Dofinansowanie unijne dla Gminy Ostróda

29.12.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowę na unijne dofinansowanie projektu budowy pięciu nowych instalacji na budynkach użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Ostróda tj.:

- Szkoła Podstawowa w Brzydowie,

- Szkoła Podstawowa w Zwierzewie,

- Szkoła Podstawowa w Szyldaku,

- Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie,

- Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie.

Dofinansowanie unijne dla Gminy Ostróda

Innowacyjne Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda

17.11.2017

Kompleksowa modernizacja świetlic w Gminie Ostróda wykonana została w ramach środków finansowych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Innowacyjne Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda

Podpisanie umowy dot. rewitalizacji zabytkowego mostu w Glaznotach

20.10.2017

Gmina Ostróda pozyskała kolejne dofinansowanie na inwestycje. Tym razem do budżetu gminy trafi ponad 1,5mln zł  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Dzisiaj rano Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Z-ca Skarbnika Gmina Ostróda Danuta Kucharczuk wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowę na realizację operacji pn. ”Rewitalizacja wraz z adaptacją na cele turystyczne zabytkowego mostu dawnej linii kolejowej w m. Glaznoty - gmina Ostróda”. Koszt całego przedsięwzięcia to 1 875 371,80 zł.

Podpisanie umowy dot. rewitalizacji zabytkowego mostu w Glaznotach
Inwestycje unijne

Świetlica w Durągu jak nowa!

02.10.2017

Świetlica w Durągu po remoncie wygląda jak nowa. Kompleksowa modernizacja wykonana została w ramach środków finansowych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działania 9.2 Infrastruktura socjalna. W ramach remontu wykonano wymianę pokrycia dachowego na blachodachówkę wraz z ociepleniem stropodachu, ocieplono ściany zewnętrzne, wykonano też opaskę wokół budynku z kostki betonowej, ocieplono, wymieniono stolarkę okienną i częściowo drzwiową. Wewnątrz budynku wyremontowano tynki ścian i sufitów wraz z ich malowaniem. Wykonano łazienkę dla niepełnosprawnych. Wymieniono także instalację elektryczną i odgromową. Budynek został wyposażony w instalację monitoringu wizyjnego.

Świetlica w Durągu jak nowa!

Porządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Ostróda

31.08.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Porządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Ostróda poprzez modernizację kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w m. Ostrowin oraz budowę stacji uzdatniania wody w m. Szyldak”.

Porządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Ostróda
Inwestycje unijne

Podpisanie umowy dot. przebudowy świetlic w Glaznotach i Grabinku.

23.08.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa świetlic wiejskich na terenie Gminy Ostróda w miejscowościach Glaznoty i Grabinek”.
Podpisanie umowy dot. przebudowy świetlic w Glaznotach i Grabinku.

Remont świetlicy w Kątnie zakończony

28.07.2017

Świetlica w Kątnie po remoncie wygląda jak nowa. Kompleksowa modernizacja wykonana została w ramach środków finansowych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działania 9.2 Infrastruktura socjalna.

Remont świetlicy w Kątnie zakończony
Inwestycje unijne

Dofinansowanie na inwestycję w zakresie gospodarki wodno - ściekowej dla Gminy Ostróda

12.06.2017

Gmina Ostróda pozyskała kolejne dofinansowanie na inwestycje.  Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska podczas spotkania dla Beneficjentów w Olsztynie podpisali umowę na realizację zadania w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW 2014-2020. Dla Gminy Ostróda wiąże się to z modernizacją kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w miejscowości Ostrowin, z odprowadzeniem ścieków do miejscowości Idzbark oraz budową stacji uzdatniania wody w miejscowości Szyldak.

Inwestycje unijne

Myśl globalnie, działaj lokalnie! Następne inwestycje w Gminie Ostróda!

04.05.2017

Gmina Ostróda pozyskała kolejne dofinansowanie na inwestycje. Tym razem do budżetu gminy trafiło ponad 200 000,00zł. Wczoraj Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gmina Ostróda Teresa Ołowska podczas uroczystej gali w Olsztynie podpisali z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę na realizację operacji pn. ”Przebudowa świetlic wiejskich na terenie Gminy Ostróda w miejscowościach Glaznoty i Grabinek” w zakresie działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Przedmiotem inwestycji  będzie przebudowa świetlic wiejskich w miejscowościach Glaznoty i Grabinek na potrzeby działalności kulturalnej i społecznej.

Myśl globalnie, działaj lokalnie! Następne inwestycje w Gminie Ostróda!

Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda – umowy już podpisane

12.04.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowy na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Remont i adaptacja 5 świetlic wiejskich w Gminie Ostróda na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej”. Wykonawcy zadania zostali wyłonieni w drodze przetargu nieograniczonego:

Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda – umowy już podpisane