obrazek news
Sport

Kluby sportowe z dofinansowaniem!

11.05.2023

10 maja zostały ogłoszone wyniki Rządowego Programu KLUB edycja 2023. Po raz kolejny kluby sportowe otrzymają po 10 000 zł z Ministerstwa Sportu. Kluby, które otrzymały dofinansowanie: LKS Płomień Turznica, GLKS Kormoran Zwierzewo, LKS Tyrowo, GKS Iskra Smykówko, Góra Idzbark, MLKS Ostróda. Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz wsparcie działalności klubów sportowych.

Sport

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

25.04.2023

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch etapach. Pierwszym był test wiedzy o ruchu drogowym, a drugim specjalnie przygotowany tor przeszkód. Zawodnicy musieli w tym zadaniu pokonać tor z jak najmniejszą ilością punktów karnych. Konkurencja wymagała sporego opanowania i koordynacji. Po podliczeniu wszystkich punktów w Grupie I zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzabrku, a w Grupie II Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej

22.04.2023

W piątek na hali sportowej w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej drużyn mieszanych (3+3). W turnieju uczestniczyło pięć zespołów, które rywalizowały na dwóch boiskach systemem "każdy z każdym". Na I miejscu uplasowała się drużyna SP Zwierzewo, na drugim SP Samborowo, a na trzecim SP Tyrowo.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Badmintona

31.03.2023

W piątek na hali sportowej w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Badmintona. W turnieju uczestniczyło dziewięć zespołów, które rywalizowały na czterech boiskach systemem "każdy z każdym". Po niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna SP Tyrowo, na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP Samborowo, a na trzecim SP Durąg.

Sport

Gratulacje dla Sołtysa Sołectwa Wirwajd

31.03.2023

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas spotkał się z Arturem Wiśniewskim, reprezentantem Gminy Ostróda i Grizzly Team Wirwajdy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Najsilniejszy Sołtys w Polsce w ostatnich tygodniach startował w Mistrzostwach Polski GPC w Zalesiu oraz Mistrzostwach Europy XPC Powerlifting European Championship 2023 w Siedlcach. Nasz siłacz spisał się rewelacyjnie i z Zalesia wrócił z 4 medalami, a w Siedlcach zdobył srebrny medal????. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sport

II Bieg 'W samo Południe' za nami!

26.03.2023

181 zawodników przystąpiło do niedzielnego biegu na dystansie 10 km, który odbył się wokół Samborowa. W kategorii open mężczyzn zwyciężył Adrian Przybyła z czasem 33:49, a wśród Pań najlepsza okazała się Daria Zaraś z czasem 42:19. Sportowych emocji z pewnością nie brakowało!

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców - rocznik 2010

10.03.2023

Na hali sportowej w Idzbarku rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców dla rocznika 2010 i młodszych. W turnieju wystąpiło dziewięć zespołów, najlepiej poradzili sobie gospodarze z SP Idzbark, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy SP Samborowo, a na trzecim SP Szyldak.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców

02.03.2023

Na hali sportowej w Idzbarku rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców dla rocznika 2008 i młodszych. W turnieju wystąpiło siedem zespołów, najlepiej poradzili sobie piłkarze SP Lipowo, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy SP Idzbark, a na trzecim SP Zwierzewo.

Sport

Gmina Ostróda jest partnerem meczu ligowego Stomilu w II lidze

26.02.2023

Przed pierwszym gwizdkiem spotkania z Polonią okolicznościową koszulkę kapitana olsztyńskiego zespołu odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Na stadionie przy Piłsudskiego w Olsztynie przy wtórze olsztyńskich fanów – „chcemy awansu!” – rozpoczęła się walka o pierwsze w 2023 roku drugoligowe punkty.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt - rocznik 2010

22.02.2023

Na hali sportowej w Samborowie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt dla rocznika 2010 i młodszych. W turnieju wystąpiło osiem zespołów, najlepiej poradziły sobie piłkarki SP Durąg, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki SP Samborowo, a na trzecim SP Idzbark.