STREFA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GMINIE OSTRÓDA

22.12.2011

22 grudnia br. w Olsztynie została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Budowa infrastruktury technicznej dla strefy przedsiębiorczości w Gminie Ostróda” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013. Realizacja projektu udostępni do inwestowania atrakcyjny teren położony w miejscowościach: Kajkowo, Górka, Lipowiec.

STREFA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GMINIE OSTRÓDA

04.11.2011

Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie do udziału w programie budowy boisk „Moje boisko - Orlik 2012” w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013. 3 listopada br. w Olsztynie została podpisana umowa o dofinansowanie trwającej już  budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012".

Inwestycje unijne

umowa na dofinansowanie w formie dotacji budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012"

18.08.2011

10 sierpnia 2011 w Olsztynie została zawarta umowa pomiędzy Gminą Ostróda a Województwem Warmińsko-Mazurskim na dofinansowanie w formie dotacji budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012".

Inwestycje unijne

„ Moje Boisko - Orlik 2012”

25.05.2011

Gmina Ostróda do końca 2011r  planuje wybudowanie
 w miejscowości Samborowo
 w ramach programu „ Moje Boisko - Orlik 2012”
ogólnodostępny bezpłatny kompleks sportowo-rekreacyjny.

„ Moje Boisko - Orlik 2012”

23.03.2011

Dobiegła końca realizacja projektu „Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim" w Gminie Ostróda. W Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie Gminy Ostróda zostały utworzone Publiczne Punkty Dostępu Do Internetu, czyli miejsca, gdzie każdy mieszkaniec ma możliwość za darmo skorzystać z komputera i zasobów światowej pajęczyny. Punkty z dostępem do Internetu powstały w placówkach w Pietrzwałdzie, Samborowie i Tyrowie.

ostatnie posiedzenia rady budowy

30.12.2010

W dniu 29 grudnia br. odbyły się dwa ostatnie posiedzenia rady budowy dla realizowanych inwestycji wodno - kanalizacyjnych na terenie Gminy Ostróda - „Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w miejscowości Lubajny, Nowe Siedlisko Etap II oraz Zwierzewo etap I” oraz „Porządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Gminy Ostróda, poprzez budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej”.

ostatnie posiedzenia rady budowy

Wizualizacja inwestycji kanalizacyjnych dofinansowanych z UE

02.10.2010

Wizualizacja inwestycji kanalizacyjnych dofinansowanych z UE

Objazd realizowanej inwestycji wodno-kanalizacyjnej

18.08.2010

Teren Gminy Ostróda to jeden wielki plac budowy. Trwają bowiem dwie inwestycje wodno-kanalizacyjne, obejmujące aż 15 miejscowości. Dnia 17 sierpnia br. miała miejsce wizja lokalna, podczas której dokonano objazdu realizowanej inwestycji. Z ustaleń wynika, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na plac budowy udali się: Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin,  Inżynier projektu Roman Budrewicz oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Ostróda.

Objazd realizowanej inwestycji wodno-kanalizacyjnej

Kolejne środki unijne dla Gminy Ostróda

12.07.2010

Gmina Ostróda podpisała kolejne dwie umowy na realizację imprez promocyjnych na terenie Gminy Ostróda. Dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania Leader otrzymały imprezy „III Mazurski Dzień Ziemniaka”, który odbędzie się w październiku w Kraplewie i Festyn Strażacki, który odbędzie się we wrześniu w Brzydowie. Łączna kwota dofinansowania to 20.000 zł.

Kolejne środki unijne dla Gminy Ostróda

Ogólnodostępna plaża rekreacyjna z kąpieliskiem w Kątnie

09.07.2010

Ogólnodostępna plaża rekreacyjna z kąpieliskiem w Kątnie została oddana do użytku dla mieszkańców i turystów. Teren plaży w Kątnie jest wygrodzony przed wjazdem pojazdów drewnianym ogrodzeniem, przed którym znajduje się nieutwardzony parking na ok. 10 samochodów.

Ogólnodostępna plaża rekreacyjna z kąpieliskiem w Kątnie