Aktualności

obrazek news
Sport

'Sportowe Ferie' - turniej tenisa stołowego

22.01.2020

W Samborowie rozegrano turniej tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie" w Gminie Ostróda. Głównym założeniem turnieju był aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Rywalizacja przy stołach była niezwykle interesująca i zacięta, a zawodnicy wykazywali się wielkimi umiejętnościami oraz kreatywnością w swoich zagraniach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsi dodatkowo puchary. 

'Sportowe Ferie' - turniej tenisa stołowego
obrazek news
Sport

'Sportowe Ferie' - turniej piłki nożnej

21.01.2020

Dwudziestu zawodników wzięło udział w dzisiejszych zmaganiach sportowo - rekreacyjnych z okazji rozpoczęcia ferii zimowych. Na hali sportowej w Samborowie odbył się turniej halowej piłki nożnej, ale nie zabrakło również gier i zabaw, czy przyciągania liny. Emocji nie brakowało!

 

'Sportowe Ferie' - turniej piłki nożnej
obrazek news
Sport

Wyniki i tabela po IX kolejce GLH 2019/20

20.01.2020

W hicie IX kolejki LA Zabawa pewnie pokonuje (5:2) Perkoz Lichtajny i zmierza po tytuł Mistrza Gminy Ostróda. Iskra I Smykówko wygrywa z zespołem TERC-BUD Durąg i wskakuje na czwarte miejsce. Paka Samborowo po ubiegłotygodniowej porażce pokonuje po emocjach do samego końca Gazownia FC. Do zakończenia VIII edycji Gminnej Ligi Halowej 2019/20 pozostały już tylko dwie kolejki.  Znane już są drużyny, które uplasują się na podium rozgrywek, ale nie wiadomo jeszcze jaka będzie końcowa kolejność. Mistrza poznamy już w najbliższą niedzielę, a wicemistrza i drużynę, która zajmie 3 miejsce dopiero w ostatniej kolejce. 

Wyniki i tabela po IX kolejce GLH 2019/20
obrazek news
Sport

Bezpłatne zajęcia fitness

17.01.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejny, siódmy już sezon bezpłatnych zajęć fitness w Gminie Ostróda. Zajęcia realizowane będą od 23 stycznia bieżącego roku (z przyczyn niezależnych od realizatora, zajęcia skierowane do mieszkańców miejscowości Kajkowo rozpoczną się od 5 lutego bieżącego roku). O ewentualnych zmianach w grafiku (miejscowości, terminy) na bieżąco informował będzie instruktor. Prosimy o zabranie ze sobą mat treningowych i wody. Szczegółowy grafik zaplanowanych zajęć podany jest na plakacie.

Bezpłatne zajęcia fitness
obrazek news
Sport

Sportowe Ferie w Gminie Ostróda

15.01.2020

Zapraszamy serdecznie dzieci z terenu gminy Ostróda na turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej, tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie". Turnieje odbędą się 21, 22 i 23 stycznia na hali sportowej w Samborowie. Oprócz zmagań turniejowych będą także konkurencje sportowo-rekreacyjne. Celem akcji jest popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.  

 

Więcej informacji pod nr tel. 698-110-392 (Adrian Sadowski)

Sportowe Ferie w Gminie Ostróda
obrazek news
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców

14.01.2020

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu była dziś gospodarzem Mistrzostw Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców rocznika 2005-2006. W zawodach udział wzięło aż osiem jednostek oświatowych z Samborowa, Lipowa, Tyrowa, Zwierzewa, Pietrzwałdu, Brzydowa, Szyldaka i Durąga. Podobnie jak przed rokiem najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Zwierzewie, a podium uzupełniły drużyny SP Tyrowo i SP Samborowo. 

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców
obrazek news
Sport

Wyniki i tabela po VIII kolejce GLH 2019/20

12.01.2020

W najciekawszym meczu VIII kolejki FC Oldboys pokonują Perkoz Lichtajny! Zwycięski marsz kontynuuje LA Zabawa Samborowo, która tym razem wygrała z TERC-BUD Durąg. Sporą niespodziankę sprawili zawodnicy Góry Idzbark, którzy gładko pokonali Pakę Samborowo. Bez punktów jako jedyni nadal piłkarze Ostróda/Wigwałd. Niestety rozgrywek nie dokończy zespół TEAM Kraplewo, który po raz kolejny nie dotarł na spotkanie, co jednocześnie oznacza wykluczenie z ligi. W klasyfikacji strzelców na pierwsze miejsce wskoczył Łukasz Goździejewski (LA Zabawa), zdobywca 28 bramek.

Wyniki i tabela po VIII kolejce GLH 2019/20
obrazek news
Sport

Wyniki i tabela po VII kolejce GLH 2019/20

05.01.2020

Do zakończenia VIII edycji Gminnej Ligi Halowej pozostały już tylko cztery kolejki. Na czele wszystko po staremu, pewnie prowadzi LA Zabawa przed Perkozem Lichtajny, a podium uzupełnia drużyna FC Oldboys. W najciekawszym meczu VII kolejki Iskra I Smykówko podzieliła się punktami z Paką Samborowo. Co ciekawe jest to dopiero pierwszy remis w obecnych rozgrywkach. Bez wychodzenia na boisko punkty zgarnął TERC-BUD Durąg, gdyż na spotkanie nie dotarł zespół Kraplewa. W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Adrian Wasiak (Perkoz Lichtajny), zdobywca 25 bramek. 

Wyniki i tabela po VII kolejce GLH 2019/20
obrazek news
Sport

Wyniki i tabela po V i VI kolejce GLH 2019/20

29.12.2019

Półmetek Gminnej Ligi Halowej w sezonie 2019/20 już za nami! Z trójki prowadzącej wyłamali się zawodnicy FC Oldboys, którzy doznali porażki z Paką Samborowo. Tempa nie zwalniają natomiast zawodnicy LA Zabawa Samborowo i Perkoza Lichtajny, którzy pewnie inkasują kolejne punkty. Na uwagę zasługuje niedzielne zwycięstwo LA Zabawa, która wbiła aż 29 bramek drużynie zamykającej tabelę Ostróda/Wigwałd. Ciekawa sytuacja ma miejsce w przedziale 5-8 bowiem cztery drużyny zdobyły jak dotąd po 9 punktów. W klasyfikacji strzelców prowadzi dwójka zawodników: Adrian Wasiak (Perkoz Lichtajny) i Dominik Wrzesiński (LA Zabawa), zdobywcy 21 bramek. 

Wyniki i tabela po V i VI kolejce GLH 2019/20
obrazek news
Sport

Wyniki i tabela po IV kolejce GLH 2019/20

21.12.2019

W Gminnej Lidze Halowej po rozegraniu IV kolejek na prowadzeniu LA Zabawa Samborowo, przed FC Oldboys i Perkoz Lichtajny. W hicie kolejki po sporych emocjach LA Zabawa Samborowo pokonuje Gazowania FC (7:4). Nie mniejsze emocje towarzyszyły w starciu Pekoza z Paką Samborowo (4:3). Sporą niespodziankę sprawili gracze KOMA Brzydowo, którzy pokonali TERC-BUD Durąg, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów na 9 sekund przed końcem spotkania. W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Adrian Wasiak (Perkoz Lichtajny), zdobywca 14 bramek.

Wyniki i tabela po IV kolejce GLH 2019/20