obrazek news
Sport

Siostry z Nowego Siedliska na medal

08.12.2009

24 października 2009 roku Karolina Pawłowska zdobyła złoty medalpodczas Mistrzostw Świata Tang Soo Do w walkach semi-contact na mistrzostwach w Puławach. Do złotego medalu zdobytego przez Karolinę dołączyła jej młodsza siostra Kinga Pawłowska, która w swojej kategorii w walkach semi-contact zdobyła brązowy medal. To pierwsze medale z imprezy tej rangi i pierwszy tytuł mistrzyni świata Karoliny dla Klubu Sportowego „GLADIUS” Ostróda. Karolina i Kinga są mieszkankami Nowego Siedliska. Trenerem zawodniczek jest instruktor Marcin Dziliński.

Sport

ÓSMY TURNIEJ XIV GRAND PRIX BRZYDOWO

06.12.2009

Turniej Grand Prix 2010 osiągnął półmetek. Na czele klasyfikacji generalnej stoi ubiegłoroczny triumfator Czesław Nowicki - dzięki zwycięstwu w ostatnich zawodach. Nowicki poradził sobie ze wszystkimi rywalami. W meczu finałowym pokonał dużo młodszego od siebie Dariusz Sikorę  3:0 i stanął na najwyższym stopniu podium.

Sport

Gminna Liga tenisa Stołowego Jednostek OSP/LZS w sezonie 2009/2010r.

02.12.2009

Rozpoczęła się II rundaI Edycji Gminnej Ligi Tenisa Stołowego Jednostek OSP/LZS w sezonie 2009/2010r.

Sport

II edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej LZS w sezonie 2009/2010r.

01.12.2009

Pierwszą edycję wygrał zespół LZS Tyrowo, drugie miejsce LZS Stare Jabłonki, a trzecie LZS Kajkowo. Do udziału w lidze zgłosiło się 8 zespołów, a mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym i rewanż. Miejscem rozgrywek są sale gimnastyczne w Tyrowie, Lipowie i Szyldaku.

Sport

Lepsi od Legii Warszawa

27.11.2009

W dniach 14-15 listopada w Warszawie odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców rocznik 1998 pod nazwą „Turniej Mistrzów U-11”. Organizatorzy- PZPN i Ministerstwo Sportu i Turystyki , zaprosili do udziału 16 drużyn z finału Polski turnieju Orange Cup oraz zespoły wiodących klubów, m. in. Legia Warszawa , Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, dwie Polonie z Warszawy i Bytomia , Jagiellonię Białystok, Pogoń Szczecin i wiele innych znakomitych zespołów ( pełny wykaz dostępny na www.uks.info.pl ) .

Sport

Siódmy turniej XIV Grand Prix Brzydowo

22.11.2009

"Smutny dzień liderów" -  tak można zatytułować komunikat z siódmego turnieju tenisa stołowego rozgrywanego w Brzydowie.  Bardzo słaby występ zanotował przede wszystkim Czesław Nowicki, który już dawno nie był na tak odległym miejscu w brzydowskich zawodach. Już w ćwierćfinale uległ doskonale dysponowanemu tego dnia Andrzejowi Patrejko 3:0, a następnie w takim samym stosunku pokonał go Dariusz Sikora.

Sport

Gminna Liga Piłki Siatkowej LZS

18.11.2009

Rozpoczęła się II edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej LZS w sezonie 2009/2010r.

Sport

Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS młodzieży szkolnej w tenisie stołowym

17.11.2009

Zawody odbyły się w OCS i R w dniu, 10 listopada 2009r. Organizatorem z ramienia WM Z LZS było Gminne Zrzeszenie LZS i Urząd Gminy w Ostródzie.Podczas turnieju zawodnicy(czki) rywalizowali w grach pojedynczych i grach podwójnych, a suma łącznie zdobytych punktów stanowiła o punktacji i klasyfikacji zespołowej szkół.

Sport

Szósty turniej XIV Grand Prix Brzydowo

14.11.2009

Tylko na tydzień opuścił fotel lidera w brzydowskim turnieju Grand Prix zawodnik z Lubawy, Wojciech Łątkowski. W rozegranym szóstym turnieju czternastej edycji tych zawodów Łątkowski odprawił z kwitkiem wszystkich rywali i zdecydowanie zwyciężył w zawodach.

Sport

Piąty turniej XIV Grand Prix Brzydowo

08.11.2009

Czesław Nowicki dogonił w punktacji generalnej Wojciecha Łątkowskiego dzięki zwycięstwu w piątym turnieju czternastej edycji brzydowskiego Grand Prix. Nowicki grał bardzo równo i zwyciężył zasłużenie, drugi był Łątkowski, trzeci grający ostatnio bardzo dobrze Roman Naworski.