Nowy chodnik w Starych Jabłonkach

06.10.2011

Odcinek chodnika w miejscowości Stare Jabłonki został odremontowany. Długość wyremontowanego odcinka wynosi łącznie 110mb, szerokość 1,5mb. Zakres robót obejmował:

Nowy chodnik w Starych Jabłonkach

Nowy palc zabaw w Durągu

01.09.2011

W miejscowości Durąg do użytku mieszkańców został oddany nowy plac zabaw. Wartość inwestycji to 17.200 zł, w ramach której zakupiono i zamontowano wyposażenie placu zabaw:

Nowy palc zabaw w Durągu
Inwestycje gminne

zadanie pn. "Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu"

07.07.2011

Dobiegło końca zadanie pn. „Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu” w ramach inwestycji w celu odprowadzenie wód gruntowych i opadowych wykonano 42mb drenażu opaskowego z rury polietyrenowej Ø 100 z geowłókniną od strony zachodniej przy budynku szkolnym oraz odcinek 78mb z rur polietyrenowych Ø 200 jako odprowadzenie poza teren szkoły.

zadanie pn. "Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu"

remont chodnika w miejscowości lipowo

07.07.2011

W miejscowości Lipowo 12 maja 2011 roku miał miejsce odbiór remontu chodnika. Wykonawcą robót były Usługi Budowlane Piotr Maczuga z Lipowa.

remont chodnika w miejscowości lipowo

Adaptacja poddasza w budynku Urzędu Gminy w Ostródzie

09.03.2011

Zakończył sie etap adaptacji poddasza w budynku Urzędu Gminy w Ostródzie. W/w zadanie wykonywała firma VARIA Spółka z o.o.  za kwotę 224.733,92 zł. W wyniku adaptacji strychu powstaną pomieszczenia o powierzchni 275m2 w tym:

Adaptacja poddasza w budynku Urzędu Gminy w Ostródzie

Publiczne Punkty Dostępu do Internetu

08.03.2011

Zapewnienie dostępu do Internetu jest koniecznym warunkiem rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Z wielu powodów nie wszyscy mieszkańcy mają możliwość skorzystania z sieci u siebie w domu. Z myślą o tej grupie ludzi w Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie Gminy Ostróda zostaną utworzone Publiczne Punkty Dostępu Do Internetu, czyli miejsca, gdzie każdy mieszkaniec będzie miał możliwość za darmo skorzystać z komputera i zasobów światowej pajęczyny. Projekt jest już w trakcie realizacji, punkty z dostępem do Internetu zostaną utworzone w placówkach w Pietrzwałdzie, Samborowie i Tyrowie.

Publiczne Punkty Dostępu do Internetu

Remont drogi gminnej w miejscowości Ruś Mała

30.08.2010

Droga gminna w miejscowości Mała Ruś została odremontowana. Długość wyremontowanego odcinka drogi wynosi łącznie 740mb w tym:

Remont drogi gminnej w miejscowości Ruś Mała

remont chodnika w miejscowości Lipowo

18.08.2010

W miejscowości Lipowo miał miejsce odbiór remontu chodnika o długości 56mb  i szerokości 1,50mb. Łączna powierzchnia remontowanego odcinka  wyniosła 84m². Wykonawcą robót były Usługi Budowlane, Lipowo 4, 14-100 Ostróda.

remont chodnika w miejscowości Lipowo

Remont chodnika w miejscowości Pietrzwałd

18.08.2010

W miejscowości Pietrzwałd miał miejsce odbiór remontu chodnika o długości 116,3 mb i szerokości 1,50 mb. Łączna powierzchnia remontowanego odcinka łącznie ze zjazdami wyniosła 174,50 m². Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

Remont chodnika w miejscowości Pietrzwałd
Inwestycje gminne

Rozbudowa oświetlenia ulicznego ulicy Olsztyńskiej w miejscowości Stare Jabłonki

24.06.2010

W miejscowości Stare Jabłonki na ulicy Olsztyńskiej wykonano oświetlenie uliczne, które w dużym stopniu zwiększyło bezpieczeństwo ruchu pieszego i kołowego. Zakres robót obejmował ustawienie  5 słupów energetycznych wraz z zamontowaniem5 opraw oświetlenia ulicznego co pozwoliło na zakończenie oświetlenia całej ulicy oraz oświetlenie skrzyżowania drogi gminnej z drogą krajową Nr 16.    Wykonawca robót zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe i Elektryczne „ ADEX” w Ostródzie.