Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców - kategoria U14

06.10.2023

Na boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii do lat 14. Najlepsi okazali się gospodarze z Samborowa, a tuż za nimi znaleźli się uczniowie ze szkół w Idzbarku i Durąga.

Konferencja FORUM WOKÓŁ PIŁKI

29.09.2023

Dziś Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda i Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski uczestniczyli w Konferencji FORUM WOKÓŁ PIŁKI. Konferencja była skierowana do przedstawicieli klubów, samorządów, firm i podmiotów związanych z piłką nożną. Wydarzenie podzielone zostało na specjalne bloki tematyczne oraz panele dyskusyjne, a w jednym z paneli pn. "Finansowanie sportu i klubów piłkarskich (infrastruktura, działalność)" prelegentem był Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Głównym organizatorem konferencji, w której uczestniczyło 200 osób był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Konferencja FORUM WOKÓŁ PIŁKI
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców - kategoria U12

28.09.2023

28 września na orliku i boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii U-12. W zawodach wzięło udział aż 16 drużyn, które rywalizowały na trzech boiskach.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców - kategoria U10

21.09.2023

Na orliku i boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii U-10. Wsród dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Idzbarku, a w kategorii chłopców ze zwycięstwa cieszyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Samborowie.

Sport

V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda za nami!

28.08.2023

26 sierpnia na hali sportowej w Samborowie 60 zawodników wystąpiło w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju, w tym medaliści Mistrzostw Europy czy Pucharu Świata. Wśród uczestników 5. Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda była m.in. wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie Marta Walczykiewicz.

Wyniki

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

20.07.2023

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sportów siłowych do uczestnictwa w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się 26.08.2023 r. (sobota) na hali sportowej w Samborowie. Start zawodów o godz. 11:00.

Kategorie wagowe:

Kobiety: 65 kg, +65 kg

Mężczyźni: 75 kg, 85 kg, 95 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg, +125 kg

Ponadto klasyfikacje OPEN:

▪️ MPF OPEN: 95, 105, 115, +115

▪️ OPEN JUNIOR do 18 i 23 lat,

▪️ OPEN MASTERS (40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, +70 lat)

▪️ OPEN Służb Mundurowych (MON, MSWiA, MS)

▪️ OPEN Drużynowo

▪️ OPEN MASTERS kobiet - w zależności od zgłoszeń

Zapisy mailowo: sport@gminaostroda.pl

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Sport

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

22.06.2023

Sport

Diabełki Zwierzewo na finale ogólnopolskim Turnieju 'Z Podwórka na Stadion' o Puchar Tymbarku

20.06.2023

W Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. W kategorii dziewcząt do lat 10 województwo warmińsko - mazurskie reprezentowały Diabełki Zwierzewo, złożone z zawodniczek ze szkół w Zwierzewie i Idzbarku.

Wyniki drużyny podczas ogólnopolskiego finału:

Diabełki Zwierzewo 2:0 PSP Popielów

Diabełki Zwierzewo 1:1 SP Nadarzyn

Diabełki Zwierzewo 0:2 SP Choroszcz

Diabełki Zwierzewo 0:1 ZSP Jasień

Diabełki Zwierzewo 1:3 SP Stare Babice

W meczu o 15 miejsce z PSP Popielów po bezbramkowym remisie w rzutach karnych lepsze okazały się dziewczęta z Gminy Ostróda. Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Konferencja prasowa 'Dobra Drużyna PZU'

16.06.2023

W piątek na gminnym boisku w Turznicy odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wyniki naboru wniosków o dofinansowanie w ramach II edycji programu prewencyjnego #DobraDrużynaPZU. Wśród 450 podmiotów, które otrzymały dofinansowanie znalazły się dwa kluby z Gminy Ostróda - LKS Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo. Oba kluby otrzymały czeki na kwotę 15 000 zł, które wręczyli Andrzej ŚLIWKA - Wiceminister Aktywów Państwowych, Senator RP Bogusława Orzechowska i Sylwia Matusiak, członkini zarządu PZU Życie.

Podczas wydarzenia dzieci i młodzież mogła korzystać wielu atrakcji m.in. bramki celnościowej, refleksomierza, trenażera, siatkonogi, czy mini boiska do piłki nożnej.

Konferencja prasowa 'Dobra Drużyna PZU'

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych

07.06.2023

W Zwierzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. W upalny środowy poranek 100 zawodników z 8 szkół podstawowych rywalizowało w malowniczych terenach gminy Ostróda. Biegacze musieli wykazać się niemałą wytrzymałością, a także umiejętnym rozłożeniem sił. Sporym utrudnieniem była z pewnością urozmaicona pagórkami i wzniesieniami trasa.

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych