Sport

Góra Idzbark rozpoczęła ligowe rozgrywki!

29.08.2022

Organizacyjnie z przytupem weszli do rozgrywek ligowych w grupie 2 klasy B piłkarze Góry Idzbark. Ich pierwszy ligowy mecz z Polonią Markusy odbył się z wielką pompą. Wokół boiska ponad 200 widzów, wśród nich przedstawiciele władz gminy Ostróda z wójtem Bogusławem Fijasem na czele, a w składzie wyjściowym Góry radny gminny, prezes klubu, piłkarz i sołtys wsi Idzbark w jednym Witold Bojar. To dowód na to, że mając 50 lat na karku można spełniać marzenia i pograć jeszcze w piłkę.

Góra Idzbark rozpoczęła ligowe rozgrywki!

IV Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

27.08.2022

27 sierpnia na hali sportowej w Samborowie aż 75 zawodników wystąpiło w IV Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju, w tym medaliści Mistrzostw Europy czy Pucharu Świata.

Wyniki zawodów

IV Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Zawody jeździeckie w Szyldaku

08.08.2022

Dnia 6 sierpnia 2022 r. w Szyldaku odbyły się IV Parkury Otwarte z Nagrodami oraz IV Eliminacje Ligi Jeździectwa Dziecięcego. W zawodach wzięło udział 115 zawodników, 80 koni, a łączna liczba wszystkich startów to 209. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników, a KJ Stajnia Szyldak wspaniałej organizacji. Nagrody wręczył Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau.

Wyniki zawodów

Zawody jeździeckie w Szyldaku
Sport

Zapraszamy na IV Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda

27.07.2022

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sportów siłowych do uczestnictwa w IV Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się 27.08.2022 r. na hali sportowej w Samborowie. Start zawodów o godz. 11:00.

Regulamin zawodów

Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

16.07.2022

Dla niektórych zwykła gra w piłkę to za mało, potrzebują dodatkowych wyzwań. Takim na pewno był Nocny Turniej Piłki Nożnej w Samborowie, który wygrała ekipa GGP Reklamy. Przez cztery godziny na dwóch boiskach – trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią – sześć zespołów walczyło o puchar wójta gminy Ostróda w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej. Areną zmagań był kompleks sportowy w Samborowie. Rywalizacja na samborowskich boiskach była świetną okazją do integracji gminnego środowiska piłkarskiego.

Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Obóz sportowy młodzieży z LKS Płomień Turznica

05.07.2022

Od 27.06. do 3.07. 2022 r. 20 zawodników LKS Płomień Turznica przebywało na obozie sportowym w Zakopanem. Podczas zgrupowania młodzi zawodnicy oprócz treningów piłkarskich wędrowali po polskich Tatrach m.in. na Morskie Oko, czy Kasporowy Wierch. Ponadto piłkarze zobaczyli Wielką Krokiew i mogli skorzystać z regeneracji w Aqua Parku Zakopane. Był to bardzo udany wyjazd, mimo sporego zmęczenia wszyscy wrócili do domów zadowoleni i szczęśliwi.

Obóz sportowy młodzieży z LKS Płomień Turznica

Zapraszamy na Nocny Turniej Piłki Nożnej

04.07.2022

Już w piątek, 15 lipca na dwóch boiskach - trawiastym i orliku w Samborowie odbędzie się Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Początek turnieju o godz. 20:00. Na zgłoszenia 10 - osobowych drużyn czekamy do 11.07.2022 r.

✅Puchary, medale i nagrody rzeczowe

✅Kilka godzin dobrej sportowej rywalizacji

✅Poczęstunek i wspólne ognisko

✅ Zbierz drużynę i zagraj razem z nami!

Karta zgłoszeniowa

Zapraszamy na Nocny Turniej Piłki Nożnej
Sport

Program 'Klub 2022' - znamy wyniki!

28.06.2022

Siedem klubów - GLKS Kormoran Zwierzewo, LKS Płomień Turznica, LKS Tyrowo, GKS  Iskra Smykówko, Góra Idzbark i MLKS Ostróda otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł w ramach Programu "Klub 2022" realizowanego przez Ministerstwo Sportu! Ponadto dofinansowanie zdobył MLKS Ostródzianka Ostróda w kwocie 15 000,00 zł jako klub wielosekcyjny. Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz wsparcie działalności klubów sportowych. Sześć z wymienionych klubów skorzystało z pomocy Gminy Ostróda w aplikowaniu wniosków.

Program 'Klub 2022' - znamy wyniki!

Zawody jeździeckie 'Z miłości do Koni'

27.06.2022

W niedzielę 26.06.2022 r. w KJ Stajnia Szyldak odbyły się zawody jeździeckie "Z miłości do Koni" oraz zawody hobby horse, które zgromadziły łącznie 198 zawodników. Zawody organizowane przez KJ Stajnia Szyldak przy współudziale Gminy Ostróda ściągają ludzi z całego województwa, a nawet województw sąsiadujących, co jest to wspaniałą promocją naszego regionu. Dzięki dobrej organizacji w profesjonalnych warunkach, imprezy KJ Stajnia Szyldak cieszą się coraz większą frekwencją i zainteresowaniem. Przyjazna, rodzinna atmosfera udziela się wszystkim uczestnikom. Podczas konkursu wypieków dla koni, a następnie ich sprzedaży udało się nam zebrać 380 zł dla chorego chłopca z autyzmem. Wszyscy zawodnicy z konkursów dokładności pony games, 15 cm oraz 30 cm zostali obdarowani nagrodami za udział. W konkursach zwykłych (szybkości) o wysokościach 50 cm oraz 70 cm do dekoracji wyjechało 10 najlepszych par. Kolejne zawody już 06.08.2022, które będą również eliminacjami do Ligi Jeździectwa Dziecięcego.

Zawody jeździeckie 'Z miłości do Koni'

Zapraszamy na Amatorskie Zawody Jeździeckie

21.06.2022

Zapraszamy dzieci i dorosłych do przybycia na zawody jezdzieckie organizowane przez KJ Stajnia Szyldak dnia 26.06.2022 od godziny 10.00. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego.

Zapraszamy na Amatorskie Zawody Jeździeckie