Aktualności

Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym - serdecznie zapraszamy!

27.02.2019

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Otwartych Mistrzostwach Gminy Ostróda w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę, a planowane rozpoczęcie gier jest na godzinę 10:00. Mistrzostwa odbędą się w 4 kategoriach: 16-40 lat, +40 lat, OPEN i debel. Kategoria kobiet zostanie rozegrana w zależności od frekwencji. Jeśli będzie mała frekwencja to Panie będą rywalizowały z mężczyznami. System gier zostanie ustalony tuż przed rozpoczęciem w zależności od ilości zgłoszeń.

Kontakt do organizatorów: Paweł Deska (518256032) lub Adrian Sadowski (698110392)

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda w halowej piłce nożnej klas IV - VI

21.02.2019

W Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej klas IV-VI. W zawodach wzięło udział aż siedem drużyn chłopców i trzy dziewcząt. Podobnie jak w grupie starszej wśród dziewcząt zwyciężyły piłkarki SP Tyrowo, a w gronie chłopców Szkoła Podstawowa w Lipowie. Obie drużyny będą reprezentowały Gminę Ostróda w rozgrywkach powiatowych.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej

13.02.2019

W Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii 2003-2005. W zawodach udział wzięły trzy drużyny dziewcząt i cztery chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężyły reprezentantki SP Tyrowo. W kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej w Lipowie.

Sport

'Sportowe Ferie' - turniej tenisa stołowego

29.01.2019

W Samborowie rozegrano turniej tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie" w Gminie Ostróda. Głównym założeniem turnieju był aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Rywalizacja przy stołach była niezwykle interesująca i zacięta, a zawodnicy wykazywali się wielkimi umiejętnościami oraz kreatywnością w swoich zagraniach. Na zakończenie każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz zestaw gadżetów Gminy Ostróda.

Sport

VII edycja Gminnej Ligi Halowej zakończona!

28.01.2019

W sobotę i niedzielę zostały rozegrane decydujące pojedynki w VII edycji Gminnej Ligi Halowej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Mistrzostwo tym razem zdobyła drużyna WAKS Turznica, która wyprzedziła LA Zabawa Samborowo i Husarię Lichtajny. W Lidze Europy triumfowali piłkarze Terra Durąg, a za nimi znaleźli się zawodnicy Iskry II Smykówko i FC Oldboys.  Po Superpuchar Wójta Gminy Ostróda sięgnęli zawodnicy WAKS Turznica, którzy pokonali po emocjonującym pojedynku 3:2 Terrę Durąg.

Sport

Sportowe ferie w Gminie Ostróda rozpoczęte!

22.01.2019

Blisko trzydziestu zawodników wzięło udział w dzisiejszych zmaganiach sportowo - rekreacyjnych z okazji rozpoczęcia ferii zimowych. Na hali sportowej w Samborowie odbył się turniej halowej piłki nożnej, ale nie zabrakło również wyścigów rzędów, rzutów do kosza na czas, czy przyciągania liny. Emocji nie brakowało!

Sport

Wyniki i tabele po IV i V kolejce fazy finałowej GLH

21.01.2019

Przed nami ostatni tydzień zmagań w Gminnej Lidze Halowej! W Lidze Mistrzów o zwycięstwo walczą już tylko piłkarze LA Zabawa i WAKS Turznica, a w Lidze Europy Terra Durąg i  Iskra II Smykówko. W Lidze Mistrzów dwie porażki zanotowało FC Toronto i to prawdopodobnie przekreśla szanse na zajęcie czołowych lokat. W Lidze Europy dwa remisy zantowała ekipa FC Oldboys, grając w obu meczach bez ... nominalnego bramkarza. Pierwsze punkty zdobyli Luzacy Zwierzewo i od razu podskoczyli w tabeli rozgrywek, aktualnie zajmują 5 miejsce. Zanim jednak rozpoczęły się ligowe zmagania, piłkarze oraz kibice w związku z żałobą narodową uczcili minutą ciszy tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Sport

Kolejne tenisowe sukcesy SP Pietrzwałd

17.01.2019

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji został rozegrany etap rejonowy Mistrzostw Województwa Szkolengo Związku Sportowego w tenisie stołowym.  Kolejny udany występ zanotowali podopieczni Bartosza Szarmacha. Dziewczęta zajęły w zawodach czwarte miejsce,  a chłopcy drugą pozycję, która zagwarantowała awans do finału Mistrzostw Województwa. Drużyna w składzie: Bartosz Wrzesiński, Igor Paździorko, Szymon Kosek odniosła dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Sport

Sportowe ferie w Gminie Ostróda

16.01.2019

Zapraszamy serdecznie dzieci z terenu gminy Ostróda na turnieje piłki nożnej i tenisa stołowego w ramach akcji "Sportowe Ferie". Turnieje odbędą się 22 i 29 stycznia na hali sportowej w Samborowie. Oprócz zmagań turniejowych będą także konkurencje sportowo-rekreacyjne. Celem akcji jest popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Więcej informacji pod nr tel. 698-110-392 (Adrian Sadowski)

Sport

Tenisowe sukcesy Szkół Podstawowych w Pietrzwałdzie i Lipowie

14.01.2019

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji został rozegrany etap powiatowy Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego. Bardzo dobrze spisali się tenisiści i tenisistki reprezentujący Gminę Ostróda. Awans do turnieju rejonowego zdobyły dziewczynki i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Pietrzwałdzie w kategorii 2006-2008. Podopieczni Bartosza Szarmacha nie pozostawili złudzeń i pokazali, że są najlepsi w powiecie ostródzkim. Ponadto dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Lipowie w kategorii 2003-2005 zajęły II miejsce, a chłopcy z Pietrzwałdu III pozycję.