynosi do kwoty 2.333.168,00zł. Poziom dofinansowania nie przekroczy kwoty 1.101.790,00 zł.

02.06.2015

Kolejna „schetynówka” w Gminie Ostróda

30.01.2015

Po kompleksowej przebudowie nawierzchni drogi gminnej Międzylesie – Ruś Mała przyszedł czas na kolejną drogę wykonywaną w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych– etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój” - programu potocznie nazywanego „schetynówką”.

Remont kolejnej drogi za rządowe pieniądze rozpocznie się już na wiosnę. To już pewne. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych do realizacji zakwalifikowano przebudowę nawierzchni wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i chodnika ulicy Przemysłowej i ulicy Zatorze w Samborowie.

Kolejna „schetynówka” w Gminie Ostróda

NOWE DROGI W GMINIE OSTRÓDA – kolejne inwestycje zakończone

27.10.2014

Zakończyły się utrudnienia w ruchu w związku z realizacją inwestycji drogowych na terenie Gminy Ostróda. Obecnie sfinalizowano remont ul. Ogrodowej w Kajkowie i drogi łączącej Międzylesie i Ruś Małą.

NOWE DROGI W GMINIE OSTRÓDA – kolejne inwestycje zakończone

otwarcie nowej części Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie

13.03.2014

12 marca br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej części Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie. Dzięki realizacji II etapu inwestycji pn. ,,Adaptacja budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy w m. Wygoda”, aż 50 osób potrzebujących wsparcia skorzysta z ośrodka. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie Teresa Zdon. Poświęcenia nowej części ŚDS dokonał Proboszcz Parafii Świętego Piotra w Okowach Ks. Józef Spisak. Przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania obiektu oraz na program artystyczny specjalnie przygotowany na tą okazję przez pensjonariuszy.

otwarcie nowej części Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie

Budowa kanalizacji sanitarnej tłoczno-grawitacyjnej w m. Grabin etap I

29.01.2014

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 23 stycznia 2014 roku wprowadzono do realizacji  przedsięwzięcie pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej tłoczno-grawitacyjnej w m. Grabin etap I". w związku z zabezpieczeniem środków finansowych przez ANR Oddział Terenowy w Olsztynie na w/w zadanie.

W ramach w/w zadania planuje się skanalizować byłe bloki mieszkalne ANR z odprowadzeniem ścieków do przejętej przez Gminę Ostróda w roku 2013 od ANR oczyszczalni ścieków.

Budowa kanalizacji sanitarnej tłoczno-grawitacyjnej w m. Grabin etap I

powstanie kolejny plac zabaw dla dzieci

30.05.2012

27 kwietnia 2012r. pomiędzy Gminą Ostróda a Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego została podpisana umowa w ramach konkursu ,,Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” na zadanie ,,Wyposażenie placu zabaw w miejscowości Ostrowin gm. Ostróda”. Wartość zadania inwestycyjnego zgodnie z podpisana umową wynosi 19.864,50zł, z czego 12.300,00zł stanowi wkład własny beneficjenta, pozostała kwota tj. 7564,50 stanowi dofinansowanie ze strony Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

powstanie kolejny plac zabaw dla dzieci

Nowy odcinek chodnika w miejscowości Ryn

06.10.2011

Odcinek chodnika w miejscowości Ryn został odremontowany. Długość wyremontowanego odcinka wynosi łącznie 133mb, szerokość 1,5mb. Zakres robót obejmował:

Nowy odcinek chodnika w miejscowości Ryn

Nowy chodnik w miejscowości Smykowo

06.10.2011

Odcinek chodnika w miejscowości Smykowo został odremontowany. Długość wyremontowanego odcinka wynosi łącznie 105,5mb, szerokość 1,5mb w tym:

Nowy chodnik w miejscowości Smykowo